bugün

Karadeniz yöresinin insanlarının içine tereyağını boca edip mideye gömdükleri Karadeniz pidesiyle, Üzerindeki özel etiyle çıtır çıtır lüpletilen Konya'nın etli ekmeğinin Versusu.
Karadeniz pidesinin üç temel değeri vardır. Birincisi bölgeye has kalın hamuru, ikincisi hamurun içinde pişen bölgeye has lezzetli eti ya da yöresel peyniri ve üçüncüsü piştikten sonra sıcakken üzerine eklenen bölgenin altın yıldızı tereyağı. Şimdi bu farklı birleşimi diğer pidelerle kıyaslamak yanlış olur. Diğer pideleri kötüleyemem. Bu ülkede usulünce yapılan her meşhur lezzetten tatmak ayrı bir keyif. Ama üzerime gelmeyin bizim oranın pidesini yemek de ayrı bir keyif...

haboyle bişey:
http://www.gezipgorduk.co...009/10/kapali-kiymali.jpg
Karadeniz pidesi dediginiz şey samsun pidesiyse eğer saçma versus.
bıçak arası ve mevlana etli ekmek tercihim olacaktır.
Etli ekmek sadece karadeniz değil memleketin bütün pidelerine uzak ara yapar.
zannımca konya etli ekmeğin alacağı kıyas.
(bkz: ovalı konya mutfağı)
çok afedersiniz de karadeniz pidesi varken etli ekmeğe göz ucuyla bakılmaz.
Pidenin tur bindireceği versus. Etli ekmek de neymiş.
etli ekmeğin alacağı karşılaştırmadır.
bir ankaralı olarak tatile giderken konya da mola verdik farklı bir şeyler yiyelim dedik babam etli ekmek ben bıçak arası istedik bi baktık etli ekmek pide bıçakarası döner cıktı mal olduk:o
pidenin alacağı versustur. açık ara hem de.
istanbul halk ekmeğinin alacağı versustur. tartışmam bile.
lahmacunun alacağı versustur 2sinden de güzeldir.
Yemeyi beklediğim karadeniz pidesi.
Mükemmel.
burada iki güzel değeri karşılaştırıyoruz.

Etli ekmek yedim bana herhangi bir farklılık sunan bir tat değildi.

ama şimdi versus'un olayını iyi anlatmak gerekir. karadeniz pidesi çeşit çeşittir. burada kast edilen ünye-bafra arasında yapılan samsun pidesi denilen pide mi yoksa Trabzon pidesi mi.?

zira Trabzon pidesinin hamuru eti-peyniri sonrasında ilave edilen tereyağı bambaşka bir lezzettir.

Ben bugüne kadar Trabzon pidesi ile karşılaştırabileceğim veya yerine ikame edebileceğim herhangi bir lezzet görmedim.

en yakın ikame edilecek şey olarak Trabzon (bkz: harran restaurant) 'da yemiş olduğum fırın beytidir.

Trabzon pidesi candır gerisi heyecandır.

(bkz: Trabzon döneri vs bursa döneri)
bafrada bir turan usta vardır ki... ankarada falan olsa dünyanın en ünlü yeri olurdu. etli ekmek dediğin pide hamuru üzerine lahmacun içi amk.
etli ekmeğin alacağı versustur. tadı süperdir. pide biraz yavan kalıyor sanki. sivas'ta ve konya'da en güzel yapılan yerlerdir.
gerçekten güzel bir versus ama pide açık arayla galip gelecektir.
karadeniz pidesinin açık ara birinciliği ile sonuçlanacağı karşılaştırma.
karadeniz pidesi denilen sey samsun pidesi degildir. karadeniz pidesi; surmene pidesidir.
durumu bu sekilde duzelttigimizde, karadeniz pidesi acik bir sekilde kazanir.
versusa dahil olmayan 'kıymalı pide'nin hepsini alt edeceği versustur.

kıymalı pide:
http://i.hizliresim.com/jznzlr.jpg

bir de lahmacun var o bambaşka tabii...
karadeniz pidesinin her türlü alacağı versustur.
konyanın etliekmeği heryerde vardır.ben karadenizin bi vakfıkebir ekmeğini bilirim pidesini ilk defa duydum.
ikisinin tadına da en mahir mekanlarda test etmiş biri olarak "başabaş" sonuçlanacak versus diyebiliriz.

Çünkü çok farklı ve kendi klasmanlarında über lezzetler.
etli ekmek cm farkıyla alır aga. siz kaç cm yediniz bilmem ama ben 78 cm yedim hapur hupur.

neyse etli ekmek yani 78 cm olan.
güncel Önemli Başlıklar