bugün

bir zamanlar teoman a özenen gençlerin kaşını ustura yada makas ile çizdirme olayıdır. ne tam dik ne yataydır. sağa yada sola doğru hafif yatık şeklinde yapılır.
erkeği inanılmaz itici gösteren bir detay.
(bkz: kestaneyi çizdirmek)
kişinin kaşından papatya falı baktırması.

erkeğine de kızına da yakışmıyor kardeşim,muthiş itici duruyor.
ne zaman kaşı kesik bi genç görsem gidip şaplatasım geliyor bu ne hal diye o derece sinir oluyorum yani.
şekilcilikte bi yere kadar di mi ama. dikkat çekicem diye yapmadıkları hede kalmadı.
"daha önceden orada, yani kaşta, piercing vardı" mesajı veren eylemdir.. olsun ya da olmasın, temeli buna dayanır..

"vay bee.. orada küpe de hoş dururdu, yakışııır!" dedirtmeyi hedefler, mutlaka dedirttiği de olur..

gerçi muhtemelen önceden daha çok olurdu..
minikken kafasını demire çarparak yaran ve ömür boyu kaşında iz bırakan bir insanla yeni tanışan kişi sorabilir.

-kaşınımı çizdirdin?
-yok minikken demire kafa atmıştım.
itte kulak, ademoglunda kulak cizdirilir.

(bkz: bu böyle)
Kaşın seyrek kısımlarına gür çıksın diye yapılan uygulama.Ama son zamanlarda tikilerin tarz yapma çabalarından biri haline gelmiş.Çizik atayım derken kaşın yarısını çizen tipler bile var.Yara bandıyla kamufle eder bide tipitip.
kaştaki cizik saçta devam ediyorsa, oldukça sıradışıdır; ya da makine elinden kaçmıştır.
hic bir cekiciligi olmayan feci ozenti duran olay.
Kekoluk belirtisi.
Liseli kekolarin eylemi. Pantolon dötünden düşüyorsa, sivri burun ayakkabilarla kombin tamamlaniyorsa uhuu tebrikler kekosunuz.
Cani sikilan kisi eylemi olabilir. 27 yasindayim ergen veya keko degilim, attirsam mi lan.
Kekoluk oldu bence ya. Şahsen direk itici buluyorum.
Bende küçükken, bisiklet bana kafa attığı için açılan kaşımda dikiş izi olarak var. O kabul oluyo mu?
Biliyorduk moda olacağını o yüzden 6 yaşındayken kafa atıp oralara buralara yardık kafamızı.
Eskiden kroluk olarak görürdüm başıma gelen bir kazadan sonra doğal olarak kalan izin etkisi bu çizik .
Zamanının saçma ama bir o kadar da moda hareketi.

Şükür moda olan hiçbir rezilliğe kapılmadım alnımın akıyla insan içine çıkıyorum ahah.
saçların yanlarını da 1 numaraya vurdurarak taçlandırılabilecek keko stili.
Çakma adidas.
Benim sağ kaşım doğal çizik. Hayatımın hiç bir evresinde böyle bir şey yapmadım ama Allah vergisi işte kendiliğinden çizik.
Ben lisedeyken çok modaydı. Kızlar adam dövmeye falan giderdi ciddi ciddi lan hahahahaha.

Yakışan kimseyi görmedim inşallah tekrar moda olmaz.
Bir kaza sonucu kaşım açılmış olsa da bazen özel olarak yaptırdığımı düşündükleri şey.

Hatta bu yüzden apaçi damgası yiyip elendiğim mülakatlar oldu. işin kötü yanı yara izi olduğunu söylediğinizde de bu sefer psikopat damgası yiyorsunuz, aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık durumu yani!
erkeğin karizmasına karizma katan modadır. şimdilerde pek örneği yoktur biraz eskilerde kaldı.
Kimi görüyorsam kız erkek fark etmeksizin kaşına çizik atılmış. Anlamsız buluyorum.