bugün

arabeskten saymadığım parçadır.meyhanelerde çalındığında lavoboya gidip 3 aspirin alınıp öyle içmeye devam edilmelidir.
haluk levent'in içine ettiği, ajda pekkan'ın cool kadın albümünde her ne kadar iyi okunmuş olsa bile, orhan gencebay yorumunun daha bir acı, daha bir içten olduğu, ''geri dönmez artık giden sevgililer, her ümit ufkunda ağlıyor gözler...'' ile başlayan bölümüyle, gerçekten de öldürücü olan**, yakıcı, dinlenmesi, platonik, melankolik, depresif sularda yüzen kişilere tavsiye edilmeyeceği, bağlamanın, kalbin çeşitli taraflarında bulunan damarlarda tıkırdadığı, kalbin pompaladığı kandan farkının kalmadığı, gözyaşlarının da kifayetsiz kaldığı, şişelerin boşaldığı gecelerde dinlenildi mi, kişiyi camın kenarına sürükleyen unutulmaz 1972 tarihli orhan gencebaybestesi
haluk levent cover'ının da kanımca gayet hoş olduğu, özellikle arka planda kullanılan müzikal yapının şarkıya özgün bir hava kattığını düşündüğüm ama genel kanının bu cover'ın tu-kaka edilmesi şeklinde olduğu ve bu yüzden albüm dışında haluk levent'in kendisinin de ne bir konserde ne de bir televizyon yanınında seslendirdiği orhan gencebay şarkısı. orijinal hali hüzünlü, haluk levent coveri ise depresif olan ama ajda pekkan'dan bile dinlendiğinde insanın hislerini bir şekilde harekete geçirebilecek sözlere sahip şarkıdır.
edit: albümün ilk çıktığı zaman tv'de bu şarkıyı haluk levent okuduğu grand ekinoks tarafından görülmüş. kendisinin bu düzeltmesini de bağımsız olarak mesaja eklemek istedim.
ajda pekkandan dinlediğimizde tadına doyamadığımız bir klasik.
(bkz: tadından yinmez)
haluk levent in bir erkeğin günlüğü adlı albümünde farklı bir şekilde seslendirdiği şarkı tam bitti dediğiniz yerde giren keman solo ve ardından yine ....
(bkz: kaderin cilvesi)
haluk levent in gayet güzel yorumladıgı parçadır.
orhan baba'nın en baba şarkılarından biri.
sözleri harikadır..
ajda pekkanın konserinde mükemmel bir şekilde yorumladığı şarkıdır.
ajda pekkan'ın 1973 tarihli "kaderimin oyunu - kimler geldi kimler geçti" adlı 45'liğinde (single) yeralan, daha sonrasında 1975 tarihli ajda adlı albümünde yerverdiği ve en sonsa 2006 tarihli cool kadın albümünde müthiş bir pop&rock düzenlemeyle yeniden seslendirdiği sözlerinde ve müziğinde orhan gencebay imzası bulunan bir şarkısı.
liynet midir, ziynet midir bir de bu bayan söylemiştir.

-güzel söylemiş midir?
-eh işte.
funda arar ın güçlü sesiyle ayrı bir güzel, orhan gencebay klasiği.
haluk levent'in tüm berbat etme girişimine rağmen dimdik ayakta kalmayı başarmış bir orhan gencebay şaheseri. şahsi fikrim müziğinin sözlerinden daha kabileytli olduğu yönündedir. öyle ki bu bestenin üstüne ne söz yazsanız yeterince etkileyici olacaktır. introsu ile başlayan müzikal şölen şarkının sonuna değin devam ediyor.

başlattığı tüm o dağılmaları toplayıp sizi matematik işaretlerinden birine çevirebilir. mesela sizi sonsuz işareti yapar ve bu melodi hep kulaklarınızda çınlar. günde bir doz alınmalı ve tok olmaya dikkat edilmeli.
gel de içme dedirten orhan baba klasiklerinden bir tanesi.
bunu yapan insan olamaz şarkısıdır.
orhan gencebay zaten de, ajda pekkan da muazzam seslendirmiştir.
böyle bir şarkıyı sayelerinde dinlediğimiz için orhan gencebay ve emeği geçen herkesin ellerinden öpmek, önlerinde saygıyla eğilmek istiyorum.
bilkent elektrik elektroniğe yazıldığına inanılan şarkıdır.

--spoiler--

bıktım artık yaşamaktan
çekmekle biter mi bu hayat yolu
ah bu yalnızlık bu dertler

bitmeyen çilenin derdin sarhoşuyum
kahredip geçiyor en güzel günler

--spoiler--
en metal, rocker, böyle pislik ne idüğü belirsiz adamı* bile baştan çıkaran bir şarkı. verdiği duygu tarif edilemez şarkı. orhan gencebay klasiği. ajda nın gayet iyi coverladığı..
şimdi farkettim de haluk levent coverı da güzelmiş bunun. öyle bi şarkı ki ben bile sikko sesimle okusam güzel gelir kulağa.. isyanlardayım..
buyrun bir de burdan yakın...

http://www.youtube.com/watch?v=780o334VPEs

(bkz: haktan canevi)
Ahmet Koç güzel yorumlamıştır.
içki sofralaranın vazgeçilmezi bir şarkıdır. ayrıca ajda pekkan'ın herkesten iyi söylediği yönündeki iddiamı da koruyorum.
isyana sürükleyen orhan baba klasiğidir.
bana kaderimin bir oyunu mu bu aldı sevgilimi verdi zulumu, geri dönmez artık giden sevgiliii...
(bkz: yeni rakı yeni seri)
ajda pekkan'ın herkesten güzel söylediği şarkı.

http://yetmisler-seksenle...kkan-kaderimin-oyunu.html