bugün

eğer müslümansa inançlarını tekrar sorgulaması gereken insandır. vah vahtır.
(bkz: kandil dağı)
(bkz: kandil yağı)
Dinde zorlama olmadığı için müslümanların çok da kafaya takmaması gerektiği eylemi yapan insanlardır.
(bkz: Şerefe)
(bkz: mubarek gunde beni konusturma)
normal bir insandır. alkol günahsa her gün günahtır zaten. ha kandilde içmişsin ha başka bir günde. tabii eğer normal günlerde içmeyip sadece kandilde içiyorsa o zaman bir sorun vardır.
sağlıklı insandır, zira insan vücudunun her gün birkaç litre suya ihtiyacı vardır. direk su olmasa bile alınan sıvılar(çay, kahve veya gıdalardan gelen sıvı) bu ihtiyacı karşılamaktadır. bilindiği üzere insan vücudunun 3/4'ü sudur.
müslüman olamayan, normal bir insandır. çevreye rahatsızlık vermediği sürece kimseyi ırgalamaz.
müslüman olabilmek çok çok uzun uğraşlar gerektire bi şeymiş , kazanılırmış bunu gördüm bu başlıkta..samimimyetsizlik diz boyu..hani bi başlık vardı , kur'an okuyanların çoğu ateistler diye bu aynen bi hasta yakınının doktoru denetlerken doktordan daha titiz olması gibi bişi..biz sabah akşam kalk eğil , arada bi yıkan , miilete giydir , tüm inanç sistemlerinde tek ve yeter koşul olan insanları yargılama yardım et sev say ilkesini çiğne..böyle müslümanlarız..bakın ben bile yaptım eleştirimi mutluyum..
birazcık kendimize gelelim..tamam zaten yeterince siyasi ve diplomatik olarak rezil olduk..bunu da dağlarda ölen it leşleriyle kapamaya çalışıyoruz ama , din bu yahu..milletler ülkeler insanlar üstü bişi..
adam alkol alıyordur , o zaman müslüman değildir..oy oy yüzeyselliğinze sıçayım..her gün içip de , sırf kandilde içmeyen , dini sömüren , dinden kastı 5 emir olan , dinin yayılmasını kendi götünden anladığı halde bi de götünün kaynak kullanıp misyonerliği yapmaya çalışan , dini sorgulamaya çalışınca idrakı için kafir ilan edilen veya ettiren adamlar çünkü alkol almıyorlar diye acayip müslüman olmuşlar..kazanmışlar adeta bı hakkı..
alkol nedir ki nedir? c2h50h..aldın almadım..bunun kavgasına tutuşup klasik sentezi almayan , ağzımıza edildiğinde kadermiş diyip de , bişiler açıklamayna çalışana siktir lan diyen mahalle hırtından bozmayan tiplerden olduğunu -beyan etmenin manası ne?
içiyordur , adetidir..alkol yasağını kendince farklı algılıyordur..kur'an da katı ve açık olmasınma rapmen onun müslümanlık anlayışı farklıdır ama buna rapmen kendini müslüman addediyordur..he bi de , ooo bana bulşamasın da istediği yapsın diye adeta izin verme nesi? yok bi de senden ve sülalenden izin alacaktı..
o kadar klişe adamlarız ki..kandilde alkol alınmaz , evlenmeden kızlar yatamaz , namaz kılmayan müslüman olmaz..
bişi değil bu yargıların nicesini uygulayamayıp da , yaptırımlarını uygulayınca iyice küçülüyoruz..
madem çok dindarız , kurallarımız belli diğer toplumlar dejenere neden en çok tecavüz oranı bizde neden ensest bazı şehirlerde normal sayılıyor , neden en çok küfreden biziz , neden en abaza bizde ,neden gelen turistin zarını yırtmayı geçtim vajinasını katledicek kadar sert ve cahiliz , neden abazayız neden anama laf etme sikerim deyip , başkasının karısı yoldan geçerken mal mal oramızı buramızı karıştırıp bakıyoruz..
neden temizlik imandan gelir ve elhamdilillah müslümanız deyip de , sokaklarımızı bok götürüyor..bağırsaklarımız çıkar gibi tükürüyoruz..kokuyoruz?
buna da cevap hazır: ben böyle değilim..öyle olanları kınıyorum..o içen adam da ,senden değil işte..bu kadar basit..
normal bir insandır. insan müslüman da olsa, hırsitiyan da olsa, ateist de olsa bir şeyler içmelidir. zira vücudun sıvı ihtiyacını karşılamak gerekir. alkol tüketiminden bahsediliyorsa, o zaman kandil gecesi dünya nüfusunun ne kadarının müslüman olduğunu düşünsün, toplam dünya nüfusundan çıkarsın. sonucun tamamı alkol almakta inançlarına göre özgürdür. o çıkardığın müslüman kısım var ya, o da istediğini yapmakta özgürdür, inançlarına göre hesabını allaha verecektir. o zaman bu durum bizi niye germektedir?*
pkk'lıların yaptığı işlem.

espriye gel espriyeeeeeeee.