bugün

deli işi. zır deli işi.

herhangi bir karşıyakalı dayak yiyeceğini anlasa bile bir an bile düşünmeden saldırmasına neden olucak eylemdir. kavga nedeni bellidir. rakip takım taraftarıdır. semtinde atkısıyla yürüyerek bakın sizin mekanda kendi borumu öttürüyorum anlamı vermektedir. hiç bir karşıyakalı bunun altında kalmaz. en az fanatiğinden en holiganına kadar.

aynısını bucalılar yapsa sorun olmaz. kardeş olmasa bile kuzen, yeğen takımdır. ona pek karışılmaz yakının karşısında.

(bkz: göztepe de karşıyaka atkısıyla yürümek)
(bkz: bir çeşit intihar)
can güvenliği açısından tehlike arz eder

(bkz: eceline susamak)
ölğm tehlikesidir.
(bkz: verin 500 tl istediğiniz yerde atkıyla yürüyüm)
intihar girişimidir.
Muhtemelen yanında kesici alet olacak kişidir.
ebesinin amıdır. uyarı verirler, çıkarmazsanız döverler... ölümü bayılmak sanıyor bazı arkadaşlar..
sadece 3 adım atabilmektir.
karşıyaka'da göztepe atkısıyla yürümek ne kadar kolaysa atkı açmak da o kadar kolaydır.

http://photos-b.ak.fbcdn....572_3602362_5788055_n.jpg
''Birden bir ışık gördüm'' cümlesini kurmadan önce yapılan harekettir.
bazıları için cinsel tatmin kıvamında olan davranıştır. bazı arkadaşlar konak vapuruna binip iskelede inip hemen 2 saniyeliğinine büyük korku ile açtıkları atkı ile akıllarınca şov yapıyorlar ancak bilmiyorlar ki orası karşıyaka nın gümrük kapısı ! hele bir ışıklardan karşıya geçeydin ya bu şekilde derler adama ama ben ki şiddeti hiç tasvip etmeyen bir kişiyimdir. burada sinir olduğum konu ise iskeleye gelip 2 saniyeliğine atkı açıp kaçmaktan ibaret olan bu organizasyonu bir şey sanmaktır. hele az öteye geleydiniz kardeşlerim ben oradaydım bi geleydiniz beraber çekilirdik...

edit: yürümek ile korkarak durmayı ayırt edemeyen iddiacı taraftar.
(bkz: kutsal topraklara hos geldiniz)
(#7320556)

söz konusu halükarda arkadan izleyen 6 karşıyakalının muhtemelen s.kerteceği durum. bunlar altay maçından dönerken renkleri siyah-beyaz diye inek bıçaklamış insanlar, zaar.
yapılmışı var. bugune kadar örnekleri mevcuttur.
göztepe atkısı poşetin içinde olduğu, kamufle olduğu sürece gerçekleştirilebilir eylem. ama o kara poşetten çıkarıldığı an, ahirete yolculuğun ilk adımının atıldığı andır.

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
peki karşıyaka deplasmana gelmeyecek mi? diye de sorulması da gerekmektedir.
tamamen fanteziden ibaret olan bu durum olası değildir. bir kere böyle göztepe atkısı takan bir arkadaşın sivil polisler tarafından üstüne atlanmak suretiyle hemen çarşıdan çıkartıldığını gördüm. çünkü biraz daha yürümeye devam etseler hoş görüntüler ortaya çıkmayabilirdi. gerçi dünyanın en hızlı kaçan taraftarı olarak bilinen göztepe taraftarı böyle ters durumlarda engelli 100 metre koşusunda oldukça seri hareket edip kaçabilecek olsa da çarşının uzunluğu 100 metreden çok daha fazladır. karşıyakalı arkadaşlarımızın deplasmana gitmesi halinde ise karşı takımın taraftarlarının rahat durmamaları halinde neler olduğunu biliyoruz. zira göztepe taraftarları için konuşacak olursak yaş ortalaması 16 olan orta okul ve lise lerden gelen daha ergen olduğunun bile farkında varmayan 1.50 boy civarlarında arkadaşlardır.
(bkz: camii duvarına işemek)
kelime-i şehadet getirmenin diğer bir şekli olsa gerek.
imkansız değildir lakin kısa süreli ve sonu büyük acılarla doludur.
kırılan kemikler, kopan et parçaları, kan, dehşet, göztepeli çığlıkları...
kutsal topraklara hoşgeldiniz.
istanbulda böyle olayların olmaması güzeldir. istediğin taraftar atkısıyla dolaşabilirsin .
yaptığını iddia edenlerin birkaç saniye sonra polisin kayıp aranıyor listesinde yerini aldığı bilinen bir gerçektir. çarşıda bunu yapmak akıl karı işler değildir.
Güven
Özveri
Tecrübe ister.
yalı'da karşıyaka atkısıyla dolaşmak kadar kötü sonuçlar doğurmayan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar