bugün

"inançlarla alay edeyim, vicdanen rahatlayayım" düşüncesiyle yapılan, dini değerlere ve inananlara hakaret içeren, alaycı, küçümseyen, buram buram cahillik* kokan ve sığ bir kafayla ifade edilen sapık düşünceler bütünü. bu düşünceler gerçek hayatta, toplum içinde veya gerçek insanların olduğu bir tartışma ortamında dile getirilemez, çünkü tırsılır. sadece sanal ortamlarda gerçek kimliğin gizli tutulmasının verdiği cesaretle ifade edilebilir. bu zırvaların sahibi kişiler gerçek hayatta "ben de müslümanım elhamdülillah" diye takiyye yaparlar, gerçek düşüncelerini dışa vuracak kadar cesur değildirler, birisi "höt" dese kedi gibi olurlar.. bi siktir git diyesi gelir insanın...
klavye delikanlılığından sonra yeni moda klavye ateistliği. mesela bu klavye atesitleri cuma günü saat 13 gibi çevrimiçi olmazlar. çünkü o sırada cuma namazındadırlar. ateistlikleri sadece bilgisayar başında tecelli eder.
Yok Hz. Muhammed 9 yaşındaki kızla evlendi, Kuranda şu varda bu niye yok vs.vs.vs.

Kardeşim inanmıyabilirsin saygı göster tıpkı benim sana gösterdiğim gibi ,
birde benim anlamadığım bizzat başımada gelmiştir ateis bir arkadaşım var kendi kafasında Tanrıya Kafa tutar ama gök gürültüsünden acayip tırsar yatağın altına girecek cinsten.
Bende Doğal Olarak Derimki ulen Gök gürültüsünden korkuyorsun , Tanrıya Kafa tutuyorsun,cevap veremıyor hali ile suratı soru işareti şeklini alıyor.
kendini üstün gören, martaval okumaya bayılan ateist modelinin yediği nanedir.bir keresinde iki ateistle muhabbet ederken mevzu dine gelince biri diğerine aynen şu cümleyi kurmuştu;
-ayy canım biz iyi ki inanmıyoruz.
-????

akabinde muhabbet de bitti zaten.
- : allahsız
+ : en azından inançlı

- tshshahahh ehueuehuh peygamber ayı ikiye bölmüş.. siz de bunu yediniz.. ??
+ ...??!!(abi kendimi tutamıycam şimdi dalıcam bu herife..)
bir gün ateist ilkokul ögretmeni ögrencilere ALLAH'ın olmadıgını anlatmaya çalışıyormuş ve ardından ALLAH'ın varlıgını kanıtlamak isteyen var mı diye sormuş:
oradan bir ögrenci parmak kaldırmış ateist ögretmen tahtaya gelmesini istemiş ögrenci tahtaya gelmiş

ögretmen : hadi ispatla bakalım
ögrenci : bana inanmamanız için bir bahane söyler misiniz???
ögretmen : eger olsaydı görürdük
ögrenci : peki ögretmenim arkadaşlara bir soru sorabilir miyim???
ögretmen : tabi
ögrenci : arkadaşlar biz ögretmenimizin beyni oldugunu görebiliyor muyuz???
ÖGRENCiLER: hayır
ögrenci : teşekkürler
ögernci : peki ögretmenim bende sizin BEYNiNiZiN olduguna inanmıyorum...

ilkokul ögrencisinin bile alt etmiş oldugu ve söylediklerine kendileri dahi inanmayan zavallılardır...
kiminin kafasini siker, kiminin... eee bilemedim simdi ama komik zirvalardir. hatta bazilari zirva bile degildir.

zamaninda en trendy sey ateistlik oldugu icin ben de bir ucundan tutayim belki yeni cag satanistleri ya da metalciler gibi birseydir diye dusundum, ateist oldum. hic bilgim yoktu ateistlik hakkinda. sonra aradan yillar gecti, "elhamdulillah muslumanim" diyen herkese "ahaha demek ki salaksin ahahaha" diye cevap verdim, alay ettim, maytap gectim. evet.

sonra kutsal kitaplarinizi okumayi denedim, cunku ben cahil bir entelim, kendimi biraz gelistireyim dedim. oturdum internetten hemen google'a "kuran oku live stream download indir" yazdim ve ilk cikan sureyi okumaya basladim. peygamber evine zank diye dalmayin diye bir sure ve yine koptum. "ey inananlar, rastgele peygamberin evine girmeyin" ahahaha boyle bir sureyi en fazla apartman yoneticisi indirmis olabilir.

