bugün

Kız kardeşiyle evlenmek için mi yoksa Allahın habilin koyununu kabul etmesinden mi merak edilendir.
tanrı tahrik etmiştir.
taş kuyuya atıldı beyler bi el atın da çıkaralım.
Karı kız davası.
habil hep bu el altı alırım diyip batıyordu. kabil de kızınca...
Allahın,kabilin adağını kabul etmemesinden mütevellit olaylar çığrından çıkmış ve sonrasında ise kan davasina(kardeş) dönmüş, kabil habili öldürmüştür.
Kendi ikiziyle evlenmek için sanırim.
Bir müslüman olarak benim de aklımı karıştırmıştır.
Görüldüğü üzere biri adak diyor, diğeri ikiziyle evlenmesi diyor.
kuranda kabil habilin evlenecegi kizi sevdigi ve allahin kabilin cimriliginden dolayi getirdigi adagi kabul etnemesiyle ve kabilin bu durumu kiskanmasi nedeniyle habili oldurdugu gecer.
(bkz: kız davası)
bide bunlar vardı değil mi. habil kabile şu tarla benim demiş o yüzden.
Allahın işine karışılmaz vesselam. Haddinizi bilin.
-kabil: ağzına sıçayim senin habil. senin yüzünden babam hediyemi beğenmedi.

-habil: ben mi dedim sana amk, biraz uğraşsaydın da, adam akıllı şöyle tatminkar bir sunum gerçekleştirseydin.

-kabil: ne diyorsun lan sen yarram? babam hep seni sevdi. al işte beni hor görüyor... hepsi senin yüzünden!

-habil: yaw birader gözünü seviyim saçmalama. bak babamızın öyle şeylerde gözü yok. o koskoca tanrı oğlum.

-kabil: he ya he o yüzden adağımı geri çevirdi değil mi? senin gibi kardeş olmaz olsun. al al bunu da al amk. (bıçaklama efekti)

velhasıl, teolojinin genelinde varolan masalımsı ders verme niteliği taşıyan bir uydurma. hristiyanlıkta 7 büyük günah olarak adlandırılan "kıskançlık" duygusunun yol açacağı zararları anlatan, "tarihin ilk cinayeti".
cevabı supernatural 9.sezonundadır.

ulan lucifer.
Şeytanın piçliği işte hep.
Akp yüzünden çünkü milleti birbirine düşman etti.
En güzel kız habile gitti sanrısı
En güzel iş onda diye
Babası habili daha çok seviyor kıskançlığı
En sonunda iblise kandiği için. Sonra kan viran.
kız meselesi.
Arkeologlar insan tarihini araştırmak için kafa yorsun,

bir bedevi tek cümleyle ilk insanları ailevi sorunları ile birlikte anlatıp noktayı koysun.
ulan herifler kardeşini af buyurun şey yapıyor, öldürmüş çok mu...

bence diğeri daha büyük günah...

ne olurdu tanrı bir kabile daha yaratsaydı.