bugün

üreticisi rus firma iflas etmiştir.
görsel
(bkz: ak 47 rules)
(bkz: ak 47)

(bkz: vay ak)
kapanması ile pkklıların silahlarının garanti dışı kalması sorunu ortaya çıkmıştır.
silahların piridir. kullanımı basittir, tek elde seride ateş edebilirsiniz, g3 kadar afaki bir sarsıntısı yoktur, evet tek dezavantajı g3 kadar parçalayıcı olmamasıdır. çapı 5.56 olduğundan öldürmez süründürür. -kurşunun girdiği yere göre değişir-

tozdan etkilenmez, namlu asla şişmez, hatta çamurun içinde bile ateş edebilirsiniz, mükemmeldir kısacası.
sadece rusya'da değil, romanya, bulgaristan gibi doğu bloğu ülkelerinde de üretilmektedir.
(bkz: keleş)
Rus ordusunun ana piyade tüfeğidir. ancak AK-47 değil modernize edilmiş türevleri kullanılmaktadır. dünya üstünde en dayanıklı mekaniğe sahip otomatik tüfektir.

Mehmetçiğin elindeki g3 yerine bu modern kalaşnikoflar mesela ak-107 verilse keşke. tutukluk yapmayan geri tepmesi çok az tam savaş alanına göre tüfekler.
counter strike'da uzaktaki dü$manı vurmak için tek kur$unu, aniden 7 civarı kalibrelik awp mermisi gibi olabilmekte ve tek sıkı$ta öldürebilmekteydi.
sezen aksu'nun şarkısı ne denir ki.
ibrahim tatlıses'in kafasından kalaşnikofla vurulmasından bir yıl sonra iflas etmesi manidar olan dünyanın en iyi saldırı tüfeği markası.
sezen aksu'nun akıllara zarar klibi olan şarkısı. tam bir korku tüneli. hele ki klibin ilk yayınlandığı zamanlarda daha 7 yaşında olan ben için büyük tramvaydı.

klibin başında kafası kuş ayakları toynaklı olan bir şey trompet çalıyor. sonra sezen ablanın kollarını açmış bize koşuyor. zarlar atılıyor ve klip başlıyor.

gökten dönerek düşen insanımsı şeyler ve kalaşnikofa binen cadılar. ilk darbe burada geliyor masum küçük olan bana. korkuyorum ancak merak her şeyden üstün geliyor ve izlemeye devam ediyorum. sonrasında çıplak bir kadın etrafında bi dönüyor ve kalaşnikofa dönüşüyor. al sana ikinci darbe.

hemen ardından elinde kalaşnikof olan yaratıklar, ( bazıları toynaklı, kimisinin kanadı var yüzü domuz gibi falan ) iskeletlere doğru koşuyor. tabi onların elinde de kalaşnikof var. bu arada sezen ablanın kalaşnikof diye bağırması üstüne tuz biber ekiyor.

bir kadın ayakkabısı içinde gırtlaklanan bir yaratık, (tabi ki başka bi yaratık tarafından) ayakkabıyı taşıyan başka yaratıklardan sonra şeytan suratlı çizimler konuşturularak üçüncü darbe geliyor. kırmızı elbiseli mini etekli bir kadının kalçasını sallaması allak bullak olan aklımı ikiye bölüyor resmen.

- vur vur, kafasına kafasına, çivi gibi çivi gibi
- çak çak çak çak

bu kısım artık beni bitiren yer. ortada mumyalanmış gibi sadece gözleri gözüken bir kafa, çekiçler ile zemine çakılıyor. şarkıda vur vur dendikçe benim korkum kat be kat artıyor. bir çocuk için gerçek bir tramva.

ha diyeceksiniz ki çocuk olan neden seyreder bunu. o zamanlar az olan müzik kanalları benim çizgi flimden sonra en büyük eğlencem. akşamları babam aldığı için kumandayı, gündüz olabildiğince seyretmeye çalışırdım. asıl sorun benim böyle korkunç bir televizyon eğlencesine çok kolay ulaşmamdı. keşke o zamanlar önümüze dursalardı seyretme diye. benim aklımda bu kadar yer etmezdi bu sayede.

ha bir de o eski trafik canavarı simgesi vardı ki o bambaşka bir faciaydı. onu da artık sonra anlatırım.
oldukça hafif ve pratik bir silahtır. askerde kullandım, oradan biliyorum.
counter strike ın olmazsa olmazlarındandır . headshot için ideal bir silahtır .
(bkz: ak47)
şırnakta garip olarak askerliğimi yaparken bazen nöbette kullanıyordum.

bir keresinde gece baskınında kullandım ama hiçbir atışım tutmamıştı.

1 ay sonraki saldırıda ise doçka'nın yanındaydım 6 leş aldım.

hümanizm kasmanın alemi yok. adam orada beni öldürmeye gelecek, ben kendimi koruyunca suçlu olacağım öyle mi?
Geri tepmesi çok az olan silahtır. Çocuga ver o bile sıkar amk.

Gavur yapıyor.
bu gün arkadaşın arabasında dinlediğim ve hayretler içerisinde kaldığım sezen aksunun seslendirdiği şarkı.
(bkz: o neydi gız)
Калашникова olarak yazılır.
Sovyetler birliği döneminde yapılan yarı otomatik bir silah türüdür.
gerilla savaşının simgesidir.

nedeni hem fiyat performans aralığında en uygun silah olması, oldukça ucuz ve en dayanıklı, bozulmayan silahlardan biri olması.

ayrıca nazilerin stg-44 silahını geliştiren mikhail kalashnikov tarafından üretilmiştir.

görsel

fotoğraf: bir vietkong gerillası.
Ak-47 Kalaşnikof piyade tüfeği 7.62 mm çapında barut gazının ileri itmesi yerine getiren yay ve milin geri çekmesi ile çalışan şarjörle beslenen hava ile soğuyan tek erin muharebe silahıdır.
Goran Bregović - Kalashnikov (Poznań 1997)
https://www.youtube.com/watch?v=UqOL7LOR6ko
çeşitli mermilerin , mühimmatın karşılaştırılması ...

görsel

görsel
güncel Önemli Başlıklar