bugün

en güzeli teras katı meyve sıkacaklarıdır...
Alındığında maksimum 3 defa kullanılan yer israfı, toz yuvası mutfak gereci.

Bunu alacağına buz kırma özelliği olan mix&go türevi bir şey alsan en azında yaz kış kullanırsın. Bir de basit bir portakal sıkacağı. Bitti gitti.
Bir sonraki entrymdeki bağlantıya tıklarsanız, hepsini tek linkte toplayacağım arkadaşlar.
her evde bulunması gereken mutfak gereci.
tabi ki nar için ve narenciye için uygun değil. bunun yanında muz avokado mango ananas vb için de uygun değil.
haa! bu meyvelerin suyu için kullanırım dersiniz ama istediğiniz verimi alamazsınız.
iyi bir mutfağı olan iyi bir eve taşındığımda almayı düşündüğüm mutfak gereci. Geleneksel sıkacaklardan farkı karışık meyve suları da hazırlayabiliyor oluşudur.
meyvelerden meyve suyu çıkarmak için kullanılan bir mutfak gereci. saf meyve suyu gibi karışık meyve suları da hazırlayabilen bir alettir. güçlü motor ve keskin bıçak donanımına sahip olup tatmin edici lezzette meyve suyunu hazır eder.
Temizliği uğraştırıcı dır temizliği kolay olanı Philips oda biraz köpüklü sıkıyor Muş.
Ben hep sıvı meyve kullandığım için verim alamıyorum.
2 evimede aldım hemde tefal ve bosch aldım ikisinde kullanıyom haftda en az 2 defa.
bizim evde bi hafta felan aktif kullanıldı bu. (bkz: havuç suyu) sonra temizlemesi kahredici olduğu için verdiği hizmetlere teşekkür edilip paketiyle kilere kaldırıldı.
Her zaman almak istediğim ama hiçbir zaman nasip olmayan alettir. Tam mağazaya girdim kardeşimin zoruyla ekmek kızartma makinesi almak zorunda kaldım. Hala içimde uktedir ama.
bizim evde hiçbir gün kullanılmadı. o kadar da para verip aldım amk en kalitelisinden.

şimdi bir kenarda duruyor.
Temizliği yüzünden kullanılmayan alet, Dolap içindeki raflara kaldırılmıştır.
Yeni evli hediyesi.
2 elma, 2 turuncu havuç, 1 siyah havuç ve yarım limonu atın katı meyve sıkacağına. afiyetle için, bi teşekkürünüzü alırım sonradan.
meyveleri soğuk atınca daha fazla su çıkaran makinelerdir.
Almamın üzerinden geçen sene sayısı kullanma sayımdan fazladır. iyi bir alet olabilir ama 1 bardak meyve suyu içmek için 1 saat temizlik yapıyorsun.
bi dk, sıvı meyve var mı lan?

salak falan diyecek olursa desin umurumda değil şuan bunu merak ettim.
2 elma 2 havuc sikacaz diye bir dunya para verdigimiz alet. Cidden neden bu kadar pahali hic bir sekilde anlayamiyorum.
Ama ben normal meyve suyunu hic icemedigim icin kendim sıkarım. Gercekten iyi makine degilse zordur tam sikamaz temizlenmez vs vs.

Edit: ismi meyve fakat brokoli salatalik maydonoz marul vs sıkmak detox yapmak daha iyidir. Deneyin.
Maksimum 5 kere kullanilmis kucuk ev aleti. Bi hevesle aliniyor hep vay evde kendim sıkıp icerim fabrika seylerine para mi vercem diyip daha sonra temizlemesi, sebze meyvenin fiyatiydi derken dolabin en ust rafinda yani kullanilmayan rafta bekliyor, kullanilmayi.
bir hevesle alınıp, sonradan yıkamak zor geldiği için bir köşeye atılan kaprisli araç. 1 kilo havuçtan yarım bardak havuç suyu çıkardı. o da istemeye istemeye..
Bunu alacagima evdeki kiyma makinasinda mi meyve eziklesem acaba?
Evimdeki gereksiz ve acgozlulugum sonucu parama yazık ettiğim mutfak aleti.

Ayrıca meyve suyu değil, pureye daha yakın bişey yapıyor. Ve ağıza gelen puturlu sıvı benim hoşuma gitmiyor.
cafe gibi bir yer işletmiyorsanız son derece gereksiz, kullanışsız bir şeydir.
verilen paradan geçtim; aletin yer kaplaması ya da nereye koyacağını bilememene mi yanacaksın? yoksa 'lan şunu da aldık dur biraz sıkayım da öyle içeyim' diye kastırdığın günlerin son derece kısa sürüp sonrasında aletle uzun uzun boş boş bakıştığına mı yanacaksın? yoksa meyveyi sıkar sıkmaz 'öf nasıl temizlenecek şimdi bu?' anskiyetesine mi yanacaksın?

bu arada katı meyve sıkacağı almayı düşünüp de 'amaaan, temizlemesi maksimum ne kadar zor olabilir ki?' kafasındaki arkadaşları şimdiden çok ciddi bir şekilde uyarıyorum. aleti kullanmamaya iten en önemli şey temizleme zorluğu. içindeki o çelik midir ne zıkkımdan yapılan rendeleyen/sıkan yani asıl işlemde kullanılan elek kısmı takıldığı yerden zor sökülüyor. hadi onu sökmeyi becerdin, o bit kadar (ciddili boyut tarifi yaptım; bit kadar) deliklerin içine sıkışmış olan meyve posalarını temizlemek için tel toplardan mı kullanırsın, fırçayla 15 dk fırçalar mısın, orası da senin yaratıcılığına kalmış.
bahsettiğim zımbırtı işte bu!

almayın, aldırmayın.
Portakal nar gibi kalın kabuklu meyvelerin kabuklarıyla beraber sıkılmaması gereken alet. Kabuktaki acı tat sıktıgınız içeceğin içine işliyor.