bugün

Sonrasında pişman olan mümindir. Hatası affola. Sıradan günlerde dahi günah kılınan şeyi manevi değeri yüksek bir günde hayata geçirmenin günahı mevcuttur onda.

Müslüman olan insanlar için geçerli tabi.
bula bula mübarek günü bulmuş müslümandır.
bonus günah ve bonus sevaptan haberi olmayan müslümandır.
islam dini içki içmeyi sadece mübarek günlerde haram kılmamıştır. (bkz: içki içen müslüman)
başka gün içse de günahı aynıdır. sonuç olarak günahtır. ama başka gün içse sanki günahı daha azmış gibi duruyo kandilde içme işte amk.
hz. muhammedin doğum gününü kutluyordur.
o değilde 2011in ramazanında kuzenimle birlikte kuşadasına gidip turistlerle takılırken bira rakı içerken o zamanlar pek ateisttim 5 ay sonra kaza yaptım arkadaşım öldü ben hala sakatlığımı düzeltemedim sonuç olarak yapmayın öyle şeyler. Ha bide ölen arkadaşıma da ramazanda hep sylerdim içelim diye o içmezdi günah diye. takdir-i ilahi işte.
yakınen tanıdığım sözde müslümanlardır. başka zaman din, allah, kitap, namaz diye konuşurlar kandil günü bugün içki mi içiyorsun dendiğinde allah benim içimi biliyor derler. yemişim öyle müslümanlığı.
içen icsin arkadaş, kime ne? bence insan de dilese onu yapabilir. biri kufur ediyor biri kimiz biri cay.
kimin müslüman olup olmadığına, olamayacağını sen mi karar veriyorsun dingil.

o zaman söyle bakalım, madem otoritesin bu konuda,
kandil günü, çalan, çarpan, hırsızlık yapan, yalan söyleyen, iftira atan, ezen sömüren nedir?

https://sorularlaislamiye...-kisiyi-dinden-cikarir-mi

(bkz: kimin kafir olduğuna karar veren müslüman)
kandil günü dedikodu yapan müslümanlar zerre tepki görmezken hedef tahtasına oturtulandır.

hatta kandil günü oruç tutup dedikodu yapanlar baş tacı bile edilebilir.

oysa ki gıybet de büyük günahlardan biridir.

bu da dindeki yozlaşmayı gösterir.
araplaşmamıştır. içki araba yasaktır.
allahı kandıramayacağını bilen insandır.
kandilde din iman allah deyip diğer günlerde çocuklara hallenen ibnelerden çok çok daha fazla dindarlardır.
sizi ilgilendirmeyen durumdur. Sen nasıl kandile göre davranmakta özgürsen onlar da kendi istediklerine göre davranmakta özgür.