bugün

Bir anket sorusu. Bence kızlar, ezik ve utangaç olmama rağmen beni aşağılamadılar. Ama erkekler öyle mı !!!! Daha cuma günü beni fotograf karesine almadılar.
yerine, ihtiyaca, karşındakine göre değişir bu durum.
Merhamet anada yani kadında, şefkat babada yani erkekte olur.
Bayanlar diye cevap verılesı anket.
Ami olanın merhameti olmaz.
kadınlar her zaman herşeye daha merhametli daha vicdan doğrultusunda yaklaşır.
Bayanlardir.

Erkekler daha duyarli ama merhametsiz
Kadinlar daha duyarsiz ama merhametlidir.
kadınlardır üstadım. erkeklerin daha acımasız olması gerekir.
bayanlardır. annelerden örnek alarak düşünmek daha mantıklı.
erkeklerdir. bir erkegi acimasiz yapan da bir kadindir. uzgunum hanimlar ama bu boyle.
testosteron hormonu erkeklerin beyninin iki yanında senkronu arttırır bu biz erkekleri kadınlara göre avantajlı yapar ancak tabiri caizse iki eliyle bi sikini doğrultamayan adamlarda vardır çoğu erkekten daha kabiliyetli kadınlarda.
insan olan en merhametlidir.
Bayanlardır.
evli kadınlar sanki daha çok merhametli. cocuk bakimi sirasinda oluşabilir.
cinsiyete göre tespit edilmesi yanlış olacak sorudur.insanına göre değişir.kimi erkek erol taş gibiyken kimi münir özkul gibi;kimi kadın aliye rona gibiyken kimi adile naşit gibi.
Erkekler, kıllısı makbuldür.

(bkz: ben)
Hanemizin bir istisna olduğu genelleme sorusudur. Duygusal bir sahne açıksa tv'de ne annem ne de ben herhangi bir tepki göstermeyip normal normal izlerken bir de bakarız ki babam hemen gözyaşlarını dökmeye başlamış bile.
normal bir bayan ile mukayese edilirse erkek daha merhametlidir aslında. ama ana olan kadınlar için iş değişir. her kadında ana olamaz. yani olurda analık yapamaz.
bayanların toplumsal bir olayda bunu sıradan görmeyip acımaları ve yazık demeleri ve yardımcı olmalarıdır. (hırsızlık, tecavüz, kaçırılma falan filan)

erkekler ruhsal çöküntüden kadınlara göre daha iyi anlarlar. kadınların daha hassas oldukları söylenir ama psikolojiden zerre anlamazlar.
Tartışmalara yol açmış tartışmadır. Mesela üniversitede erkekler beni ezerken, kızlar insan gibi davrandı.
bileninde konuşup bilmeyeninde konuştuğu başlıktır. merhamet denilen şeyin dağılımı cinsiyete göre değil karaktere göredir. çok merhametli bir baba da olabilir çocuğunu tuvalette doğurup deliğe atan kadın da olabilir çocuğuna tecavüz eden baba da olabilir çocuğu için canını veren anne de bunun cinsiyetle şunla bunla alakası yok!
kadın daha merhametlidir tabi ki.dir.
erkekler.
kadınlar bizi doğurur, buyutur ve sonra başka bir kadina verirler. iki kadinin da ortak özelliği varligimizi onlara adamamizi istemeleridir. bu da onlari daha acimasiz yapar.
Baba döver, anne sever. Burdan anlayın. Çoğunluk böyle. Bazı kızlar var terörist gibi.