bugün

herhangi bir başlığa, entrye, konuya, kişiye, zamana bağlı kalmaksızın içinizden geçenleri anlatabileceğiniz bir, birçok, birkaç özgür cümledir. nereye yazacağını bilemediğin zaman buraya kanırtabilirsin. kafana göre takıl işte, kendini cumhuriyet bayramında camdan bayrak sallayan öğrenciler gibi tatmin et. kelimelerden bir ev, cümlelerden bir şehir kur. bilinçaltını şaha kaldır, yazmak istemiyorsan da yaz bir şeyler rahatlayacaksın müdür.

birçok cümle:

sıkıldım birader bu şehirden yahu, ramazanın hatrına takılıyorum buralarda. sıcaklar bitti, yağmur çatıya takı takır vuruyor. radyoda serdar ortaç çalıyor, durmadan burnum kaşınıyor ne iş anlamadım. davulcunun tangırtısıyla gök gürültüsünü karıştırdım. 8 aydır kpss sınavına çalışacağım sözde ama şurdan beyazıta gidip bir kitap almaya erindim. seyhan ın 100 lira borcu var hala göndermedi, paraya ihtiyacım var söyleyemiyorum, ne biçim adamım lan ben! sigarayı bırakmaya niyetlendim onu da yapamadım. şu faceebook profiline bir ayar vereyim diyorum uğraşmıyorum, kendi hayatıma ayar veremiyorum mına koyum onunla kim uğraşcak. yatarken camı açık bırakırsam babalara gelirim bugün. bir zirve olsa da gitsem ramazandan sonra. o kitabı da yarım bırakırsam kendime küfredecem ha. patates kızartması da iyiydi valla bugün iftarda. yolda tanıdık birilerini görmemek için dua ediyorum. segen yalçın yorumcu felan değil lan, gökmen özdenak gene coştu. neyse ya yatarım sahurdan sonra öğlene doğru kalkar işime bakarım. bankaya gidip katkı kredisi borcunu öğrensem iyi olacak...
şuanda dışarda olmak istiyorum.gece vakti tek başıma sol cebimde çakı, yavaş yavaş en dar sokaklarda yürüyeyim mesela.kimse yoluma çıkmasın, bi kangal sokulsun yanıma bankta uyuklarken.soluğunu hissediyim.yıldızları sayarak uyuyayim.kimse bana dokunmasın sözlük,kimse...
vücut geliştirirken bol su içiyorsun, zayıflarken bol su içiyorsun vs. peki su içse yarayan insanlar ne yapacaklar bu durumda. cem yılmaz ın da dediği gibi ''ee içme o zaman, niye içiyosun''.
ablam sözlendi dün istediler verdikmiş. sıra sana geldi diyenlerden nefret ediyorum. ne yani bu işler parayla değil sırayla mı? evlenmiyorum arkadaşım ne bu ısrar çaba? hem ben daha küçücüğüm ki anlamadılar. kafam bozuldu kafama göre yazayım bari.
sözlükteki allahsızlardan, parti sempatizanlarından, gaylardan gına geldi. her an birisini bafileyecek gibiyim.
siyaset konularıyla ilgili tartışmayı sevmiyorum ama kendimi bundan alamıyorum...
bir kavga çıksa da girsem, tekme tokat dalsam ama hiç küfür etmesem.
cahillerden nefret ediyorum, her gün on tanesini dövsem rahatlamam.
şapkamı çok seviyorum!

yeminlen tam kafama göre...
insanların inançlarına dinlerine görüşlerine yapılan tacizlerden dolayı sözlükten soğudum lan.
mutlu ol yeter ki, gittiğin yerde benden sonra gelen yıllar seni benden alsalar bile, mutlu ol yeter ki..

(dokunmayın çok fenayım, baykuş binaya türese yine önemli değil, bu çok farklı, anlatamam, görmen lazım)
gitmek istemiyorum.ama gitmek zorundayım.bir süre daha anlaşılmadığım bir yerde kalmak zorundayım.*
bugün ne yürüdük be arkadaş! olsun oğlum ayda yılda bir gezinti yaptık, eve demir atmıştık resmen, iyi oldu iyi. geceler serin geçecekmiş bundan böyle. ntvspor un yeni spikeri dilara ne kadar hoş hatun yahu. yine film izleyemeceğim bu gidişle uykum var çok fena. ben bu çaydan bir şey anlamadım bir bardak daha içeceğim.
çok sinirliyim. bu saatte olmayacak işler bunlar.
takma kafana tokadan başka.
*
hayatım boyunca bu kadar kararsız, bu kadar maymun iştahlı, bu kadar ayran gönüllü olduğum bir dönem daha yok. allah sonumu hayır etsin.
Sen lanet olası bir fahişesin ama bu seni deliler gibi sevdiğim gerçeğini değiştirmeye yetmiyor.
merak ilmin hocasıdır.
görüntü, ses, kişilik, insanlığı ile kendisine hayran bırakan, bir kadında olması gerektiği gibi, otutup kalkmasını bilen, herşeyiyle mükemmel olan bir kadın o.

evli diye biliyorum kendisini, allah bir ömür mutluluğunu da daim etsin inşallah. şimdi araştırıp son durumu nedir diye merak da etmemekteyim. onun kalbini kazanan adamı canı gönülden kutlarım.

duyanlara, duymayanlara, soranlara, sormayanlara, ben onu seviyorum çok seviyorum. * * *
seni sevmek ne güzeldir
ey gülyüzlü yüce, kadir
varlığın armağandır kullara
candan sever seni seven
aşk senle anlamlanmıştır
neden etmesin seni seven takdir.

o gözler yakar gönülleri
rüya sarar gören gözleri
hakedene vermiş temiz kalpleri
allah nasip eder de bir gün
nur yüzünü görür sevenleri.
anket başlığının dibine vurmak diye buna derim işte.
bir gün danteller bitecek... (bkz: bu ne şimdi)
denizaltı pervane momentlerini hesaplayacak bir bilim dalı icat edilsin istiyorum.
lan ne yazsam acaba.
kafamla öyle bir sıçarımki bok bok olduğunun farkına varır.
kurdum.