bugün

yönetmenliğini memduh ünün yaptığı 1981 tarihli film.

oyuncu kadrosu:

kemal sunal: Abdi-Narçın
Fatma Girik: Nigar
Dinçer Çekmez: Agah
Sümer Tilmaç: istinyeli Deli Eşref
Bahar Öztan: Lebibe
Pembe Mutlu: Bedide
Merih Fırat: Melike
Necla Soylu: Nadide
Yaşar Güner: Takacı Temel Reis
Nezihe Güler:
Niyazi Er:
6 nisan 2007 tarihinde ktu akm salonunda gosterilen tiyatro oyunu.. yillardir devlet tiyatrolarinda oynandigi gibi guncel esprilerle suslenen guzel eser.. zanimca oyunun kayda deger en guzel yerleri laz tiplemesinin sahne aldığı yerlerdi.. *
(bkz: laz major)
genellikle her ay ankara devlet tiyatrosunda gösterime giren tiyatro oyunu. gidildiğinde pişman olunmayacagı gibi üzerine birde bol gülücükle cıkmanız garantilidir. çok begenip müptelası olmakta ayrı bir secenektir. nede olsa "ölmüşem meen bitmişem meeen"
kemal sunal'ın iki rolde oynadığı filmdir.

ayrıca, bu filmle birlikte akla pat diye gelen bir şey vardır ki, o da "hacı bumbala"dır.
bu nadide isim çocukluğumdan beri beni benden almıştır zaten.
ankara devlet tiyatrolarının sahnelediği oyun. ankara dt'nın istanbul turnesi esnasında izleme imkanı bulduğum oyun. neşe veren bir oyundur, izlenmelidir.
ankara devlet tiyatroları tarafından halen büyük tiyatro da sahnelenmekte olan müzikli güldürü.çok eğlenceli ve guzel bir oyun şiddete tavsiye edilir.tabi gunumuz sorunlarına da dokundurmalarla dakikalarca alkışları ellerin agrır hale gelmesini fazlasıyla haketmişlerdir.
yeşilçam klasiği, kemal sunal fatma giriğin başrolünü paylaştığı filmdir.

filmde istinye'li deli eşref'in otururken yaptığı bacak bacak üstüne atma hareketi on numaradır.
Osmanlı döneminde istanbul'da randevuevi işleten Cihanyandı Kanlı Nigâr'ın, kendini ve bu yola düşürenlerden aldığı intikamın öyküsünü konu alan, bir kemal sunal filmi.
erkeklerin peşinde dolaştığı nigâr ile kızların öyküsünü konu alan, 1955 yapımı siyah beyaz türk filmi. yönetmen settar körmükçü, senaryo osman f. seden, oyuncu kadrosu melahat içli, osman alyanak, kadir savun, osman türkoğlu, salih tozan, mehmet karaca, renan fosforoğlu bulunmaktadır.
ingilizcesi için; (bkz: bloody mary).
--spoiler--
yaran replikleri:

kanlı nigar: komser baba adammış, ifademi aldı, sabah bekçinin koynunda ifade verirken buldum kendimi, ifademi almayan kalmadı.
apti: bak şapşala, nası yanaşıyo, ulan karaborsadan malbura mı alıyosun.

--spoiler--
kızın kukusuna nigar ismini verirseniz belli dönemler de kanlı nigar olarak anılır ve bu ölümsüz karakter hep yaşatılabilir.

kültürümüzü ve kültlerimizi unutmayalım...
bu hafta sonu dördüncü kez gideceğim tiyatro oyunu. mükemmellik akıyor. filminde oynayan, yazan, yöneten, tiyatrolarında oynayan herkese sonsuz kere teşekkürler.
ece ayhan'ın şiirimiz mor külhanidir abiler kitabının, 35. sayfasında yer alan şiir.

unutmam.

--spoiler--
uzamış masallardan güzleri
bir halı sermek taşlığa ablamın
biraz konuşmak istemek
sonra çekip gitmek
--spoiler--
cuma akşamı ahmet vefik paşa sahnesinde eşlik ettiğim tiyatro oyunudur.
iki saati geçen oyun süresinin zaman zaman sarkmalara sebep olmasından mıdır bilmem, beni pek içine çekemedi oyun.
ali volkan çetinkaya'nın ezberine sağlık, salondan ayrılırken yersiz gülümsemelerime sebep olmuştur.
provalarda bir kez daha anladım ki açmazları bol olan zorlu bir tiyatro oyunu.
Şu an nehir tv de yayınlanan evlere şenlik film.abdi karakteri muhteşem.rahmetli Kemal Sunal iyi ki varsın.bin kerede izlesem bıkılmıyor.
Güzel filmdir, izletir. Agah efendi rolünde dinçer çekmez de döktürür ayrıca.
Lisedeki matematik hocasının lakabı.
Oyunculuklar iyi olsa da film kötüdür.
Lisedeki matematik hocasının lakabı.
Çok dandik bir film. Evet.
Fatma giriğin güzelliğini konuşturduğu film o filmi ilk seyreden neslin psikolojisini düşünemiyorum.
nigar isminde hatun kişisinin regl dönemindeki halidir.
görsel
güncel Önemli Başlıklar