bugün

27 ekim 2014 kayseri erciyesspor beşiktaş maçında cenk ahmet'e yapılan müdahalenin penaltı olarak lehlerine verilmeyen futbol takımı.

https://vine.co/v/OMAPBLdIUxJ
Bi akhisar değil.
kayserispor'un süper lige çıkışının garantilenmesiyle ligden düşmesi garantilenmiştir. iki kayseri takımını bir ligde tutmazlar bu sefer.
Kayserispor ve erciyes birleşse o stadı gene dolduramazlar bırak anadolu'dan bir şampiyon daha çıkmasını.
ligden düşmemek için fenerbahçeyi yenmesi gerekiyor.
Merkezi kayseri olan bir futbol takımı. Şu anda ptt1. Ligde mücadele etmektedir.
devri bitmiştir, seneye 2.ligde mücadele edecektir.
Adana Demirspor ile 2-2 berabere kalarak bitime 2 hafta kala PTT 1. Lig'e veda etmiştir.
aslında 1932'de kurulmuş 1966'da kayseri erciyesspor adını almış, 13 sezon süperlig'de oynamış, tarihinde 3.lig'i hiç görmemiş, uefa kupası'nda 2007 senesinde maccabi tel aviv'i elemiş kayseri ekibi.

bana göre kayseri'nin en köklü futbol takımı.

kayserispor'dan daha uzun süre süperlig'de top koşturmuştur, daha eskidir.

ve bu köklü takım kapanmanın eşiğinde. ve gidişat kapanışa doğru gitmekte.
şayet kayseri'nin gerçek takımı onca gereksiz takım varken kapanırsa bu tüm kayseri'nin ayıbı olur.
kayseri'ni bir kısım kodamanı tarafından kayserispor daha fazla desteklensin diye yok edilmeye mahkum bırakılmış kulübü.

öyle ki küme düşen kayserispor ile isim değiştirip, kendini feda ederek ikinci lige şutlanmışlığı dahi vardır.

kayserispor'a verilen desteğin yarısı şu kulübe verilse çok şeyler olabilirdi. bu kulüpte çok zengin olduğu zamanları yaşadı ama son yıllarda bir kayserispor yaratma modası var ama sonuç tırt...
2. Lig Kırmızı GrupTAn düşmesi kesinleşen takım.

http://www.hurriyet.com.t...0378940&utm_term=post
görünüşe göre ligi -3 puanla bitirmek üzere olan takım, tarihte başka bir örneği var mı bilmiyorum, oldukça enteresan!

görsel
3 senede mahvolmuştur.
bir dönem süper ligde fırtına gibi esen kayseri ekibi. maalesef dün itibariyle 3.lige düşmüş kulüp böyle giderse amatöre kadar düşecek. orduspor, kocaelispor, sakaryaspor'dan sonra erciyes'de dipsiz kuyuya sürüklenmişe benziyor.
bu takıma sempati beslerdim. iglesias bunlarda mıydı ya? her neyse, kaliteli bir takımdı gece gece aklıma geldi bak.
An itibariyle spor toto 3. Lig'te mücadele eden takım. 3 yıl önce bu zamanlar süper lig takımıydı. 2007 yılında ziraat türkiye kupası'nda final oynamışlığı olan takımdır.
Bugün diyarbakırspor'a 10-1 yenilip bitime 9 hafta kala amatör kümeye düşmeyi garantilemişler.
Bir takım 2-3 yıl içinde nasıl bu hallere düşer aklım almıyor daha 2015 yılında süper ligde mücadele ediyorlardı şaka gibi.
Edit:Puan durumuna baktım 25 maçta 0 galibiyet 3 beraberlik 22 mağlubiyetle 0 puan. 3 puanı silinmiş herhalde.Attığı gol 13 Yediği gol 89.
Yok artık cidden.
4 sezon önce Süper Lig'delerdi, şimdi amatör kümeye düştüler.

https://www.ntv.com.tr/sp...tu,PGpcUUbAFkaFv9AHQsuQMA
forvette cenk işler vardı aklıma direkt o geliyor.
royston drenthe'nin real madrid'de ve bu takımda oynadığını hatırladıkça vay be diyerek hatırlıyorum.
Siyaset takımları batmaya mahkumdur.
tesisleri Kayserispor alt yapısına devredilmiştir.
tesisleri bile sattılar ya.
inter formasını görünce aklima gelen takımdır. bir zamanlar süper ligdeydiler simdi esamesi bile okunmuyor. vay be nereden nereye.
Türkiye kupasında 1 kez final 1 kezde yarı final oynayan futbol takımı.