bugün

ülkemizdeki araba tutkunluğunu bir nevi azaltacak yöntemdir. özellikle büyük şehirlerimizde araba sayısı hızla artmakta bu da yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. özel araç çılgınlığı haddinden fazla ilerlemiştir ve bunun durdurmanın öncelikli yolu kadınlara ehliyet verilmesinin yasaklanmasından geçer. hem bu sayede özel araç alımı bir nebze duracak hem trafik rahatlyacak hemde kadınlarımız trafik gibi bir hengameyi çekmek zorunda kalmayacaklardır. özetle hem türk ekonomisi için hemde araba çılgınlığının önüne geçmek için kadınlara ehliyet verilmemelidir.
çoğaltılabilir bu örnekler, erkeklere tuvalete gitmek yasaklanabilir örneğin, hem böylece adamcağız doğru yere yapacak mıyım ikileminden kurtulur, doğru yere yapacak olsa bile bunun için geçireceği zamanı tasarruf etmiş olur, yanlış yere yapacak olursa sifonu çekmenin verdiği israfı önlemiş olur, içinde birikenler kendini toprakla buluşturduğunda dünya bir gereksizden kurtulur... evet ya güzel olur!!!
Ulan entrylere bak. Nasıl bir sözlük olmuş burası. Eğer ehliyeti aldıysa iş bitmiştir , yavaş falan sürüyorsa da boşuna milyonlarca küfür sarfetmeyiniz .
gaz ve fren ayrımını yapamayan bu akılsız bünyelerin daha fazla ehliyet almasını ve herkesin can güvenliğini tehdit etmesini engellemek için başvurulabiliecek güzel bir yoldur.
aziz milletin talebi. duy artık reis şunları trafikten çekelim. trafiğin içine sıçtılar aq. aynen.
Güçlü ve yeni türkiye'de gerçekleşmesi istenen bir yasaktır.

Kadınlar araba kullanmamalıdır. Sokaktaki herkesin canını tehkikeye atıyorlar.
Ehliyetim olsaydı üstüne sürerdim.
Son derece mantıklı ve hayat kurtarıcı bir tasarı.

Zira trafikteki diğer sürücülerin, sokaktaki yayaların hatta dükkanında oturan esnafın bile hayatını tehlike sokuyor bu k*dın şoförler.

Edit: şoför kelimesi lafın gelişi söylenmiştir.
Bırakın sürsünler maviye..
yasaklama değil ama kılı kırk yarmak lazım çok zorlaştırmak lazım.
suudi arabistan mıyız?
gerçekleştirilmesi gereken uygulama. burada itiraz edenlerin şehirlerarası otobüs yolculuğunda kadın şoförü direksiyonda görünce içleri rahat olmayacak ama gelip burada şovmenlik yapıyorlar.
buna ek olarak, "fırıncılara söyleyelim ekmek de vermesinler" önlemi de alınabilir.
Kadınlar kadar başına taş mi düşse né? .
Aptal mısınız. Kadınlar erkeklere oranla daha az kaza yapıyor çünkü trafik kurallarına daha çok dikkat etmeye çalışıyorlar. Türkiye’de gereksiz hız yapan, emniyet kemeri takmayan ve yayalara yol vermeyen ( bakımlı ve güzel olduğum zaman veriyorlar) çok insan varken sadece kadınları suçlamanız neden. Kadınları yerecek herşeyi yapıyonuz.
Ehliyet alsın, almasın ona karışamam.

Lakin, bu meselenin aşırı derecede zorlaştırılması taraftarıyım. Kadın-erkek fark etmeksizin, sol şeritte 40 ile giden, park ederken arkadaki arabaya vuran, daha direksiyonu tutamadan telefonla konuşmaya hatta mesaj yazmaya çalışan tiplerden gına geldi.

Hah, bir de kadınlara birey oldukları, dişilik dışında da birkaç değerleri, özellikleri olduğu öğretilmeli.
Nasılsa kadınım, bana ses edeni tacizci ilan ederim kafasında yaşamasınlar bir zahmet. Her türlü yanlısı yapıp, bir de şirret şirret üste çıkmalarına uyuz oluyorum.

El, kol sallıyor. Hayırdır reis? insem dövecek misin?
Hem suçlu hem güçlü. Keko.
Yolun ortasından gitmesek ve kafamızın estiği kuralı uydurmasak daha iyi olardı.
olay cinsiyetçilik değil yanlış anlamayın ama bok gibi sürüyosunuz.
lmao
https://m.uludagsozluk.com/e/39801641/
Hepsi için katılmıyorum ne kadınlar gördüm arabada egzoz makas ata ata gidiyodu ağzım açık peşine takılmıştım.
Daha gazla freni ayıramayan kadınlara ehliyetin yasaklanması durumudur. Evet.
sürekli kornaya basarak kafa siken kadınların ehliyetlerinin alınma olayıdır. kocişinin arabasıyla artizlik yapıyor bide.
Yarın bir gün arabayla aynı işlevi gören bir şey icat ederler fabrikalarında full kadın çalıştırırlarsa o zaman ehliyet verilmesi uygun görülebilir. Onun dışında bir kadına ehliyet vermekle adam öldürmek arasında bir fark yok gözümde.
bir kadın ile erkek arasındaki farkı olduğununda büyük gören, doğduğu cinsiyet dışında övünecek bir şeyi kalmamış kızıl çomar söylemleri. insan olmayı öğrendikten sonra cinsiyet kalmıyor. deneyiniz.
yeni düzenleme ile beklenen haberdir. ana yolda trafik olmadığı halde 40 la araç sürüyorlar bıktık artık.