bugün

hatta hiç yapmıyorlar bazen.

suriyeliler çoğalıyor yaaa diye ağlarlar ama. evet.
görsel
iyi para kazananların sadece ekonomik değil çalışma şartlarındaki özgürlüklerinin de olması, kendilerine vakit ayırabilmeleri(para varsa fazla mesai yamyaları gerekmez mesela) ki iyi para kazanabilmek için ya üst düzey yönetici olmak yada iş insanı olmak lazım, bunlar varsa çocuk sürüsü idare etmek yerine 1-2 çocuk yapmak ve kaliteli vakit geçirmek adına az çocuk yapmayı tercih ediyorlar, aslında gayet mantıklı,
Tatile gitseler havuz sefası yapamazlar, bir yerleri gezerken kaybolan çocuk var mı derdine düşüp geziden birşey anlamazlar,
Nüfusun yenilenme hızymış, sokayım öyle hıza,
Maaşın artış hızına bakarım ben, fiyatlar Bugatti hızıyla yükselirken maaşlar geri vitese takılmış Tofaş gibiyse ne yapayım nüfusu,
Başka ülkeler düşünsün böyle şeyleri, onlarda yaşam standardı yüksek olduğu için sağlıklı ihtiyar nüfus fazla ama çalışabilen yetişkin nüfus az, o yüzden çalışabilecek genç nüfus istiyorlar, bizde ihtiyar nüfus mu var? 80-90 yaş onlarda olağanken bizdeki oran düşük, zaten o yaşa ulaşamadan mevta oluyoruz,
Babadan dededen kalacak 2 daire var, çocuklara kalır rahat ederler diyoruz, onlar da olmasa çocuklarımız 3 kuruş maaşla geçinemez hesabı yapyoruz, ama bize göre zengin sayılabilecek geliri olanların böyle tasaları olmuyor, onların kafaları rahat, çocuklarını özel okullara gönderebilir, iyi eğitim aldırabilir ve hayatlarını kurtarmalarını sağlayabilirler, örneğin çocukları için ayıracakları 10bin lira bütçe ile 4 çocuğu düşük seviye bir okula göndermek yerine 2 çocuğu orta, 1 çocuğu yüksek seviye bir okula gönderebilirler,
Kısacası az çocuk yapmak sadece kendilerini düşünmeleri anlamına gelmez.
Tek eğlencesi çocuklar yatınca sikişmek olanın çok çocuğu olur tabi.
Sinema desen biri 2 çocukla haftada 1 sinemaya gider, diğeri çok çocukla anca Survivor seyreder, evde Survivor düzenler.
Aklı olan 2 çocukta kalır, bilemedin 3 olsun, 4 ve yukarısı bu devirde zarar amk.
özgür olmak isteyen, benim bedenim benim tercihim diyen kadınlar genellikle çocuk doğurmaktan vazgeçmek istiyorlar ve sonuç olarak nesilleri yok olacak.

kadınlarını kontrol edebilen, sağlam değerleri olan toplumlar varlıklarını sürdürerek diğerlerini domine edecek. bu neolitik devrimden, hint-avrupa göçlerinden sonra da oldu, şimdi de olacak. avrupa'ya özenirseniz frenkler gibi savaşmadan etnik olarak erirsiniz tam arap olun kapanın da demiyorum lakin arayı bulun çoğalın. ne fazla özgürlük ne de tam baskı. ortalama tutturmak lazım.

30-35 yaşına kadar özgür kız, ıssız adamcılık oynayan eğitimli türkler yok olacak bir kesimdir. bu değerlere sahip toplumlar demografik olarak yok olmaya mahkumdur. anneliğin kölelik olarak görüldüğü toplumlar doğada diğerlerince işgal edilmeyi, ezilmeyi hak ediyordur.

ataerki, evlilik, aile, din vs. olmasa insanlar topluluk içinde ilişkiye girebilirdi. diğer primatlardan pek bir farkımız kalmazdı. medeniyet ataerkil kültürler ile gelişmiştir. ülkesini feminizm, libleft ve politik doğruculuğa bırakan milletler etnik olarak yok olmaya mahkumdur. isveç bunun ilk örneği olacak. fransa 2. ataerkilliği terk etmiş, kolektif bilinci olmayan toplumlar daha ataerkil toplumlarca ezilmeye mahkumdur. doğanın işleyişi bu. bugün isveç'te göçmen bir grup yerli bir adamı diğer isveçlilerin yanında dövebilir, kadınlarına taciz edebilir ise bu sebepledir. modern türk faust ruhuna sahip değil, ileride yok olacak. ataerkiye, evliliğe, aileye, dine vs. karşı bazı türkler'in istedikleri kadar bir yerleri yansın, bunlarsız yok olacakları gerçeğini görmek zorunda kalacaklar.