bugün

en önemlisi dürüst ve güvenilir olmalarıdır.
gösterişten ibaret olmamaları, gerçekten birşeyler barındırmaları.
hepsinin bende tek tek olduğu beklentilerdir..*
kadınları bilmem de erkeklerin onlardan beklentileri aramaya inanmaları,

(bkz: kadınların erkeklerden istedikleri)
(bkz: kadınlar erkeklerden ne ister)
- Birinin onu dinlediğini, anladığını bilmek.
- Sürprizlerle arada şaşırtılmak.
- Sevildiğini erkeğin ağzından duymak.
- Bilumum iç gıcıklayan durumlarda bile erkeğe güvenebilmek.
(bkz: huzur biraz huzur tek isteğim buydu)
kadınlar ne istediklerini bilmezken, erkeklerden bir beklenti içinde olmaları cok saçma değil mi ?
Bir de hep aynı zırvalık yok guven ,sadakat, durustluk... Mubarek sanki kendisi güven abidesi de bir de seçiyor. öncelikle kendini bi tanı ne halt oldugunu bil ondan sonra bir sey isteme hakkın olsun.
* bir ortama girildiğinde erkeğin ağırlığının olması.
* diğer insanlara sözünü geçirme kabiliyeti.
* para.
Sanki "Leyla ile Mecnun" gibi çöllere düşün diyoruz erkeklere, birazcık sevgiyi,huzuru çok görüyorsunuz. Yazıklar olsun.
para,para,para.
para,sevgi,dürüstlük
beni maddi manevi taşıyabilecek bir erkek.
(bkz: kezbanlar)
görsel
(bkz: gerçek kadınlar gerçek erkekler gerçek aşklar/#16092106)
kanlı canlı gerçek olmaları, şevkatle şehveti aynı içtenlikle vermeleri, korkma ben varım duygusunu hissettirmeleri.
biraz hassasiyet, romantizm, espri anlayışı, estetik, yaratıcılık, hoşgörü, mantık, saygı.
çok mu.
biraz çok olmuş cidden.
kendilerinde olmayan şeyleri karşılamaları.
Hepsi tek başlıkta toplanacak maddelerdir. O başlıkta sevgidir.*
(bkz: hatunların efendi erkek yerine piç tercihi/#20436672)
yakında sözlüğün en çok entry içeren başlığı olması muhtemel. Öyle çok beklenti var ki arkadaş. Hayır prenses olsan ya da azıcık ağırbaşlı anlayışlı bir şey olsan can feda.
Yaranılmaz arkadaş.
bir erkek olarak kendi gözlemim;
alt ve orta eğitim düzeyinde Olan kadınlar; (bkz: sosyal statü)
üst eğitim düzeyinde Olan kadınlar; (bkz: sosyal statü)+ (bkz: tip)
çünkü türkiye'de kadın kadına kocasının sosyal statüsü kadar değer verir.
Kadınların erkeklerden beklentilerine bilim dilinde "paradoks" deniyordu;

- Telefonu suratına kaparsam, bil ki tekrar aranmak istiyorum.
- Beni kıskanmanı istiyorum, ama kıskanç olmanı istemiyorum.
- Bana tapmanı istiyorum, ama bağlanmanı istemiyorum.
- Ağır ve asil olmanı istiyorum, ama club'da göbek atmanı da istiyorum.
- Yatakta haşin olmanı istiyorum, ama yumuşak da olmanı istiyorum.
- Arkadaşlarım seni sevsinler istiyorum, ama çok da sevmesinler istiyorum.
- Kendi hayatın da olsun istiyorum, ama sürekli benimle ilgilen istiyorum.
- Sürekli beni aramanı istiyorum, ama çok sık aramanı istemiyorum.
- Paspal olmanı istemiyorum, ama bakımlı olmanı da istemiyorum.
- Kaliteli müzik dinle istiyorum, ama benimle oynak pop şarkılarını da dinle istiyorum.
- Çok para kazan istiyorum, ama şirkette çok durma istiyorum.
- Her şeyime destek ol istiyorum, ama kendi ayaklarım üstümde durmama izin ver istiyorum.
- Ararsam ben o telefon açılsın istiyorum, ama ben telefonumu açmazsam buna bozulma istiyorum.

"- Hep bana sarılınsın istiyorum, ama öyle hep sarılınmasın da istiyorum."

- Ailene benden bahsetmeni istiyorum, ama aileme senden bahsetmek istemiyorum.
- Kızların hepsi peşinden koşsun, ama sen benim peşimden koş istiyorum.
- Prenses olmak istiyorum, ama kraliçe olmak istemiyorum.

Eğer hak verir de hepsini gerçekleştirmeye çalışırsanız ise, muhtemelen "Ay ne yanar döner adamsın sen de" bahanesiyle terkedilirdiniz. Bu nedenle dik durup, sizi olduğunuz gibi sevecek birini bulmak en mantıklısıydı ama olduğu gibi sevilir olmayanlar ne yapmalıydı, yani çoğumuz...

http://ekspermental.blogs...ler-hoslanlan-kz-ile.html
kızdan cok erkek yazmış.
tutamayacağınız sözler vermeyin, adamlığınıza sövdürmeyin. cesaretli olun. kadın nasıl yanınızda güçlü duruyorsa feyz alın siz de kapı gibi durun. dürüstlükten vazgeçmeyin bunun için de sizi zora sokacak şeyler yapmayın.

edit : entrysi bile zor gelmiş. bi de gerçekten böyle olsun istiyorum.
Sevgidir o sevgi.
kadından kadına değişen beklentilerdir. o kadar farklılıklar göstermektedir ki bu beklentiler, bu yüzden erkekler kadınlar konusunda başarısız olmaktadır. fakat çoğu kadının beklentileri şu şekilde ortak paydada toplanabilir....

1-) saygı. asırlardır herkesin dilinde olan ve ilişkilerin temelini oluşturduğunu düşündüğümüz bu kelime değerini hiç yitirmiyor. sınırsız bir sevgi için öncelikle karşılıklı saygı şart.
2-)güven çoğu kadın için en önemli şeydir. zira size güvenmeyen bir kadınla başarılı bir ilişki yürütemezsiniz.
3 -) sık sık yüksek sesle dile getirilen iltifatlar. saçların okşanması ya da içten bir bakış gibi yakınlık sağlayan temaslar.
4-) ihtiyacı olan zamanlarda tüm dikkatinizi ona vermeniz.
5-) mesaj atmak yerine üşenmeden araması. telefonun başında beklemenin mazoşistçe bir zevki olabilir ama hiçbir "seni seviyorum'" mesajı o cümleyi telefonda duymasının yerini tutamaz.
6-) sizin başarınızdır. zira her kadın sahip olduğu erkeğin başarılı, yüksek mevkilerde görev yapmasını ister.
7-) arkadaşlarının yanında iltifat etmek, ideal erkek, bunun erkeklik gururunu incitebileceğini düşünmek yerine yanındaki güzel kadınla gurur duyar.
8-) ev işlerinin yarısını sahiplenmesi. bu şık, beraber yaşayanlar için. bir erkek bütün ev işinin kadının görevi olduğunu düşünmemeli, bulaşığı ve çamaşırı paylaşmalı. çöpü de çıkarmalı bu arada.