bugün

başbakanın son aforizması. ama belki iyi niyetle söylemiştir.

+yani , bana kalırsa kadına şiddet abartılıyor.
- nasıl yani başbakanım, böyle bir olay aslında yok ama medya mı bunu böyle gösteriyor?
+ yok öyle değil, şiddet açısından abartılıyor. madem döveceksin, niye ağzını burnunu kırıp komaya sokuyorsun, ağzının ortasına iki tane çak bırak, nedir yani fazla dövünce ödül mü veriyorlar?
öncelikle başbakan kendi dönemlerindeki şiddet olaylarından bahsediyor. eski hükümetlerle kıyas yapmış. haklı haksız bilemem. elimde istatistik yok. ama bunu yurdum erkeklerinden veya kadınlarından biri söylese ağzının üstüne kürekle vururum o zaman görür şiddet abartılıyor mu abartılmıyor mu?
başbakan'ın sözü olduğuna inanmıyorum. bu akşam bir haber kanalında izlediğim kadarıyla başbakan "kadına şiddet alçaklıktır" şeklinde bir ifadede bulunmuştu.
medya gerçeklerin üstünü örten ve bir çok olayı kamuya yansıtmayan bir kavram olduğu için, rte yine çuvallamıştır. yani bir çok cinayeti kamuya yansıtmıyor medya, yansıtsa neler olur acaba ?. yansıtılanları bile azaldı olarak gören rte, iyice saçmaladı.
nedense ülkede kötüye gidenler söylenince abartılıyor, iyiye gidişler olduğu gibi söyleniyor.tam tersi olmalı, mantık sürçmesi.
(bkz: son 7 yılda kadın cinayetlerindeki artış)
+kadın böle dövülür mü oğlum
- valla komiser bey ''kadına şiddet abartılıyor''
+ ne gibi ?
- şimdi bi kafa attım iki tokat
+eeee
- şimdi ben harbi şiddet uygulasam bu kadın sağ çıkarmı elimden
+sende haklısın tomrukçum

tomruk : odunun en kullanışsız bölgesidir , mobilya , kağıt imalatında kullanılamaz sadece sobalıktır.
kadına şiddet abartılıyor,evet. Çünkü yaşamayan, neyin şiddet olduğunu bilmiyor. Sadece dövmek değil, bi bakış bile şiddet oluyor. Ve kendi seçmeden olmasına rağmen, "kadın" türünde doğan varlık, ölene kadar çeşitli şekillerde cezalandırılıyor, zorlanıyor. Ne güzel bir dünya.
Ayrıca aynı konuşmada başbakan; "8 yıldır, işkenceye nasıl sıfır tolerans gösteriyorsak, aynı şekilde şiddete, özellikle de kadın ve çocuklara yönelik şiddete sıfır tolerans gösteriyoruz." diyerek 8 yıla damgasını vurmuştur.

Polisin kullandığı onca orantısız güç, buz gibi havada ıslatmalar, biber gazı sıkmalar işkence olmuyor elbette. Çünkü artık işkence alenen yapılıyor. Sokak ortasında.

Bir kadının dövüle dövüle, karnındaki bebeğinden olması da onlar için bir işkence değildir pek tabii. abartmaya lüzum yok.
kesinlikle haklı bir beyanat. karı benim değil mi? döverim de severim de s.kerim de. kime ne?

(bkz: karısını dövmeyen dizini döver)
herkes dövmeye odaklanmış. kız çocuklarının iğfal edilip, sonra da infaz edildiği bir ülkede yaşıyoruz. canlı canlı gömülen kızlar,kadınlar var bu ülkede.
illa dövmeye gerek yok, dövmekten beter ediliyor kadınlarımız kızlarımız. küçük büyük hiç farketmez. eğitimle de olabilecek geçiştirilebilecek bir durum değil bu. iyice öğretilmeli ama bunu o kişi kime can-ı gönülden bağlı iseo yapabilir. köylerde aşiret reisleri, muhtarlar, aile büyükleri yani yoksa adamların devlete güveni yok zaten. dediklerine mi güvenecek.
(bkz: güldünya) *
hergün boy boy kadın cinayetleri gazete ve tv lerde yayımlanırken böyle bir vurdumduymaz tavır oldukça üzücü.
bunu da eksileme artık !
Bunu gerçektenten dedi mi? yok artık inanmak istemediğimiz olaydır. Doğruysa Dayaktan kocası tarafından öldürülen kadınların ruhu rahatsız eder insanı.
bir an her iki yanına konmuş prompter'larına bakmayı unuttu diye düşünüyorum. eee oraya bakmadan konuşunca ağzından çıkanların, gerçek düşünceleri olduğunu sanırım artık hepimiz biliyoruz.
sözkonusu konuşmanın metni ve haberidir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25189895/

