bugün

"ciguli'nin benzerleri yarışmasında ciguli üçüncü seçileli dört yıl olmuş." diyen uykusuz köşesi.
(bkz: kac yil gecti aradan)
"yurdumuza ingiltere'den gelen andy ve paul, 'endipol' ismiyle yaptıkları albümlerindeki bir şarkıya çektikleri kliplerinde, ağızlarında emzik, birbirlerine popolarını göstererek 'belki yes, belki no' diye şarkı söyleyeli 12 yıl olmuş" diyen uykusuz köşesi.
"chp kastamonu milletvekili mehmet yıldırım, meclis kürsüsünde bir demet sarımsağı sallayarak 'bu var ya bu, sarmısak... antiobik!' diyeli 6 yıl olmuş." diyen uykusuz köşesi.
"plakları iyi satan ilhan irem'in plak satışlarından çok etkilenen ışık plak, 2 harf değiştirip ilham iren adıyla piyasaya 'yaralı kalp' isimli bir plak süreli tam 34 yıl olmuş." diyen ve kimi zaman dumur eden uykusuz köşesi.
bbg birincisi kaan'ın annesi, bağımsız milletvekili seçilebilmek için oğlunun fotoğrafıyla dolaşıp "bu çocuğu ben yetiştirdim, kaan'ın savunduğu değerler için" diyerek oy isteyeli 6 yıl olmuş.
asena nın vurulmasının ardından doktoru ''asena biliyorsunuz bir dansöz ayaklarıyla hareket eden bir insan'' açıklamasında bulunalı 5 yıl olmuş.
eski devlet bakanı lütfi doğan, kadınların ne hissettiğini anlamak için evinde türbanla dolaştığını açıklayalı 6 yıl olmuş.
sakarya devlet hastanesinde görevli sağlık memuru serkan atasoy un, iki saat yerine bakmasını istediği eski gemi tayfası cüneyt veli, acil servise gelen bir yaralıya dikiş atarken yakalanalı dört yıl olmuş.
Dünyada şehir nüfusu, kırsalın nüfusunu geçeli 1 yıl...

Ajdar ''Tırrım, tırrım attırırım... Ben bu aşka attırırım.'' gizi sözleri olan şarkısının anlamını, ''Kapitalist aşklara, paraya dayalı sevdalara karşıyım'' diye açıklayalı 4 yıl...

Cüneyt Arkın, Matrix filmini izledikten sonra '' Bu film insani ve gerçekçi değil.Dünyayı Neo değil ben kurtardım'' diyeli 5 yıl oldu.
Star gazetesi, Galatasaray'ın Leeds United maçı sonrası ''Dingiltere'' manşetini atalı 8 yıl...

Akrep Nalan, köpeği Bahtiyar'un üzerine basarak ölümüne sebep vereli 20 yıl oldu.
6 ağustos 2009 tarihli uykusuzdan;

- amerikalı tremayne durham, cinayetten yargılandığı davada, cezaevi tabldotundan muaf tutularak ömür boyu kfc'den tavuk ve pizza yiyeceği garantisi karşılığında suçunu itirif ederek ömür boyu hapis cezası alalı 1 yıl..

- rafet el roman, kendisi için, "onu görünce boğazına sarılmak istiyorum" diyen hülya avşar'ı "bende onu sağlı sollu tokatlamak istiyorum" diye cevaplayalı 3 yıl...

- emre altuğ, "giyinme odamda bir boy aynam var. kendimi çıplakken de, giyinikkende görüyorum. ama egenel olarak baktığım zaman kendimden çok tahrik olan bir insanım. yani zaman zaman kalp atışımı hızlandıran, kendi kendimi tahrik eden noktalar oluyor" diyeli 5 yıl...

- istanbul'un fethi törenleri'nde, temsili fatih sultan mehmet, erbakan'ın elini öpeli 5 yıl...

- hacı hürev mahallesinde duvarlara slogan üniversite öğrencilerinden boş boya kutularını darbuka olarak kullanmak için isteyen 6 yaşındaki balık ayhan'a ilk gerçek darbukasını mahir çayan hediye edeli 30 yıl...

- dünyanın ilk diskoteği almaya'da "scotch club" adıyla açılalı tam 5 yıl olmuş.
kimi nasıl hatırlamamız gerektiği konusunda yardımcı olabilen köşe.

- gazeteci şenay düdek, magazin gazeteceleri derneği ödül töreninde, ahmet kaya'ya " yuh, bölücü, sünnetsiz pezevenk! " diye bağırarak, çatal bıçak fırlatma gösterisini başlatalı 10 yıl olmuş.