neyse hemen browser'i kapattim ve ateistligime ve kafa siken zirvalarima devam ettim.
sanki ateist başlıgı gibi girip burada bazı yazarların nefret kusmasının nedeni olan başlık. hayır kardeşim sanki beyin hiç incelenmemiş. sen ilkokul mantıgıyla devam et.
istisnalar olsa da geneli normalde dile getiremediklerini ekran arkasından açıklamasıdır.
birde bütün savaşlar dinler yüzünden çıkmıştır diyenler var, bunlarda sözlükte çok bol habire yazarlar kendileri.
Ben farklıyım, herkes gibi değilim, asla sıradan olmam zırvalarına hakim olan bireylerin bi gün oyun amaçlı bulaştıkları şeydir bu ateizm.
ilk organizma yoktan var oldu şöyle ki ; protein pompası protonla çarpıştı öyle bi sentezlendi hebele hübele...
ölünce cennet ve cehenneme gitmekten daha büyük zırvalayamaz.
1400 sene önce arabın biri saçma sapan bir kitap yazıyor ve ona inanıyorsun ötesi yok.

edit:okudum
Allah belamı versin Kuran musaf çarpsın inanmıyorum...
var olan herşey tesadüfen var oldu. güneş hergün tesadüfen doğuyor tesadüfen batıyor. ben de bu entry i buraya tesadüfen yazdım.
bir kafir olarak beni bile kendimden geciren zirvalardir. bir tane ornek:

(bkz: dincilerin evrimini tamamlayamaması)

bunlari gordukce neden kendime ateist yerine kafir demeyi tercih ettigimi daha iyi anliyorum... benim musluman kardeslerim ise bana ateist demeye devam ediyorlar, alacaginiz olsun, ben size "cakma tevrat takipcileri" diyor muyum?
yok ahiret yokmuş ta yok insanlık evrim geçirmiş diye başlayan zırvalıklardır. bunları söyleyen kişilerin yanından derhal kaçınılmalıdır yoksa belli bir müddet sonra beyninizi iyice bir komaya sokabilir. ve sakın olaki de böyle kişilere asla din konusunda tartışmaya girmeyin yoksa olay kavganın eşiğine kadar gelebiliyor. *
(bkz: hz muhammed dönemindeki çarpık ilişkiler)
ateist bir abiyle tartışırken " peki söyle bakalım tanrı kendi kaldıramayacağı bir taş yaratbilir mi? " ortaokul yıllarımdan kalma bir paradoksu ortaya atınca tartışma benim için bitmiştir.ortamdan uzaklaşılır ve kahkaha atılır ateist abi beni dumura uğratmanın gurunu yaşamaktadır. gözlerindeki zafer parıltısı ise görülmeye değerdir.
(bkz: allah kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi)
bir ilmihalde cevabını rahatça bulabilecekleri sorularla kendilerine inanmamak için bahane çıkarmaları çok can sıkar. Mesela;
-Tanrı iyiyse* neden kötülükler hala var yea?
Bunun cevabı basit. Bir sokakta saçı uzun insanların olması o sokakta berber olmadığı anlamına gelmez. Saçlarını kestirmedikleri anlamına gelir.
ateistliğin bile ithal olduğu topraklarda, eski ve yeni ahit'te geçen anlatıları islam'mış gibi sunmanın en popüler olduğu zırvalardır. cahil ateistlerin günümüzde öne sürdükleri ve aslı astarı olmadığını araştırmaya gerek görmedikleri, bütün bunlardan sonra ise kalkıp kendilerinin çok sorgulayıcı ve böyle çok araştırıcı olduklarını iddia ettileri belli başlı argümanlar şunlardır:

- peygamber 6 yaşındaki bir kızla nasıl evleniyor? (bazıları 9, bazıları 12 der)
- islam'da 4 kadınla evlilik çok kötü bir şey (modern toplumda tek eşlilik çok yaygın olduğu için).
- tanrı varsa neden sabah kalktığımda nutellam bitmiş oluyor? (nutella, insanlar niye ölüyor, analar ağlamasın vs.)
- okuma yazma bile bilmeyen bir peygamberi nasıl takip ediyorsunuz? (ne hikmetse o sohbetin sonuna kadar 'bu kitabı muhammed yazdı'ya dönüşür)
- din adına kanlı savaşlar yapılıyor hep. (adeta yerkürede dinsizler hiç kan dökmüyormuş gibi)
- islam toplumları çok geri kalmış. (kendisinin ne toplumunda yaşadığı bir başka başlığın konusudur)

bunları ibret alınması gereken, surata çarpıp tokat gibi cevap etkisi gösteren argümanlar diye sunan cahil ateistlerimiz, mabadlarını devirdikleri yerden batı'nın hıristiyanlık ve yahudilik için öne sürdüğü antitezleri dillerine dolamaya devam etsinler. sonra karşımıza 'yha kendi öz kızıyla ilişkiye giren bir peygamber olabilir mi' diye eski ahit hikayeleriyle geldiklerinde, 'kaburga kemiğinden yaratılmış olmak nası bişey ehi ehi' tarzı kuran'da geçmeyen şeyleri söylemeleri sonucu bizim mabadımızla gülmemize ağlamasınlar ama.
Müslüman yobazların zoruna gidenlerdir.
(bkz: afrikadaki çocuklar neden aç)
Yobazların götüne giren zırvalıklardır.