bugün

bir erkeğin bunu demesine şaşırmam. erkekler bencil yaratıklar sonuçta, adam tabi kendini düşünecek.

ama kadınlar da hemcinslerinin çalışmaması gerektiğini düşünüyor.

bak neler duydum ben:

"ay şekerim, ben çalışamam. bizimki çok kıskanç, çok seviyor adam ne yapsın"

hadi len ordan, seviyormuş. kıskançlık sevme belirtisi değildir olsa olsa eziklik belirtisi olabilir.

durumu tersine çevirelim:

"-necati artık orada çalışmanı istemiyorum. o şıllık nasıl popona bakıyordu gördüm. çalışmayacaksın artık ben size bakarım.
+peki karıcığım.
-he şöyle. artık kahveye de gitmek yok.sana yan gözle bakanı öldürürüm alimallah!
+ama aşkımmmm..
-sus, konuşma. aşığım lan, sevdiğimizi kıskanmıyacakmıyız.
+...."

böyle okuyunca çok saçma duruyor değil mi?aynı muamele bir kadına yapılıyor ve kadın "ama kocam beni seviyor" deyip sineye çekebiliyor. çok garip.

aslında bakılırsa bu durum yine kadının suçu.erkekleri de büyütüp yetiştiren anneleri sonuçta.

kadın çalışmalı.sesini duyurabilmek, zincirlerini kırabilmek için çalışmalı.kendine güveninin gelmesi için çalışmalı. kendine güveni gelmeli ki, güvenli çocuklar yetiştirebilsin.

kadının çalışmayacağı tek bi zaman dilimi var. o da anne olduktan sonraki 3-4 sene. kendinden daha önemli bir varlığı dünyaya getirince kendini düşünemez olur insan çünkü.
ana fikir itibarı ile "kocan dünya para kazanıyor neyine çalışıyorsun ulan!" yaklaşımını üç beş boyalı kelamla temize çıkartmak maksadıyla açılmış başlık.
kısaca laf ola beri gele demek mümkündür. ancak herze de olsa emek gösterilmiş, bu yüzden biz de aynı kapsamda mukabele edelim.
evvela sosyolojik aritmetik ortalamaya isnad edelim * ve diyelim ki, "ayda 15.000 ytl kazanan kişinin eşi çalışıyorsa acaba ne iş yapıyor?" bir bakalım.
bu kişi kuvvetle muhtemelen asgari ücretle bir terzihanede ortacı ya da overlokçu olarak çalışmamaktadır bilâkis eşi gibi gerçekten uzmanlık gerektiren, spesifik bir işle iştigal ediyordur. Bu bağlamda toplumda iş bulmak için iş ve işçi bulma kurumlarının kapılarını arşınlayan sosyal kesitin hakkına tecavüz etmiş düşman bir iktisadi sınıfın parçası değildir. Eşinin yarısı kadar para kazansa bile bu hanım, yaptığı işin özünden kaynaklanan katma değeri bir yana bırakın maliye'ye yaklaşık 2000-3000 ytl vergi kaynağı sağlamaktadır. Diğer yandan eşi 15.000 ytl kazanırken, çalışmayan kadınların da varlığını düşünürsek, kocası deveyi hamuduyla götürürken, kendisi de büyük para kazanan kadın profili toplumsal kesitin ne kadarıdır sosyolojik matematik olarak asıl hesap edilmesi gereken budur. olmamış.

(bkz: otur sıfır)
(bkz: düşünce mi sen buna düşünce mi diyorsun)
(bkz: her yazdığını destan sanan yazar)
(bkz: mantık çerçevesinde eleştirilemeyecek kadar mantıksız yazmak)
(bkz: ben de biliyorum o bkz nin çalışmayacağını)
sosyolojik matematiği çalıştırırsak doğru olan önermedir. kadınların hiç çalışmadığı bir toplumda evrensel refah daha üst seviyede, fiyatlar daha aşağıda, işsizlik yok denecek kadar az derecede ve suç oranları oldukça düşük olacaktır. bunun kadınların aldatacağıyla vs alakası yoktur, sadece matematik konuşmaktadır.
zengin ailelerin çalışan kadınlarına yapılan göndermedir. yoksa gelir düzeyi en alt tabakada çalışan kadına laf söylenmemiştir müsterih olun.
gelişmelerini "mal tv"den aldığımız haber başlığı;

evvet sayın seyircileer. gün geçmiyo ki, uludağ sözlük'te ırkçı, faşist, bağnaz, muhafazakar eksenli entry ve başlıkların prim yaptığını gören yeni bir solak(!), bu yönteme başvurmasın. şimdiki "solağımızın" iddiası da "kadnılar büyük kısmı çalışmamalı"ymış. şimdikendisiyle konuşuyoruz.

- efendim kadınlar neden çalışmamalı?
- ee gelir adaletsizliği, sonracığıma fonkiyonel falan filan.
- evet, anlıyorum çok mantıklı.
- sağolun.
- peki bundan sonra böyle birini görürseniz ne yapmayı düşünüyorsunuz?
- fena yapmayı düşünüyorum.
- peki efendim. sağolun bu eşsiz görüşleriniz için.

evet sayın seyirciler, büyük solağımızın konu hakkındaki düşünceleri böyle, biz de "mal tv" olarak kendisinin aynen tanımladığı gibi bir ot kadın bulmasını ve hayatını o otla birlikte geçirmesini temenni ediyoruz.
(bkz: yazarların büyük bir kısmı yazmamalı)
çalışmanın yegane amacı para kazanmak değildir. bildiklerini aktarma, kimilerine yardımcı olma çabası olarak görülürse iş hayatı bişeyler geçer elinize. ya o da olmadı en kötü ihtimalle sosyal hayat.

ne yapsın kadın çalışmayıp da, herkes esra ceyhan ile a'dan z'ye yi sevemiyor ki.. *