bugün

kağıdı keserek, katlayarak, şekillere sokarak, belli evrelerden geçirerek kağıdın lale şekline bürünmesidir.
partnerizle olan buluşmalarda falan işe yaramaktadır. hatta benim deneyimlerime göre, sevgilime kağıttan lale verdiğimde gerçeğini verdiğimden daha olumlu tepkiler aldım. abartmıyorum, ayrıldığım * kişi, yani eski sevgilim verdiğim kağıttan laleyi saklamak istedi. bu kadar büyük bir aşkımız vardı, kağıda manalar yükleyecek kadar. off sözlük nerden hatırlattın. neyse açalım bir büyük, hadi.
isteyen kişilere nasıl yapıldığını öğretebilirim, yamacıma gelmeniz yeterli*. * *
(bkz: osuruktan nem kapmak)
(bkz: 62 den tavşan yapmak)
her zaman işe yarar ama benden tavsiye kağıttan da olsa hiç bir çiçeği sevmediğiniz birine vermeyin .
guzel bir mesgale.
(bkz: laleden kağıt yapmak)
kağıdı yazı yazmak için kullanmak yerine onu çöp yapmaktır. bazıları bulamıyor bile kağıdı.
başlık yalnış yazılmış bence, kağıttan lale yapmak değil, origami sanatı olmalı idi. ben bir ara origamiye ilgi duymuştum ilgim hala devam ediyor ama fazla zaman ayıramıyorum. mesela origami yöntemi ile gül, gülün yapraklarını ve sapını yaıpı bunları birbirine monte edebiliyorum. gercek bir gülmüş gibi görünüyor. bir de üzerine kendi parfümünüzü sıkıp sevdiğiniz kişiye hediye edince, sevdiğiniz kişide oluşan haz paha biçilmez oluyor. origami sanatı ile kuğu kuşu yapabiliyorum. prison break dizisinde michael in yatığı swan(kuğu) kuşunu yapabiliyorum. aslında origamiye olan ilgim o dizideki swan kuşu ile oluşmaya başladı. gercekten de origami insanı cok rahatlatan dinlendiren bir sanat. herkese tavsiye ederim. hem masrafsız hem eğlenceli hem de huzur verici bir uğraş. origamiye baslamak isteyenlere yardımcı olabilirim, benimle iletişeme gecmeleri yeterli. gül ve kuğu kuşu zor yapılır, bunlar sonraki aşamalarıdır. daha basit seylerle baslamalısın origamiye mesela kelebek ile.
güncel Önemli Başlıklar