bugün

Fesatlıkla karışık, nefret ve çekememezlik içerir, cok sert olan bakislardir.

aslinda guzel olmasina da pek gerek yok.
sabahlari ise gelirken ozellikle bu resmi giyinen kadinlarin yolda gecerken
birbirini bir suzusu var.
sanirsin karsidan gelen ile kanli bicakli.
bastan asagi boydan

- haspam, gotume benzemissin

tarzi bir bakis var ki evlere senlik.

yaninizda kiz arkadasiniz var ise disarda dolasirken bu bakislari cok daha fazla yakalama sansiniz oluyor.
erotik bakışlardır.
fukara ve tipsiz erkeklerin kendisinden zengin ve yakışıklı erkeklere bakışı nasılsa öyle bir bakıştır.
'kevaşeye bak sen aman kıçım' temalı bakış.
kimisi kıskanır kimisi güzelleginiden feyz alır.

şahsım ise güzel severim bizzat.
Ay götümdür.
kusur bulmaya yöneliktir.

- illaki bulunur...
Çaktırmadan olan bakışlar, beğendiğini belli etmemeye yönelik.

Ben bazı kızlar totosuna bile dönüp bakıyorum.

(bkz: bazı kızlar çok güzel)
güzel bir kızı 2 kişilik çirkin bir kız gurubu goruyorsa kesin aralarında gülüşmeler başlar. çünkü mutlaka eleştirecek bir yan bulurlar.
Kadinlarin guzel giyinip suslenmesinde ki amaç nedir saniyorsunuz? Erkekler mi? Hayır.
kendisinden güzel ise; 'keşke ölse.' şeklindedir.
hoşmuş cidden de diyip devam edilir.
"kadın kadının akrebidir" düsturunu belgeleyen bakış.
Eksik arayan bakistir. Bulunan en ufak bir eksik kendini iyi hissetmesine sebep olur.
Bakış değil de bakamayıştır.
(bkz: silkerim bakışı)
Güzellik önemli değil önemli olan karakteridir, bakışıdır.
içinden türlü küfürler ettiği bakıştır. (bkz: yanında erkek arkadaşı varsa kıza baktığını idda ederek tüm nefretini o masuma kusar)
Kiskanclik bakislaridir. Meme olsun kalca olsun allah vergisi guzellik olsun hep imrenirler. Gizli lezlerdir bunlar. Verse bunlar bile o kizlari yer.
Gözlerinden ateş pörtleterek bakarlar.
iş gereği, çevre gereği neredeyse her sosyo-ekonomik, sosyo-politik, sosyo-kültürel statüden kadınla tanıştım, bir araya geldim, iki çift laf ettim, çok çeşitli ortamlarda bulundum...bu güce sahip biri olarak söyleyebilirim ki, her kadın aynı. o makaleler yazmış, doktora tezleri yazmış, ted konferanslarında sunum yapmış kadın da konu başka bir kadın olunca "öyle" bakıyor, köyde sabah akşam çapa yapan kadın da.

ve sizin o saygıda kusur etmediğiniz, akademik donanımına hayranlık beslediğiniz kadının, bir baloda misal, diğer bir kadına bakışını görmelisiniz. ya da görmemelisiniz. kadınlar çok farklı gerçekten.ü

Cinsiyetçilik olmasın ama mesela erkekler bu konuda çok şanslılar, ne bileyim bir baloda misal, 2-3 arkadaş bir aradayken ve çok yakışıklı bi erkek gördüğümüzde ben hiç kıskançlık hissettiğimizi hatırlamıyorum. bilakis, "oha çocuğa bak lan tosunum benim", "çocuk ciddi yakışıklı yarasın koçuma" gibi sevinçli ifadeler kullanıyoruz. bazen diyorum iyi ki erkek doğmuşum
'Kevaşeee' diye bağıran bakıştır. (bkz: yelloz)
soğuk savaş sırasında amerika - rusya ilişkisinden farksızdır.

(bkz: benim füzelerim seninkinden daha büyük)
Tüm kalbimle diyorum ki, benden güzel kadınlar keşke ölseler.
kızın duru masum ve sıcakkanlı bir güzelliği varsa ifade hayranlığa dönüşür allah neler yaratmış maşallah der geçeriz hasetlenmeyiz . ama kız tipsizse sahte bir güzelliği (çakma sarışınlık ,makyaj ,dekolte, sporla düzeltilmiş genetiği kötü vücut , zerafetten uzak adi kıvırtma ) varsa ifademiz çirkinleşir eşimizi de kıskanırız böyle bayağı üstünde uğraşılmış karadullardan .