bugün

hayatta olmak ve olmamak arasindaki donum noktasi. her on sigara tiryakisinden sekizi bir gun kanser yuzunden olecegine inanir ki, ne fayda...

ayrica halk arasinda kullanilan yenicag deyimidir;

- kanser ettin huleyn beni!
kötü bir durum . tedavi olmak ve ya olmamak arasında seçim yaparken hayatının kontrolünü tamamen eline geçirdiğini hissetmene neden olan hastalık ...
düşmanımın bile başına gelmesini istemediğim durumdur. (bkz: allah korusun)
kimseler bu acıyı yaşamasın, yaşayanlarımız şifa bulsun*.
bütün hayat planınızı altüst eden feci durumdur. halı saha maçı organize etmek, seneyi zayıfsız bitirmeye çalışmak, bir sonraki haftanın maçlarına tahmin yapmak artık sizi mutlu etmeyecektir; düşünmeniz gereken daha önemli şeyler vardır, göt korkusuyla yaşamaya, göt korkusuyla yaşamaya çalışmaya, "ölür müyüm lan acaba?" sorusuna rağmen, sonsuza dek yaşayacakmışçasına dünyaya tutunmaya çalışmaya çalışmaya...

öyle bir şey lan bu, olmayın kanser. halâ bir adet kanseriniz yoksa doktora gidin, sorun soruşturun, çekap falan şey yapın. "ben yıllardır hastaneye uğramıyorum olm" diye trip attıktan sonra kanser olduğunuzu öğrenirseniz üzülürsünüz.
son altı ayda hayatımızın içine eden hastalık.
kötü bir şey fakat çağımızda tıbbi tanı ve tedavinin gelişmesiyle hastanın da gayretiyle bir çok türü tedavi edilebilmektedir. tüm kanser hastalarına acil şifalar.
Bir de tabirdir...
Adamı sınır eden durumlarda kullanılır...

Orn: bu Cimbom bu sene yine bizi kanser edecek!

Olmak nerde lan?

Orn: bu cimbom yüzünden kanser oldum!

Şimdi oldu iste..
şakayla karışık galiba başıma gelmiş olan olay. sürekli öksürüyorum, halsizlik var. yarın öbürgün doktora gider size burdan seslenirim.
kanser olmaya ramak kalmasıdır. **

peşinen edit: hiç umrumda değil, doktora gitmeyeli tam 4 sene. gidişat zaten iç açıcı değil, kansersem ne güzel lan. daha ne?
doktorun verdiği testler ve benim internetten bakındıklarım hepsi buna işaret..
artık ne gelecek planı var, ne hayaller, ne platonik aşk. tek düşündüğüm çekeceğim acılar sanırım.
annenin kanser olduğunu öğrenmeke oranla daha tercih edilesi bir durum.**
3 sene önce yaşadığım durum.ama kötü günler geride kaldı.
15 yıl önce hayatı yaşamanın tadına varamamış 12 yaşındaki ablanın kanserden dolayı vefat etmesi hayatın o yaştan itibaren laylaylom olmadığını öğretir o küçük yüreğe.
Tek tesellisinin bir gün herkesin öleceğini bilmek olan durum.

Tedavisi bizzat kendisinden daha hasta edici durum.

Babamı benden alan durum. Çok sevmesem de amcamı da benden alan durum.

Irsi dimi lan bu?
erken teşhis edilip icabına bakılsa da, bir tarafınızda sürekli kontrol edilmesi gereken bir şey...
(bkz: güiza ya asist yapmaya çalışmak)
ölüme 10 kala.
ne yapmalı insan umudunu kaybedip kalp atış seslerinimi dinlemeli yoksa balkona cıkıp insanlarımı izlemeli.
yoksa mutlu olmayamı çalışsın gülücüklermi kondurmalı insanlara bence hiç biri. son kez arkasına bakıp ben neler yaptım diye hayatının özetini izlemesi gerekir.
yalnız kalıp, yardıma muhtaç olmaktır. ama ne güzeldir ki kanser hastası olanların çoğunun yüzünden gülümseme eksik olmaz.
onlar için en güzel ilaç, moraldir.
Çok zordur.
zordur allah yardım etsin.
Yapılan araştırmalarda kanserin en büyük ilacının moral olduğunu saptanmıştır.
steam'in saatlerdir kapalı kalması, ülkenin son günlerdeki durumu ve internetin yavaş akk olması yüzünden yarın bana kanser teşhisi konabilir! (bkz: yether)
az önce haberini alıp kahrolduğ..

şaka lan domuz gibiyim sevinmeyin hemen.. hepinizi gömme hedefim var, cenazenizde rayban gözlüğümle katılıp olmadık ibnelikler yapıcam..

tanım: ölümcül bir hastalığa yakalanma durumu vs. vs.
bende olduğunu düşündüğüm hastalık.Allah olanlara sifa versin.