bugün

aşkın en gerçek halidir. ne demiş nazım:
"yani sen elmayı seviyorsun diye
elmanın da seni sevmesi şart mi?
yani tahiri zühre sevmeseydi artık
yahut hiç sevmeseydi
tahir ne kaybederdi tahirliginden?"
(bkz: tahirle zühre meselesi)
sevmenin, sevilmenin en güzelidir.
annelerin yaptığıdır.
sevmenin kendisine katacaklarından haberi olan insan, karşılıksız sevmekten korkmaz.
"öyle bir dünya var mı? hangi dünyada yaşıyorsunuz? alice harikalar diyarında mı acaba?"

kusura bakmayın da "feed your head" moruklar!
illa bir canlıyı sevmek gerekmez.
örneğin ben yastığımı karşılıksız seviyorum. muhtemelen yastık beni sevmiyordur ama ben onu karşılık beklemeden seviyorum. ha bide mouse pad'im var onu da karşılıksız seviyorum şahsen.
gerçekten sevmektir.
ilkokul, ortaokul dönemlerinde olabileceğine inandığım olay.
elma beni karşılıksız seviyor.
yorucudur, inanarak sonuna kadar gitmeye çalışırsınız fakat zamanı tutamazsınız ve realist yaklaşım sizin yeni hayatlara açılmanız gerektiğini söyleyecektir.
birisini böyle seversin bir daha da başkasını sevemezsin. içindeki her şeyi alır götürür çünkü.
bir yere kadar gider. karşılıklı olanı iyidir.
insanın doğasına aykırıdır. her şey karşılıklıdır bu hayatta. sen seversin, o da sever ve senin egoların tatmin olur. bunun karşılığı budur.
günün birinde paraya sıkıştığımda kitabıma konu olacak olan eylem. bir de sonunda öldürürüm bir tanesini, millet mal zati pek bir seviyorlar böyle şeyleri, filmi de çekilir oradan da telif hakkı oh mis.
eğer annelik durumu ortada yoksa başkasına karşılıksız verebilinecek tek iyi duygu aşk olduğundan ve bu da daimi olamayacağından sadece annelere özel olan bir duygu halidir.
ne olurdu sevseydin beni yüzümü güldüren insan seni görmem yeterliydi.ne olurdu burda olsanda yazdıklarımı okusan hoş okusan ne olacak ki.beni bi hareketinle hayallere daldırırsın sonra alır eline yerlere çalarsın sen farkında bile olmazdan.yazık bunca sevgiye dökülürken yerlere aşkım yazık senin farkında bile olmaman yazık çok yazık.neden mi yazık sevdiğim belki belki birgün gelirsinde bir damla olsun kalmazsa diyedir korkum sevdiğim ama yok yok korkma sen gel yeter ki sevdiğim venedik misali sevgim hep var olacak.beni ihtimallerle başbaşa bırakma yeter ki.belki kendime kalacak sevgim olmaz sevdiğim...
O kız seni aldatır, inşallah terk eder mal gibi kalırsın diye dualar etmektir. Tek istegim budur.
her gün bir umut beslersin.. Aşkından harap olursun...
çok acıtır ama güzeldir.illa ki karşılık beklemek bencilliktir.aşkın en güzel en temiz halidir.
Sadece gerçek sevgiyi yüreklerinde taşıyanların yapabileceği en güzel şeylerden biridir. Belki acıtır üzer ama insana huzur verir çünkü insana pişmanlık duydurmaz kafanızda vicdanınız da rahat olur elimden geleni yaptım ben demenin huzurunu yaşatır insana.
7 seneni bile bile sikmektir.
insanin canini cok acitir...galiba...bilemiyorum...oyle duydum...
Böyle bir acıya dayanabilicek bir Yürek ister. bir nevi intihardır.
Sen elmayi seviyorsun diye elmaninda seni sevmesi sart mi ?diye soruyor ya nazim ....Evet sart....
karşılıksız çek gibidir. bankaya kadar mutlu eder sizi. bankada hüsran.*