bugün

insanı dinginleştiren bir eylemdir. karanlık eşliğinde müzik dinleyip geçmişi anımsamak iyi gider. bazen sizi bunalıma 1 adım daha yaklaştırabilmesi hasebiyle ters de tepebilir. kötülüklerinden biri, kitap okuyamıyor oluştur. sayfaya sıkıştırılabilecek küçük lambalar işe yarayabilir fakat sonuçta işin içine yine ışık girmektedir.
müslüm gürses açıp koluna da iki jilet darbesi attın mı çilekeş ve derbeder olmaya hak kazanırsın.
ışık gözleri rahatsız ettiğinden, gözlerin dinlenmesine imkan vermek için karanlığa sığınmak.
(bkz: dipteyim sondayım depresyondayım)
bir de güzel kokulu bir tütsü yakarsanız yanında, kendinizi dinlemek ve huzur bulmak için harika bir ortam yaratılmış olur.
elektriğin ve görmenin kıymetini takdir edebilmeyi sağlayacak durumdur.
insana huzur verir.birkaç tane mum yakılır, farklı yerlere konulur.bir de aldınız mı elinize gitarı, ortama uygun telden giriliverir.tabii tüm bunlar için komşularınızın tatilde olması gerekmektedir. *
migren için son derece faydalı bir eylem.
lakin bunalım sebebi ile karanlıklara sığınan bir insan sözkonusu ise depresyonun son perdesidir.
en saf, en duru düşüncelerin açığa çıktığına inandığım durum. bunun oluşması için, gözlerin mutlaka açık olması ve bağdaş kurularak oturulması gerektiğini düşünüyorum.
Boşluktaymışsınız hissi verir. Rahatlatıcı bir meditasyon şekli olarak bile görülebilir. ses seda da yok ise pek bir keyifli, pek huzur vericidir.

insana uykusunda duyduğu rahatlığı hissettirir, kim bilir belki bu nedenle karanlıkta uyuyoruzdur.
elektrikler gitmediyse, ortamda romantizm yaratacak sebep yoksa sebebi tembelliktir. ahanda yaşadığım durumdur. bilgisayarın başına oturduğumda oda gayet aydınlıktı, bildiğin güneş doğmuştu odama adeta ama şimdi öyle mi her güzel şey gibi o da beni terk etti ve bilgisayarımın ışığı ile aydınlanıyorum şuan. hayatım kararmış be, oda karanık çok mu.
zevklidir.
Karanlık korkusu olanda etkili olmayan yöntem.
dogru yere oldugu surece guzeldir. mazallah karanlikta gormeyebilirsin.
Az essin diye açtığın camdan içeri ışığı görünce bodoslama dalan börtü böceği engellemek adına yapılan eylemdir.
kaybolmak için çabalamaktır istenmeyen düşüncelerden , pek başarılı olmasa da huzur veren bir durumdur.
(bkz: vazgeçtim bu dünyadan demek gibi)
Yalnız ve müzik eşliğinde yapılmalıdır.
küçükken kabusunuzdur ama büyüdükçe hayatın rüyalarınız gibi olmadığını anlarsınız ve o kabusunuzun bu dünyadan daha masum ve daha güzel olduğunu anlarsınız.o anda artık büyümüşsünüzdür ve karanlık size huzur verir.
Karanlıkda tek başına oturuyosan düşüncelere daldırır. insan iç dünyasıyla konuşur. bir nevi kendi muhasebeni yaparsın.
gece herkes uykuya daldığı sıralarda serin ve temiz havayla birlikte yapılanı huzurdur.
Bir de sigara yakarsanız. Maziye dalarak hayatınızı gözden geçirmek için mükemmel bir yoldur.
Karanlığı severim.En azından yalnızlığın hakkıdır karanlık.
Telefonun tuş kilidini kapatınca içinde bulunacağım durumdur.
epifizi tetikler. sağlam meditasyon haline dalarsın.

iyidir.
Hiç iyi gelmez ama insan ihtiyaç duyuyor.