bugün

yalanlar cumhuriyetinin

potansiyel " kandırıldım " larının

mürid başısı.

" şapkasız çıkmam abi " si..
(bkz: kadir popcornson)
"Keşke yunanlara bizi yenseydi." diyen vatan haini. Ha tarihçiliğine dönersek, rüyalarını tarih olarak yazması hariç bir meziyeti de yok.
Atatürk'ün şuanda ahirette acı çektiğini iddia eden sahtekar, akıl hastası. sen kim köpek.
hazret, ona edilen laflara niye karşılık vermediğine dair demiş ki "hiç şövalye sivrisineğe kılıç çeker mi?" demişmişmiş...

nerenle gülersin buna? kadir, bak götümle gülüyorum götümle!

o lafı nereden apardığını da söyleyeyim. necip fazıl, ardında iki zıpçıktı bırakıp lağım faresinden hallice geberip giden ve tıpkı bunun gibi ahlaksızca bir fırsat kollama gafletindeki çetin altan için zamanında "ucuna sivrisinek kondu diye 35'lik top ateşlenmez!" demiştir. bu zırtapoz da o lağım patladı zannedersin oksimoronundan sonra "çetin altan bile" diye parantez açıyor...

işte üstad necip fazıl 'ın bütün bir ömür boyunca kin kustuğu "kaba softa-ham yobaz" tipolojisi.

bu zavallıların neler yaptığını görün. 25 yıl yanında kaldım deyip çalmaya yeltendigi "üstadlık" için gücün yanına nasıl süzüldüğünü, fırsatları nasıl değerlendirdiğini görün... buram buram nefs ve küf kokuyorsun kadir vızıltıoğlu.

84 yılında, siz cenin i sakıtlar olarak, hepinizin alnının ortasına "iptal" mührü vuruldu.

dümbüllü kavuğunu da derhal bu merdaneli çamaşır makinesine verin.
Beyni olsa iyi adamdır.
görsel
Asli olmayan çoğu şeyleri kurgulayip gerçekmiş gibi anlatan ve sonra kendisi de inanan enteresan adamdır fesiyle birlik muhteşem bi orta oyun icra eder böyle insanlar günümüzde az sahip çıkmak lazım bu sanata.

Not: bu arada kendisine üstat denilir üstat kelimesi ençok masonlar arasında kullanılan bir tabirdir.
Sağlam tarihçidir. Tarih bilginizi genişletmek için sohbetlerini sosyal medyada bulabilir kitaplarını okuyabilirsiniz.
ayar üstüne ayar alsa da kafasına takmaz arkasına bakmaz.
inancın insan mantığına nasıl kelepçe vurduğunu görmek isteyen için büyük örnek.

Yaşıtlarının çoğu bırakın çişini tutmayı hayatta kalmayı başaramamış bir insanın kendi hatıralarını ve diğer tarihi vakaları bu denli detaylı hatırlayabilmesi ne kadar zeki olduğunun kanıtı. Eyvallah önce hakkını verelim sevgili üstadın. Hayatı boyunca da inandığı dava üzerine çalışmış, 50den fazla kitap yazmış, sürgün edilmiş, hapis yatmış tam bir dava adamı. Buna da eyvallah.

Ama işte istediğin kadar zeki de olsan, ufak bir kütüphaneyi dolduracak kadar kitap da yazsan inançların mantığına böyle kelepçe vurur. Bilim insanı olmak kendi tabirleriyle ilim adamı olmak tutarlı olmayı gerektirir. Ateistler akıl hastasıdır derken son 200 yıldır bilim insanlarının çoğunun dinsiz olmasının sebeplerini araştırmayı gerektirir. inandığın dininin tanrı tarafından bahşedilmiş bir din olduğunu kendi mantık yürütmelerinle kanıtlayamazsın sevgili üstadım. Ayrıca Atatürk dindar biri olsaydı onu yere göğe sığdıramayacaktın buna da adım kadar eminim. Abdülhamid'in geçmeyi düşündüğü latin harflerine Mustafa Kemal Paşayla geçtik halkın okuma yazma oranı arttı Allah ondan razı olsun demen işten bile değildi mesela.

