bugün

Doğrudan doğruya ateşte veya kap içinde susuz olarak pişirilmiş et.
"oh kebap valla, yan gel yat" anlamında da kullanılan kelime.
(bkz: adana kebap)
yurt disin da türkiyeden daha cok tükedilen yemek. her köse de bir kebapci bulunur.
ateş üzerinde susuz pişirilen et anlamına gelir. arapça kebbeb kökünden türemiştir.
dünyaya tekrar gelme şansım olsa ve ülke seçmem gerekse türkiyeyi şehir seçmem gerekse urfayı seçtiren gıdadır.
türk mutfak kültürünün en üst noktası.
aykırı tiyatrocu Gianina Cãrbunariu nun gittikleri ülkelerde uyum sorunu çeken, hayatta kalabilmek için fahişelik yapan romen göçmenlerin hayatına ışık tutan oyunu.

gianina, oyunun tüm metinlerinde doğallığa ve sadeliğe vurgu yapıyor. hatta bunu o kadar ileriye götürüyor ki, sahnede oyuncuları çıplak görmeniz mümkün.

özgün tiyatrocu bunu, şöyle açıklıyor:
'' dil büyük bir problemdi beş-on sene evvel. Sahnede kullanılan dil çok resmi bir dildi. Bana göre dil ve çıplağın vahşetinden çok içerik ve konsept daha çok ön plana çıkmalı. içerik çıplaklıkta ya da dilde ifade bulabiliyor ama benim için önemli olan sadece bu değil. Çıplaklık da var, sert bir dil de kullanıyorum; ama önemli olan içerik ve konsept.''
Etin üstüne kızgın yağ dökülürken

oyy sesini çıkartan yiyecek
ingiltere'de; pakistanlılar için paki, asyalılar için fish face, zenciler için nigger neyse, türkler için de kebap odur.

şereften yoksun ingilizler türklere kebap diyerek olmayan akıllarınca aşağılarlar fakat, haftasonları da kebapçı vazgeçilmezleridir.
kurban bayramının vazgeçilmezi, ekürisidir.
kebap denilince akla et gelmesine karşın etsiz yapılan kebaplar da mevcuttur.
yakın tarihte italya'nın floransa kentinde yasaklanan yiyecek.
türklerin olmazsa olmazı.
kavalyesi bir ufak rakıdır.
215027510 tane çeşidi olan etli yemek.
Türkiye'nin dünyaca tanınmış en meşhurudur.
yabancıların ülkemiz hakkında aklarına gelen ilk şey. Turkey diyince hemen ooo kebap diye atlıyolar.
memleketimde meşhur olan mükemmel ızgaradır.
(bkz: tokat kebabı)
Acılı olanın hangisi olduğunu hep karıştırdığım Adana ve Urfa diye çeşitleri de olan yemek türü. mutlaka soğanlı olmalıdır.
kuzu etinden yapılanı makbuldür.
görsel
etin en güzel hali. çok acıktım lan olsa da yesek.
yaşlanan yarış atlarının emekliye ayrılıncaki hali en kaba örnek sucuk en son halleri kebap.
Harbiye ulaş'ın yeri Antakya/HATAY. Kebabın Antakyadaki tanımı budur.
güncel Önemli Başlıklar