bugün

Tc yönetimi karadenizliler ile dolu ve bu adamlara akıllı deniyor!!! Mümkün değil! Kendi ceplerini düşünmeleri bizim milletce akıllılık, kurnazlık olarak görüldüğü için bize zeki geliyorlar. Kusura bakmayın karadenizliler, açık sözlü olmak lazım. Evet.
uzun uzun tariflere gerek yok kısaca budur.

http://www.youtube.com/watch?v=b38vof4SWwI&ab_channel=karikateist
olmayacak şeyleri konuşmakla bir yere varamayız !
Çerkes kökenli samsunlu bir karadenizliyim ama karadenizlilerden tiksiniyorum o derece. Iq Testine soksanız ortalama 60 ı geçmezler.
reis zatının alt kimlik üst kimli cart curt mevzusunu gündeme koyması ile karadeniz'de bir takım vatandaş seceresini araştırmak için yola koyulmuş. sonuç elbette sükut'u hayal. iki nesil öncesi hristiyan olduklarını öğreniyorlar. koskoca sümele manastırı bölgedeki helen nüfusu için inşaa edilmemiş belli ki. pontus helen egenliğinde yaşayan çoğunluğu lazlardan ve gürcülerden oluşan bir devletti.

türkiye kurulduktan sonra amerigadaki kızılderilileri bile türk ilan eden zihniyetle kasaba çıkışlı türk sağı, yıllar boyu buraya islamiyeti bastı babam bastı. sonuç olarak içanadolu, doğu marmara gericiliği ile yarışır halde yığınlar yarattılar. öyle ki türklük karşıtı bir adamın arkasında durdular. sorasan hepimizden fazla tükrler dashhsafdsa. yani ırkçılık gibi olmasın, burundan da mı anlaşılmıyor.

benim tanıdığım türkiye cumhuriyeti değerlerine entegre olmuş, bir çok karadenizli var, ben bu kardeşleri mevzu dışı tutuyorum. sonuç olarak kimin akıllı olup olmadığı ayrı bir konu, bir çok zeka çeşididnin olduğu bir gerçek. esas olan zihniyet. istediğin kadar zeki ol, akıl oladıktan sonra ne kendine ne de çevrene faydan olur.

bilim bize diyor ki, türkiye çevre coğrafyalardan gelen halkların sentezi ile oluşmuş bir ülke. topluluk normlarının birer kurgu olduğunu kabul etmek koşulu ile islamiyet'i ele aşırsanız ulusallık açısından islam hem siyasal hem de sosyal yaşamla artık alakası olmayan normlardan oluşuyor. laiklik de zaten bu yüzden var. bu hamurun ihtiyaçlarının karşılanmadığı gündemden belli.akepe 20 yıldır iktidar ise çün, son 10 yılda en az 10 dünya markası yarattı.

türkiye vakti ile gerciliğin başını ezmek yerine beslmiştir. sorunun kaynağı budur. doğu karadeniz, en az içanadolu kadar yoz ve gercidir. yoksa imamoğlu'ndan yana bir şikayetmiz yoktur, çok şükür.
(bkz: olmayana ergi)
sadece karadeniz mi ?
ülkeyi daha beter hale sokan başka milletler de var türkiyede.
Zekilik göreceli bir kavram. Kimle, neye göre kıyasladığın önemli. Maalesef ki örneğin bir iç anadolu ile kıyasladığın zaman... Herneyse .
kürtler zeki olsaydı versiyonu bekleniyor, nevet.
HA OZAMAN COViD ÖNLEMLERiNiDE BÖLGELERiN ZEKA SEViYESiNE GÖRE ALIYORLAR. SAMSUNDAKi YÜKSEK VAKA ARTIŞINA ÖNLEM OLARAK 8 KiŞiLiK GiZLi GÖREVLi TUTMUŞLAR.
Zeki olmakile âkil olmak farklı şey. Az da olsa etkili kullanılan zeka "akıl" olur. Şeytani zekaya da galip gelir.