bugün

bir yaz günü aniden evi basan karıncalardan kurtulma yöntemleridir.

not: pudra
(bkz: tuz)
öldürerek değildir.

ancak yollarını değiştirerek kurtulursunuz. güzergah çizebilmek için şekerli gıda maddeleri tavsiye edilir.
Eğer sorun evde yaşanıyorsa, evin temizliğinin düzenli yapılması yeterlidir efendim. Koloni, gıda bulduğu yere gitme eğilimindedir.
eğer bi kabın içine girmişlerse mesela şeker kavanozunun, kavanoz güneş gören bir yere bırakılır, beklenir. takribi 1-2 saat sonra bakılır, karıncalardan eser yoktur.
önce yuvalarını bulup *oraya birkaç çay kaşığı tuz koyup, ardından yarın limonun suyunu sıkınız. diğer yarım limonu oraya bırakınız birdaha gelmiyorlar efenim.
kurtulma yöntemleri den ziyade 40 karınca yuvasında azar azar toprak alıp cüzdana koyunca para bereketlenir* * * * *.
bir şişe sirkenin dörtte birini çıktıkları yere döküp oda sıcaklığında margarinle deliğin ağzını sıvayınız.
gezdiği yerlere limon damlatmak yeterlidir.
bir dal sigara * onlar kokularıyla yön buldukları için bir sigara yakıp bulundukları yöne üflerseniz saçmalarlar *
karıncalar olsun, hamam böcekleri olsun evde istenmeyen bu varlıkların akıllı varlıklar olduklarını ilk evvela unutmamak gerekir. bu yaratılış mucizesi minik şeyler gidecekleri evlere evvela bir öncü kuvvet gönderiyorlar efendim. bu öncü kuvveti erken görebilirseniz sorun daha başlamadan sonlanmış olur. o öncüyü ya öldürür ya da şaşırtmaca ile geri döndürürsünüz sevmediği şeylerle kaçırtaraktan. bu kadar basit işte.
ha aklıma gelmişken küçük bir bilgi; karıncalar sağlam olmayan zeminlere yuva yapmaz. eğer evinize teşrif buyurmuşsa, bu evinizin bulunduğu zeminin sağlamlığını gösterir. öldürmeyin, kaçırın bu yüzden. yazık ya kıyamam.
karıncayı uzaklaştırmak için uzağa yiyeceği bir şeyler serpin.
http://www.uludagsozluk.c...k/su-akar-yatağını-bulur/
düz bir hat üzerinde ilerler bunlar. hattın başlangıcını bulun. muhtemelen sokak kapısı falandır. sonra oraya bir ekmek dilimi koyun. on dakika sonra o ekmek dilimini kapıdan 20 metre uzağa taşıyın. operasyon bitmiştir.
kenara bir yere poşet içinde şeker koyun, karıncalar dayanamaz gelir.. hepsi oradayken alıp poşeti çöpe attığınızda sorun çözülmüş olur.
domestos, zira bulundukları alana azıcık sıkmanızla cümlesi dağılıyo. (bkz: yazık le hayvana)
limon veya çamaşır suyu.
ama uzun süreli etki göstermez.
not:hayvancıkların üstüne değil tabii ki, geçtikleri yere. kokusuna dayanamıyorlarmış.
http://tebmagdurlari.blogspot.com/
yazık ya bırakın gezsinler zaten kış gelince kayboluyolar.
evde karıncayiyen beslemek. evet.
geçtikleri yollara çıktıkları deliklere daksil sürün. çok iyi oluyor çok da güzel oluyor. tabi evin bazı yerleri beyazlıyor ama olsun. *
Evi dinamitle havaya uçurun.
karınca gibi yaşamaya alışın. ''abi ben bi kraliçeye kayıp geliyorum''
öldrümeden en iyi yöntem

http://www.youtube.com/watch?v=w5U5zXjEXBk.
Olduğu yere limon sıkmak. Nereye ne ara kayboldular vallahi aradim. Öldürmeden gitmiş oldular.
Geçen sene başımıza bela olmuslardi. Sinek ilacı ile cenaze töreni oluşmuştu ama içim de gitmişti.
tuzdan korkar karıncalar dediler denedik pek fayda etmedi. başka bir yol olarak çıktıkları delikleri beyaz alçıyla kapatmak on numara işe yaradı evde karınca namına bişey kalmadı.