bugün

adam olmanın ilk adımıdır.
değerini anlayabilecek bir kadına karşı yapılıyorsa şartsız desteklediğim eylem. fakat sonrasında gelip sizin ağzınıza sıçacaksa gerek yoktur. eziyet edin demiyorum tabii ki ama merhamet gibi yüce bir duyguyu da harcamayın.

çünkü biliyorum ki sonrasında büyük bir pişmanlık yaşayıp, acımasız bir insana dönüşüveriyorsunuz. kimseye güvenin kalmaması da cabası
(bkz: emanete ihanet etmemek)
Merhametli olmak insan olmaktır. Kadın erkek farketmiyor.
Kadına göre değilde, adamına göre muamele yapılması gereklidir diye düşünüyorum. Fakat neticede kadındır, narindir. Onlara daha hoşgörülü olunmalı.
Kadınların ikincil varlıklar olduğunu iddia eden bir önerme. Bir insana merhamet göstermenin onun penisi ya da vajinası ile bir alakası yoktur. Yalnızca canlı bir varlık olması ile alakası vardır. Buna merhamet etmek de denemez. Çok çirkin ve aşağılayıcı bir ifade bu. Bir canlının yaşam hakkına kendi yaşam hakkına saygı duyduğun gibi saygı duymalı, onun yaşamı, kişiliği, dişiliği veya bedeni senin ona göstereceğin '' merhamette'' etkili olmamalı. Biz kadınları dövmüyoruz hülolo negzel diye bir şey yok. Olması gereken şey olduğu için teşekkürü hak etmiyorsun. Bir insan kırmızı ışıkta durduğu için çevresindeki insanlardan teşekkür bekler mi?