bugün

kurtuluş savaşı kahramanı, atatürk'ün silah arkadaşı rahmetli kazım karabekir'in dün ölümünün 71. yıldönümüydü.
rahmetli kazım karabekir anıldı.

kazım karabekir'i anma törenlerinde salonda konuşan bakan murat kurum, karabekir'i anmaktan çok 15 temmuzdan bahsedince, kazım karabekir'in torunu ferhan ayasbeyoğlu ayağa kalktı ve buna tepki gösterdi.
paşa'nın torunu; "Bugün 15 Temmuz hakkında konuşmamanızı rica ediyorum. Yarın, öbür gün istediğinizi yapın ama lütfen buna alet etmeyin. 15 temmuz'u çanakkale ve kurtuluş savaşları ile nasıl bir tutuyorsunuz? Böyle bir konuşma yapılması benim kanıma dokunuyor" dedi ve salonu terk etti.

ama salonda akp'li şakşakçılar doluydu, o şakşakçılar da bakan'ı alkışladılar ve karabekir'in torununa tepki gösterdiler.

bazı şeyler daha var ama anlatmayacağım, en iyisi o anları seyredin.
https://streamable.com/hu564

bazen bir kuvvacı çıkar, herkese haddini bildirir ya.
işte bu an o an...
görsel

Şu fotoğraf her şeyi özetliyor.
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
(bkz: 15 temmuza sokayım)
konuşan arkadaşa şöyle alıcı göz ile 15 saniye kadar bakınca çok da şaşırtmayan olaydır. ulan o gün sokaklara çıkan insanlar canlarını sevdiklerini sağlıklarını kaybedenlerden çok o gün 1500 tane korumanın arkasında duranlar ve sevdiklerini sarayların güvenli odalarında muhafaza edenler konuşuyorlar sürekli. malum şahsın, bakanların, millet vekillerinin ( iktidar muhalefet fark etmeksizin ) hangi birisi oğlunu, kızını, amca oğlunu, dayısını veya kendi hayatını kaybetmiş ?
kazım karabekir bilinmeden kurtuluş savaşı anlaşılamaz.
Kuvvaci nin yetistirdigi biri anca bunu yapardi helal olsun.
Önce vatan.
Akp'li konuşmacı tarih sempozyumuna katılır;

- fatih o gün istanbul'u aldı, biz 15 de temmuzda istanbuldaydık.

- viyana'yı alamadık ama 15 temmuzda hayinlerle savaştık.

- orhun anıtlarıni anlamak için 15temmuzu anlamak lazım.

- ruslar, istanbul'a kadar gelmişti, 15 temmuz gibi onları da kovduk.

Gibi gibi.
https://www.uludagsozluk.com/e/34864804/
ya bunlar nasıl aymaz insanlar böyle ki her konuyu 15 temmuza getirip üstünlük taslamaya çalışıyorlar..
Ayasbeyoğlu ailesinin Bir servetini araştırın, ülkenin sayılı zenginlerinden.
Paşa'nın torunları...
Fazla cart curt etmesin silktirsin gitsin.
Siz yine de bir araştırın mesela; türkiye'nin gelmiş geçmiş en zengin siyasetçisi paşa torunu; Erdal inönü ve ailesinin dehşetengiz servetini, Toker holdingleri falan bir inceleyin. Evet
Paşa torunları onlar Bizim canimmiiiz kuvvaci onlar kuvvaci.

Gerçi 15 temmuza saldıran iti köpeği siklemez sayın başkomutan, cumhurbaşkanımız.
ya evet bir araştıralım kazım karabekir'in ismet inönü'nün çocuklarının, torunlarının servetini. aileleri eğitime değer veren insanlar olduğundan hepsi iyi eğitim görmüş. çok sayıda profesör, doktor, mühendis, bilim insanı.
bunların uzun yıllar içinde birikimlerini kullanarak para sahibi olmasından kıllananlar; yüzüğümden başka bir şeyim yok diye iktidara gelen diplomasız bir gecekondulunun 20 yıldan kısa sürede edindiği servetin kaynağını hiç araştırmazlar.
öncelikle salonda kazım paşa'mızın torununu yuhlayan seyirciler vatan hainleridir.
bu rezilliğe susan bakan da bu kepazelikle ömür boyun yaşayacaktır.
şu rezilliği yunan yapmaz. ey bahçeli mutlu musun?
ne bakanı be.
ihalelere çıktığı gün çökme derdindeki atanmış işadamları başımıza bakan oldu türk milletinin degerlerini yuhalatıyor.
her zaman söylüyorum 10-15 sene sonra insanlar 15 temmuzu çok farklı konuşacak. herkes çok şaşıracak.
2.500 tl'lik kitabı savunanlar kümesi ile torunu ayar verdi sananlar kümesinin kesişimi aynıdır. Gerçek ayarı 15 temmuzda yüce millet vermiştir.
Yaşasın Kuvayı milliye ruhu. it çakal anlamaz.
izmir suikasti, iktidardaki ittihatçılara muhalif olan ittihatçilerin tasfiye edilmesine vesile olmuştur.
ya bu millet her dayim sikilmeye müstehak arkadaş..

bir de türk ve müslüman olup bir takım değer!leri dillerinden düşürmediler 50-60 senedir..

sokayım sizlere, hepinize..

ezik ve cahil oropsu çocukları..
Adama gına gelmiş demek ki "yeter artık ama" demiş.
Öyle ya dün sayın sevgili hocam diyenler, fetö kıçı yalayan gazeteciler hala iş başında.
Devlet yönetiminde (kamu da görevli olan) bazı kişiler atamalar göz önüne alınırsa haklı tepki.
şu an hapiste olan yüzlerce generali kazım paşa mı general yaptı acaba ?
Araştıralım servetini harbiden. Sırf onun değil herkesinkini araştıralım. Kim devlet kasasından yediyse, kendisinin de destekleyeninin de mezardakini beşiktekini sikeyim, olur mu?

Adamsan at bunun altına imzanı kardeşim, atamıyosan ananı da al git
Ulan o adamın dedesi beline tabancayı koymasaydı zamanında sizin zikindirik partiniz olacak mıydı.
ben zamanın bendinde 15 temmuz ile alakalı bir yorum yapmıştım, burada bulunan malum yanlısı yazar ahalisi eksileme bombardumanına tutmuşlar beni, şimdi çıtayı yükseltip tehdit etmeye başladılar. askerden kaçan güruh neye dayanarak vatan millet sakarya ayakları yapıyor, neyin delikanlılığı bu bilmem ama sizleri sevmedim, sevemeyeceğim saygılar.
Milli değerleri ve bu değerleri yaratan kişileri, olayları, hafife almak, üstünkörü geçiştirerek, kendi ideolijisini anlatmak ve alkışlatmak için kullanmak hoş olmayan, irite eden bir durumdur.

Buna tepki duyup, meramını ve sitemini anlatan, o şanlı insanlarının torununu yuhalatmak ve zor durumda bırakılmasına seyirci kalmak ise ayıptır.

Tarihe ve o tarihi yazanlara vefanın ve saygının tükendiğini görmek çok acı.
Heyhat!
Birinin bunu söylemesi gerekiyordu evet...

Şerefsiz fetöcüleri başımıza bela eden siz, kahramanlık yapan yine siz...

Normal bir ülkede olsak siz bu olaydan sonra %5 oy alamazdınız.

Hepiniz iç içeydiniz be...

Şuan parti içinde kaçınız daha fetöye hizmet ediyor.Araştırılmasına bile izin vermediniz.

Utanın be az utanın!
güncel Önemli Başlıklar