bugün

Kadın da erkekte birbirine hizmet edebilir. Biri yorgundur, bütün işleri diğeri yapar, karısına/kocasına hizmet eder. Bunlar doğaldır. Karşısındaki için ekstra bir şeyler yapmaya gocunan kişi evlenmemelidir.
bunu diyen erkeksi amiplerin kafasını gördüğünüz yerde ezin. ha bunu diyen biriyle birlikte olan kadın varsa da onun kafasını boktan çıkarmayın hakediyordur çünkü.
bu şekilde yermemek gerek. kadın evin hanımıdır. mümkün mertebe ev işinde yardımcı olmak gerekir.
Küfür müzesinde sergilenmesini öneriyorum. Baslik sahibi baş yapıt olarak değerlendirilebilir.
Boşları toplayan boşalma merkezidir.
Sözlükte 2. Dkkam

görsel
Bir çeşit gelişmeyi unutmuş arap söylemi.
(bkz: Hizmetçiler tedirgin)
dönem oğlum dönem,kavga etmeyin,eskiden erkeğin orak sallamasına bakıyordu evin geçimi,kadında mecburen yemeğe,çocuğa,o işler bitti ben evin temizliği yapıyorum hanım yemeği pişiriyor,biraz empati.
Türkiye erkeklerinin gözünde kadının bu şekilde bir konumu vardır, haklısınız.

Ama

Kadın, evin hizmetçisi değildir. Kısa ve net.
o zaman erkek de evin ırgatıdır.
Götündeki boku bile silemeyen kişi beyanı.
Hayatı paylaştığımız gibi ev isinide paylasmaliyiz.
Kadın bireydir. Kimse kimsenin hizmetçisi değildir.
kadın hizmetçi değildir. dışarıda çalışıp gelen ve evin geçimi sağlayan erkeğin evdeki düzenini kuran hayat yoldaşıdır. yemek bulaşık çocuk bakımı vb. standart kadın görevleridir. Tabi ki çalışıp eve gelir getiriyorsa bu görevlerde de eşitlik olmalı veya erkek çalışmıyor kadın bu görevi üstleniyorsa görevler tersi şekilde olur erkek ev işleriyle ilgilenir.
Çalıştığım için ayda iki defa ev temizliğine biri geliyor. Ve bu kişinin ücretini eşim değil ben ödüyorum. Niye? çünkü bu normalde benim işim mantığıyla bakıyorum. Kızım önce kendimizi inandırmalız böyle olmadığına. Kanımıza işlemiş değiştiremiyoruz bir türlü. Akşam akşam sinir oldum kendime gene.
trolluk yapmaya çalıştığını biliyoruz o minik beyninle ama ben duyarsız kalamıyorum işte yine de gelip üç beş bir şey yazmak istedim. boşuna yaşıyorsun keşke kuş yuvası olsaydı kafan. en azından bir fayda sağlardı.
Bu saldırgan dile katılmak mümkün değil tabi ki ama eğer bir evde bir kadın varsa ve o evin temizliğini, yemeğini, ütüsünü bilmemnesini dışarıdan gelen bir yabancı yapıyorsa kimse kusura bakmasın o evde bir kadın yoktur.

O ev asla bir yuva da olamaz, huzur da bulunamaz.
Bulursan yaptırırsın hizmetçiliği... hacı şakir bükücü aç ciguliler sizi... Muhhahhuhhhahh!?..

(bkz: Hacı Şakirin yan etkileri)
Haklarını ödeyemeyiz.

Ö d e y e m e y e y i z.
güncel Önemli Başlıklar