Ama yüksek zekanın ve mantığının inançlarını belirlemesi gerekirken sen inancının mantığını ve zekanı yönlendirmesini seçtin ve ömrünü buna harcadın. Sana hiçbir kırgınlığım olamaz. Atatürk hakkında söylediğin menfi şeyler onu asla küçültmez. Sen yine islamcılar içinde belli bir kültüre sahip birisin. Bak bu yönünü de takdir ediyorum. Zira sen değil şu son zamanlarda gördüğümüz cahil islamcılar yıkacak bu ülkeyi.

imla
Günümüz dede korkutu.
https://twitter.com/Zorga...status/813331308785045504
meczuptur.
bayramlarda parayla gösterilmesi gerekendir.
eski görüntüsü verilmiş bir saman kağıdına, yarım yamalak osmanlıcası ile bir şeyler karalayıp "aha belgesi de var" diye kitaplarına koyan ve cahil siken bir meczup.

az çok osmanlıca bilen birçok tarih profesörü gördüm. belgelerin dayanağı zaten yok ama o zamanın diliyle uyumsuzluğunu, o günün lügatında olmayan kelimelerin varlığını ve kelimelerdeki yazım yanlışlarını bir bir gösteren.

tabii kime anlatıyoruz?

günümüz istanbul türkçesiyle bir şeyler yazıp, koskoca ulusal gazetelerinde belge diye yayınlayan ahlaksız orospu çocuklarının yetiştiği bir ekolün gediklisi sonuçta.
bu adamın akli dengesi yerinde olsa shakespeare'in gizli müslüman şeyh pir olduğunu iddia etmezdi. o yüzden üzerinde konuşmaya değecek bi insan değildir. aleyna tilki ayarında bi şey benim gözümde.
yaklaşık 1 sene önceye kadar görüşleri net ve doğru idi. Şu zamanlar cozurtmaya başladı. Dikkate almamaya başladım.
Çok düşündüm ne yazsam diye. Bi insan hakkında yazılacak bir şey gelmez mi akla arkadaş ya.
-yahudiler ve rockefeller vakfı her yıl milyarlarca dolar para harcayarak türkiye'de doğum kontrolünü yayıyorlar, çünkü türk nüfusunun artmasını istemiyorlar. ama allah türkün genlerine emir verdi, islam ordularına asker lazım.

adamın iddiası bu...

kaynak? yok.

belge? yok.

dayanak? yok.

- ismet inönü ermeni'dir. zaten son sözleri de ermeni alfabesiydi.

kaynak? yok.

belge? yok.

dayanak? yok.

akıl ile bağdaştırma? dinleyenlerde akıl olmadığı için gerek yok.

bir de atatürk'ün annesine attığı iftiralar vardı bu herifin. sözde genelevde çalıştığı, atatürk'ün babasının da belli olmadığı yönünde.

bir de kendi kaleminden sözde belge yayınlanmıştı.

o belgeyi gerçek tarihçiler dürüp büküp iade etmişti de çark etmişti hemen. akabinde atatürk'ün osmanlı arşivinde bulunan doğum belgeleri, annesi ve babası ile ilgili yine "osmanlı" arşivinden alınmış belgeler bir bir ortaya serilmiş ve rezil edilmişti.

-ha şimdi sen her gördüğün eski saman kağıdını belge diye yutarsan ben sana öyle belgeler hazırlarım ki aklın götüne kaçar. madem tarihçilik böyle yapılıyor, madem aklınız böyle işliyor...
tarih konusunda çok değerli bir alimdir.

Din konusunda ise fostur;

sen hala akaid di ehl-i sünnetti derken mehdi a.s geldi allahın dinini yayıyor üstad efendi. Sen çok gerilerde kaldın.
terki diyar eyledi yazildigini zannettiğim sahtekâr.
ünlü komedyen.
kültürün, sanatın, bilimin hakim olmadığı toplumlarda, ortaya çıkan, bilgi tacirlerinden biri. Taktığı fes bile, aslına bakarsanız, bilgisizliğinin ürünüdür. Her ne kadar sembol anlamıyla kullanılsa da, Osmalı'da, II. Mahmut döneminde, modernleşmenin sembolüydü. Fakat kökenleri, Fenikelilere kadar gitmektedir. Aslında köken itibariyle hilafetle falan alakası yoktur.
bir başka örnek için (bkz: harun yahya)
(bkz: deli)
görsel

ilim irfanından faydalanmamız gereken tarihçi.

üstad.
tarih biliminin utanç kaynağı.

tarih tüm bilimler gibi objektiftir. objektif olmak zorundadır.

bu tanzimat soytarısı keşke yunan galip gelseydi diyen bir adamdır.

takipçileri de kendisi gibi gerizekalıdır.