konuşmadan bir alıntı

--spoiler--
''Şiddet, dünyanın neresinde olursa olsun, kime yönelik olursa olsun kötüdür ama kadına yönelik şiddet, vicdansızlıktır, insafsızlıktır, hiç tereddüt etmeden söylüyorum; alçaklıktır. Hiç kimse, kadına yönelik şiddeti, adına 'töre, gelenek, namus davası' diyerek meşrulaştıramaz."
--spoiler--

Sonra da biz bağımsız haber yapıyoruz derler. şu konuşmanın içeriğine bakıp, başlığa bunu mu layık gördünüz. gerçekten kendinizi bu kadar akıllı mı sanıyorsunuz? sonra çoluk çocuk, sadece başlığı okuyup anlamadan bilmeden yazıyor...
evet abartılıp cinayete dönmeye başladı artık.
doğru tespit.

karı milleti hak etmese dayak yemez.

ileride evlenirsem ben de döverim.

normaldir. karı miletinin ağzını burnunu kırmak farzdır.
kadına şiddet temalı haberlerin medya isimli beyin yıkama aygıtı tarafından sistematik bir şekilde şişirilmesine dikkat çeken ifade. kadına şiddet kampanyasının amacı kadınları tahrik edip, erkek düşmanlığı yaratıp aile kurumunu baltalayıp insanları günübirlikçi hazcı bencil egoist ve hedonist bir yapıya getirmek, insanları büyük biradere daha çok muhtaç edip savunmasız bırakmak ruhsal dayanaklarını yok edip köleleştirmektir. 70 milyonluk ülkede günlük bir kaç kriminal vaka bulup abartarak anlatmak çok da zor olmasa gerek.

hatırlarsanız bir kaç sene önce de en önemli meselemiz kapkaç idi. o operasyonun sonucunda sokaklar kameralarla dolduruldu. bu operasyonun neye hizmet ettiğini ise zamanla göreceğiz.
başbakan ne söylerse mutlaka tersi doğrudur tezinin bir kanıtı daha olsa gerek.
Tabi ya çok normal , sokak ortasında kadınları tekme tokat vuruyorlar , silah çekip vuruyorlar . Tabi ya çok normal olum ne olcak lan ?
doğru söylemdir.
başbakanımız da söylemiş ama yemin billah ben onun dediğini bilmiyordum.

şahsen bir bayanın şiddet gibi bir fantezisi olabilir. üstelik dayak cennetten çıkma olduğu gibi hakedince dayak atmazsan dizini de dövebilir güvey kişisi.

yahu yok kadına şiddet şöyle de yok kadın hakları da yok kadın bilmem ne de. amınakoyim erkekler kadınlara dayak atmasaydı bu sosyologlar sosyal hizmet uzmanları faso fiso binlerce sığınma evleri neyden para kazanacaktı bilemiyorum. aç kalırdınız aç!
yatın kalkın kocanıza şükredin. ayağını yıkayın. masaj yapın yemek yapın ki sizi dövmesin.
fiziksel şiddet uygulanıyor olabilir evet ama bir insanı fiziksel şiddete yönelten manevi şiddeti kadinlar misliyle uyguluyor biz naif erkeklere karşı.
Devlet büyüğümüzün doğru sözüdür. Evet.
doğru. aslında kadına şiddet diye bir şeyde yok kadınlar uyduruyor falan filan herhalde.
güncel Önemli Başlıklar