19 kasım 2009 / 47 sayılı uykusuzdan.

sanıyorum sayın düdek o dönemde bunun çok ekmeğini yemiştir. umut ediyorum ki uludağ sözlük okuyordur. kendisine söylemek istediklerimi buradan iletemiyor olmamı biliyor olması bile ne demek istediğimi açıkça ortaya koyuyordur.
kadin ve aileden sorumlu dewlet bakani Cemil Cicek'in "flort fuhustur, feminizm sapikliktir" sozlerini protesto eden kadinlar polisten dayak yiyeli tam 19 yil olmus.
5-0 sonuçlanan ingiltere-türkiye maçında, bir korner atışı sırasında defans oyuncusu abdülkerim tutmakla görevlendirildiği lineker'i bulamayınca, takım arkadaşlarına " lineker'i gördünüz mü beyler ? " diye soralı ve raşit'ten "az önce buralardaydı, " yanıtını alalı 24 yıl olmuş.
*Savaş Ay, Stüdyo4 programında artistik hareketlerle şapkadn tavşan çıkarma gösterisi yaparken tavşanı öldüreli 4 yıl.
*Nihat Doğan, sevgilisindn gelen mesajları gazetecilere gösterdikten sonra aniden "Ben bunları size niye gösteriyorum" diye sinirlenip telefonunu kıralı 5 yıl.
*Ciguli'nin benzerleri yarışmasında Ciguli üçüncü seçileli dört yıl.
*Bursa'da bir manavda sivribiber kalmadığını öğrenen Sezer Kırbıyıklı, "Bu nasıl manav?" diyerek domatesleri kurşunlayalı 5 yıl.
ibrahim tatlıses atatürk bizi düşman eziyetinden kurtardı. O olmasaydı belki de benim
ismim şu anda ibrahim tatlıses değil, abraham sweetvoice olacaktı, diyerek
zafer bayramı nın anlam ve önemini ifade edeli 2 yıl oldu.
emre aydına sorulması halinde tam dört yıl olmuş dün cevabı alınması muhtemel sorudur.
fırat budacı'nın yeni kitabının adı. ısrarla isteyiniz.
"canın sıkıldıkça aç, oku ve gül" kitabı. trajikomik olaylar hatırası. her zaman cepte, çantada taşımalık.
"bu ülke neler gördü?" nün cevabı gibi bir şey. çok güzel bir kitap olmuş bu.
hidayet türkoğlu'nun bir maçtan sonra " allah'da bize yardım etti sağolsun" diyerek samimiyet sınırlarını zorlamasının üzerinden dokuz yıl geçti. hatırlatmasıyla beni yaran köşe.
fırat budacı'nın uykusuzun günden sayfası da denebilecek 2. ve 3. sayfalarından birinde her hafta kesinkes yayınlanan köşesi. uykusuz ele geçtiğinde ilk bakılan köşelerdendir.
--spoiler--
Nihat Doğan, ”Benim gözlerimdeki ışıktan korkuyorlar, benim sizden aldığım ışığı yansıtmamdan korkuyorlar. Nihat Doğan’ın yanında olan onun ışığını alır. Her kim ki Nihat Doğan’ın uzağına düşer vallahi de billahi de karanlıklar içinde kalır,” diyerek bir ayet havası yakalayalı 3 yıl oldu…

Süleyman Demirel, ”Türkiye’ye trilyonu ben getirdim, şimdi de katrilyonu hediye ediyorum,” diyerek enflasyonu öveli 18 yıl oldu…

Ece Erken, ”Köpeğim öldü çok üzüldüm.Bu arada Mahsun Kırmızıgül’ün de babası ölmüş.ikimizin de başı sağ olsun,” diyerek taziyeyi aradan çıkaralı 7 yıl oldu…

Denizli’deki UFO müzesini ziyaret ederek anı defterine izlenimlerini, ikamet ettiği galaksiyi ve mail adresini yazan bir uzaylı yüzünden, yetkililer Jandarma’ya başvurarak, ”Gözleri tamamen siyahtı.Müzeyi gezdikten sonra koşarak dışarı çıktı ve 35 metrelik Denizli-izmir Karayolu’nu 3 adımda, akan trafiği avucuyla keserek karşıya geçti,” diye ifade vereli 5 yıl oldu…

Tuğba Özay, bebek idrarının saça çok iyi geldiğini açıkladıktan 4 gün sonra, sevdiği erkeğin terini bile içebileceğini söyleyerek vücut salgılarıyla ilgili değişik bir duruş sergileyeli 3 yıl oldu
--spoiler--

bunları okurken kendimi tutamayıp kahkahayı patlatınca hayret eden bakışları bir banka şubesinde üzerimde göreli 5 dk oldu.*
Sartre, "evimde yer yok" şeklinde özetlenebilecek karizmatik gerekçeyle nobeli reddedeli, ama sonrasında bulunduğu her ortamda, yazdığı her metinde neden reddettiğini yüzlerce gerekçeyle anlatarak hay arkadaş alsa daha iyiydi dedirteli 47 yıl...
Vestel Manisa-Bursa maçında hakem Metin Tokat'ın başına bir paraşütçü düşeli 6 yıl oldu...
güncel Önemli Başlıklar