bugün

6 yıl.... *
4 yıl. son sınıftayken okuldaki başarı oranı düşüklüğü sebebiyle eua'dan uyarı gelince klasik sistemden kredili sisteme geçtiler. sistem değişince başarılı öğrencilerin doldurmaları gereken ders kredileri 3,5 yılda bitti. normalde ders kredilerini tamamlamış olduğundan sadece yarım dönem tez dersi ile uğraşacakken nedense ilave bir dönem daha ders okuttular. mezun olurken o başarılı öğrenciler ceza olarak bir dönem fazla kredi ile mezun oldu.
4 sene lisans, 3 sene yuksek lisans, neredeyse 1 senedir de doktora.
Yildim mi? Evet.
Devam edecek miyim? Evet.
Cunku pis bir bag olustu. Birakamiyorum.
madden mi maneviyaten mi diye cevap verdiğim.
10 yıl diyerek cevaplandıracağım soru. değdi mi? hayır. pişman mıyım? evet. bu kadar uzamasa, hakkımda daha mı hayırlı olurdu? bilemiyorum altan, bilemiyorum.
Hazırlık + 4 yıl lisans + avrupa'da okulu uzatma 1 yıl + 3 yıla yakın master + 5. Yıldır doktora...
Birinin bedduasını mı aldım, nedir?
mevcut durumum 2 yıl ön lisans + 4 yıl lisans.
hedefim 2 yıl yüksek lisans + 4 yıl doktora yapmak. benim için ömür biter okul bitmez.
7 yılın sonunda ingilizce hocamın iyi niyetiyle kaldığım dersten geçirilip mezun edildim.
Bana kalsaydı yine kalırdım.
iyi ki bana kalmamış.
Bu soru kaç yıl gerçekten üniversite öğrencisi oldunuz olmalı, malum taşrada rahat bir 4 yıl ODTÜ'de iki ay etmez.
9'da zorla mezun ettiler.
4 yıl abicim insan gibi.
4,5 yıl gibi falan.
4 yıl lisans, 3 yıl yüksek lisans. mücbir sebeplerden dolayı doktora kısmet olmadı. devam etmek isterdim lakin farklı bakış açılarıyla ve girişimlerle içimde ukde olarak kalmasına müsaade etmiyorum.
şuan için 7. Artarak devam edecek.
6. iki ay sonra bitiyor.
1,5 yıl terk, ingiliz dili ve edebiyatı.

Hwæt! We Gardena in geardagum,
þeodcyninga, þrym gefrunon,
hu ða æþelingas ellen fremedon.
Oft Scyld Scefing sceaþena þreatum.

Zor geldi.
güncel Önemli Başlıklar