bugün

kış günleri hastalıktan korunmak için vitamin takviyesi yapmaya yarayan pratik araç. Her türlü meyveyi at içine, zevkine göre bir karışım oluştur ve ucuz ve sağlıklı meyve suyu iç.
benim gibi çay sevmeyen insanların eli koludur. imdada en çabuk yetişen alettir. severiz, sayarız kendilerini.
bir anlık hevesle alınır ama kullandıktan sonraki temizleme eziyeti insanı hayattan soğutur.
çok geçmeden mutfağın en derin köşelerinde kullanılmamak üzere yerini alır.
küçük çocuk olan evlerde mutlaka bulunması gereken süper alet.
tefal harici gerisi tırt olan sıkıcaktır. ulan 3 tane ayrı marka aldım 1 senesini dolduramadı şimdi tefalle mutluyum.
sık sık bozulan alet.
meyve suyundan çok köpük yapmaya yarayan alet.
meyve özünü kahve gibi köpürten alet.
niye sıvıları sıkmıyor mu diye sorguladığım alet.
sıktığı meyve suyunu içerken nasıl temizleneceğini düşünmeye başladığım alet.
ancak ve ancak çıkan meyve posaları da yenirse anormal olmaktan çıkar.
meyvesuyu tek başına faydalı olsaydı, ağaçlarda musluk olurdu da sıkma eziyetine katlanmazdık.
meyve ve sebzelerin, turşusunu kurma, kurutma, suyunu alma ve dondurma işlemleri ürünlerin daha uzun saklanması amaçlı, faydaları asıl şekillerinden daha az olan yöntemlerdir.

ısırarak ye cocuğum ısırarak.
her evde bulunması gerekli olan bir meyve sıkacağı, kesinlikle alüminyum olanını almayınız. bir ay sonra her tarafı yamulur. çelik olanları kalitelidir, şunu unutmayın sıkarken kesinlikle elinize dikkat edin sıkılacak yere koymayın, dalgınlık anında ya parmağınız kırılır, yada kopar. hiç şakası olmayan bir alettir.
zevk veren küçük sadistlikler aleti.

bu yaşa geldim, daha dün tanıştım bu aletle. ulan kütür kütür meyveleri içine atıyorsun atomlarına ayırıyor ibne. ama çok zevkli.

dur bakayım şuna ne yapacak, dur şunu da atayım derken 3 litreden fazla meyve suyum oldu. bir de o kadar çok çeşit kafa yapıyor.

temizlemesi çok zor diyolaa. valla orasını bilmem. akşam gidince hanıma sorarım, zor mu kolay mı?
temizlemesi illet alet.

almayı düşünüyordum, bir kaç gündür ilanlara bakıyorum..

şaka gibi resmen bugün evde consol'u karıştırırken bir bakarım hiç kullanılmamış kendi evimizde katı meyve sıkacağı var, cepte para bulmuş gibi sevindim.

ahahah lan evde olan bir şeyi satın alacaktım az daha.
Portakal nar gibi kalın kabuklu meyvelerin kabuklarıyla beraber sıkılmaması gereken alet. Kabuktaki acı tat sıktıgınız içeceğin içine işliyor.
cafe gibi bir yer işletmiyorsanız son derece gereksiz, kullanışsız bir şeydir.
verilen paradan geçtim; aletin yer kaplaması ya da nereye koyacağını bilememene mi yanacaksın? yoksa 'lan şunu da aldık dur biraz sıkayım da öyle içeyim' diye kastırdığın günlerin son derece kısa sürüp sonrasında aletle uzun uzun boş boş bakıştığına mı yanacaksın? yoksa meyveyi sıkar sıkmaz 'öf nasıl temizlenecek şimdi bu?' anskiyetesine mi yanacaksın?

bu arada katı meyve sıkacağı almayı düşünüp de 'amaaan, temizlemesi maksimum ne kadar zor olabilir ki?' kafasındaki arkadaşları şimdiden çok ciddi bir şekilde uyarıyorum. aleti kullanmamaya iten en önemli şey temizleme zorluğu. içindeki o çelik midir ne zıkkımdan yapılan rendeleyen/sıkan yani asıl işlemde kullanılan elek kısmı takıldığı yerden zor sökülüyor. hadi onu sökmeyi becerdin, o bit kadar (ciddili boyut tarifi yaptım; bit kadar) deliklerin içine sıkışmış olan meyve posalarını temizlemek için tel toplardan mı kullanırsın, fırçayla 15 dk fırçalar mısın, orası da senin yaratıcılığına kalmış.
bahsettiğim zımbırtı işte bu!

almayın, aldırmayın.
Evimdeki gereksiz ve acgozlulugum sonucu parama yazık ettiğim mutfak aleti.

Ayrıca meyve suyu değil, pureye daha yakın bişey yapıyor. Ve ağıza gelen puturlu sıvı benim hoşuma gitmiyor.
Bunu alacagima evdeki kiyma makinasinda mi meyve eziklesem acaba?
bir hevesle alınıp, sonradan yıkamak zor geldiği için bir köşeye atılan kaprisli araç. 1 kilo havuçtan yarım bardak havuç suyu çıkardı. o da istemeye istemeye..
Maksimum 5 kere kullanilmis kucuk ev aleti. Bi hevesle aliniyor hep vay evde kendim sıkıp icerim fabrika seylerine para mi vercem diyip daha sonra temizlemesi, sebze meyvenin fiyatiydi derken dolabin en ust rafinda yani kullanilmayan rafta bekliyor, kullanilmayi.
2 elma 2 havuc sikacaz diye bir dunya para verdigimiz alet. Cidden neden bu kadar pahali hic bir sekilde anlayamiyorum.
Ama ben normal meyve suyunu hic icemedigim icin kendim sıkarım. Gercekten iyi makine degilse zordur tam sikamaz temizlenmez vs vs.

Edit: ismi meyve fakat brokoli salatalik maydonoz marul vs sıkmak detox yapmak daha iyidir. Deneyin.
bi dk, sıvı meyve var mı lan?

salak falan diyecek olursa desin umurumda değil şuan bunu merak ettim.
Almamın üzerinden geçen sene sayısı kullanma sayımdan fazladır. iyi bir alet olabilir ama 1 bardak meyve suyu içmek için 1 saat temizlik yapıyorsun.
meyveleri soğuk atınca daha fazla su çıkaran makinelerdir.
2 elma, 2 turuncu havuç, 1 siyah havuç ve yarım limonu atın katı meyve sıkacağına. afiyetle için, bi teşekkürünüzü alırım sonradan.
güncel Önemli Başlıklar