bugün 2492 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

kadinin fendi erkegi yendi

 1. 2 2
  kadinlarin kucumsenmemesini gerektigini belli eden atasozumuz.
  #137361
 2. 3 1
  "erkek adam sever de döver de" olayından çok çekmiş kadınlara verilen mini ikramiye atasözü.
  #137367
 3. 2 2
  "fent" kelimesi hile, oyun anlamına gelmektedir. demek ki "kadın cebren ve hile ile erkeği yener" anlamına gelen söz. böyle bir galibiyet kadınlara yakışmaz zannediyorum.**
  #137460
 4. 1 1
  kadınların aklı seytanlıga cok calısır dedirten olay.
  #137464
 5. 0 0
  erkeklerin kadınları çok hafife alıp sonrada *naptım ben onu hafife alarak diye dövündüklerinin kanıtı sayılabilecek bir sözdür.*
  #1514701
 6. 1 1
  yarı-ütopik olmakla beraber olası bir kadın egemen toplumda erkeklerin, kadınların şimdikinden çok daha fazla ezileceğini düşündürten bir söz.Gerçekten de kaba kuvvete yer olmayan bir toplumda kadınlar olaylara farklı bakış açılarıyla ve sabırlarıyla erkekleri köle edebilir.
  #1514759
 7. 2 2
  kadinlar idraklerine ve iradelerine ait noksanlari hesaplari ve hileleri ile telafi etmek isterler.

  "kadinin fendi..." hikayesi. bu "fend" kelimesinin sonundaki luzumsuz 'd' harfi yok mu? bu harf onlarin cehaletini ve sirf ic guduleri ile elde ettikleri iptidai hile teknigini yuksek bir "fen" zannettiklerini gosterir.

  en yuksek mekteplerde okumak onlari mutlaka bu karanliktan kurtaramaz, cunku bilmek icin bilgi kafi degildir, anlamak da lazimdir...

  (bkz: peyami safa yalniziz)
  #1534937