bugün

ortaköy'de dubleks bir villada son derece ilkel şartlarda yayın yapan kanal
ahmet özal'ın eski sahibi olduğu kanal. uğursuzdur derler; sahiplerinin hepsinin başı beladan kurtulmamıştır ve fakat suçlunun kanal değil, sahibi olan insanların karakterinden kaynaklandığını düşünüyorum.
10.05.2007 tarihi itibariyle iflası ilan olmuş çoook eskilerden bir özel kanalımızdır.
ahmet özal'ın star1'den ay(ı)rılması sonucu bir hırsla kurduğu televizyon kanalı.

ne var ki sahip sahip dolaşarak tabiri caizse orospu olmuştur. en son arap bir işadamı satın almıştı herhalde.

bir de bu kanalın by night, arslan abi gibi fantastik programları vardı ki, şimdiki flash tv yayınlarına kök söktürecek cinstendi.
çocukluğumuzun çizgi filmi olan ninja kaplumbağalarda, april ın çalıştığı kanal.
new york'taki bu kanalın bir de müdür vardı, elbette. peter parker'ın patronuyla hemen hemen aynı kişilikte ama ondan kısa, şişman ve bıyıksız. hem kel hem fodul cinsten. yine onun gibi, süper kahramanlardan nefret edip onları rezil etmek isteyen.

vernon vardı, askılı kıyafetli erkek salak eleman. larker'ın yukarıda bahsettiği bayan salak elemanın adı ise irma'dır. i harfi uzun okunur. iiirmaaa. ( çakmaktaşlar'daki fred'in viiiilmaaa demesi, tatlı kaçıklardaki herkesin "sus aaaysu" demesi gibi )

april, ilk aşkım benim. sırf o yüzden, büyüyünce çocuğumun adını "nisan" koymak isterdim. büyüdüm, vazgeçtim. ama hala ilk aşkım işte.

not : patronun adını unuttum. aydın doğan mıydı ? değildi, eminim.
(bkz: hugo)
ninja kaplumbağalarda april oniyıl adındaki sarışın, alımlı, uzun boylu, akıllı ve seksi kadının spikerliğini yaptığı kanal idi, ben büyüdükten sonra tmsf el koymuş sanırım.
mayıs ayında ulusları haber televizyonu olarak yoluna devam edecek kanal. 4 dilde * * * * yayın yapacağı belirtiliyor.

http://www.internethaber....news_detail.php?id=133407
90 lı yıllarda hugo kanal 6 dayken hugoya küfredilmişti .

(bkz: hugonun aq)
(bkz: trt şeş)
ilk stüdyoları seyrantepe'deki hayvanî bir garajımsı idi bu kanalın. sene doksandört, yatılı okul bebeleriyiz. kanal, kısa süren popülerliğinin son demlerinde, bir mehmet ali erbil abukluğu olan ve parasızlıktan bu tuhaf ekran şebekliğine kadar düşmüş, eski galatasaray kalecisi zoran simoviç'in şamar oğlanlığını yaptığı gol show* * denen balon yarışma(!) programına sarılmış iyice,ki 'hayvan gibi' de rating yapıyor hakatten... seyirci servisleri geldi bunların okula birkaç kez; müdür yardımcısı 'seyirci' seçiyor, yirmi otuz kişi, beni hiç seçmedi, iyi de etmiş ya, neyse, dağıtmayayım konuyu; ertesi yıl bir öho ile bayram programına gitmek 'nasip oldu' seyirci olarak, ümraniye'den dandik bir lise de var, biz iyi liseydik, evet, şarkıcılardan biri aydın, sonradan kuşumuz olan. ümraniye(li) liseli gençler tuhaf hareketler yapıyorlar arkadan* *, adam bozuntuya vermiyor, onlara bile el sallıyor, gülümsüyor yahut gülümsemeye çalışıyor; kibar insan tabii... üzülmüştüm ama, yazık...
şu anda yayın hayatına 6 news adıyla devam etmektedir.
ilk çıktığı dönemde sürekli pink floyd çalardı.
son hatırladığım kadarıyla cem uzan' ın elindeydi bu kanal. kıyıda köşede kalmış erotik türk filmleri, kaygısızlar dizisini gösterirdi. bir de no comment resimler gösterir bizi düşüncelere sevk ederdi.
kanal 7'nin bir küçüğü.
liselilerin bilmediği kanaldır.
mahallenin muhtarları denen gubidik dizi de ilk bu kanalda gösterildiydi sanırım.
sadri alışık ın bir dönem program yaptığı kanaldır.
star 1'de cem uzan ile ortaklığı bozulunca, ahmet özal kurmuştu bu kanalı o zamanlar çok popülerdi, show tv sabah akşam türk filmleri, müzik klipleri ve çarkıfelek yayınlarken kanal 6'de eğlence programları, türk filmleri, talk showlar vs yayınlardı. türkiye'nin ilk özel televizyonu star tv'ye iyice rakip olmuşlardı. trt 1, trt 2, trt gap, star 1, show tv, kabal 6, hbb, flash tv ve tgrt vardı o zamanlar sonra atv ve kanal d geldi özel tv sayısı artmaya başladı.
kanal 6, o dönemde en çok izlenen kanallardan biriydi evet özellikle doksanlı yılların ilk yarısında çok izlenen bir tv kanalıydı sonra işler pek iyi gitmedi sahipleri sürekli değişti hatta kanal 6 bir dönem uzan grubuna bile geçti sonra iflas etti ve tamamen kapandı. işadamı mehmet kurt buradan bir haber kanalı çıkarmak istedi ve 6 news'i kurdu ama o da yürümedi.
özetle, kanal 6 hiç yürümedi belki doksanlı yıllardaki o popüler yayın tarzı devam etse bugün kanal d'nin yerinde olabilirdi.
kaygısızlar'ı ilk yayınlayan kanaldır. o bölümleri hiç bir yerde bulamadım. bi bulduruverin be!
keçi gimenez'i özledim.
bir zamanların efsane televizyon kanallarından.

hbb ile birlikte tarih sahnesinden erken ayrıldığı düşünülen televizyon kanallarından bir diğeridir.
yaptığı işler kaliteliydi ki, hala özlemle anılmasına sebebiyet vermekte.
şu sıralar hugo'lu cep telefonu reklamı yayınlayan kanal.
özal ailesinin iktidarda olduğu dönemde cem uzan'la olan ortaklığı bozulunca ahmet özal tarafından kurulmuştu bu kanal. sonra farklı isimlere geçti. 2007 senesinde iflas edip temelli kapandı. şimdi ortalıkta kanal 6 geri dönüyor diye bir haber dolaşıyor. ama asparagas mı gerçek mi zaman içinde göreceğiz. bence yalan haber.
21 eylülde yeniden yayına başlayacağı söyleniyordu sanırım yine yalan haber çıktı.