bugün

hahaha. n'oldu lan? yoksa kapalı mekanlarda sigara içemiyonuz mu? başlığı açmamışsınız da ondan şeyettim. ben içiyorum demek ki ben açıcam. açtım bekliyorum.

halka açık olmak kaydıyla işleyen kapalı mekanlarda sigara içme yasağını ihlal etmektir. içilen alkollü-alkolsüz, sıcak-soğuk her türlü içecekleri yalnız bırakmamaktır. süt kokan pembe akciğerleri olanları rahatsız etmektir. yauşaklıktır.

daha dünü bugüne bağlayan saatlerde ihlal ettim yasağı. bizim ramazan ağabeyin meyhanesini şereflendireyim diyip düştüm yollara. vardım meyhaneye, selam çakıp içeriye girdim. meyhane ne kalabalıktı ne de tenha, orta şut karışımı desem yeridir, zamanıdır. ramazan abi sağolsun hemen buz gibi 50'liği ve istemediğimi belirtip müesseden olduğunu öğrendiğim çerez tabağını masama koyuverdi. bildiğin oh mis. gel de pesimist ol amk. ne güzel lan hayat.

tabii biranın yanında tütün içmemek olmaz. hemen cepten çıkarıp yaktım sigaramı. ramazan abi yine sağolsun hemen kül tablasını yetiştirdi imdadıma. etrafa baktım ki benden başka sigara içen yok. sinir ile karışık acıdım millete, her boka boyun eğen o uysal koyunlara. her çektiğim nefesi onlara doğru üfledim. dönüp bakamadılar tabii. biliyorlar ki; bakarlarsa eğer sigarayı sıfatlarında söndüreceğim.

hee, bir de cezası varmış. neyime?

(bkz: sikime)
suçtur.
ancak kapalı mekanlardaki insanları yakmak; değildir.
yasak olduğu zannedilen ancak bir çok mekanda yapılan eylemdir.
cinayetle eş değer olması gereken yasak ihlalidir.

kaç gündür öksürüyorum. sanki günde bir paket içmiş gibiyim. ciğerim tükendi. kaç defa uyarıyorum. cafenin sahibi arkadaşım. rica ediyorum. müsade etme şu sigarayı diyorum. müşteri gelmez yasaklarsam diyor.

sıçayım öyle godoş müşteriye. havalar soğuk oluyor istanbulda geceleri. dışarıda oturamıyoruz. mecbur içerdeyiz. sigara+nargile içilince dumandan konuşamıyorum bile.

arkadaşlarımı da uyarıyorum içmeyin şunu diye ama adamlar umursamıyor. kendinizi yaktınız, beni de yakıyorsunuz vıre!
Allah'ın belası kural kanun tanımaz işletme sahibi ve kimi şuursuz içicilerin aldırmadan, bencilce yaptıklarıdır.

Eğitimin, nezaketin, empatinin yerle yeksan olduğu üçüncü dünya ülkelerine mahsus davranıştır.

Kendim de sigara bağımlısı olduğum halde, kapalı mekanlarda içilmesinden son derece rahatsız oluyorum, saçım başım, giysilerim külliyen sigara tablasına dönüyorum, boğazım dağlanıyor gibi acı çekiyorum arkadaş!

Kanser tedavisi gören annemi alıp, moral olsun diye kapalı bir mekana götüremiyorum, müzik dinletemiyorum!

Şu zıkkımı, kapalı alanlarda içmeyin, içenleri uyarın, işletme sahiplerine baskı yapın!
Şikayet edin!
Kıçınızı kaldırın ve dışarda içip dönün, çok mu zor?
Uygar olmak iyidir, deneyin, seveceksiniz!
Çocuklar ve içmeyenler olduğu için kaba bir hareket.
Mekanda herkes içiyorsa bence sıkıntı yok.
güncel Önemli Başlıklar