kültür dershanesi

entry 24 galeri video ses iyilertrends
 1. 1.
  "Kültür Test" üniversite hazırlık dergisi ve ÖSS hazırlık kursu ile 1979 yılında istanbul Beyazıt' taki ilk ve tek şubesinde eğitim hayatına başlayan "Kültür Dersaneleri", 1990 yılında büyük bir atılım yaparak yeni şubeler açmaya başlamıştır. Başlangıçta sadece istanbul' un merkezi noktalarında açılan şubelerimize gösterilen yoğun ilgi ve büyük kent olmanın verdiği ulaşım zorluğu nedeniyle şube açılışlarını istanbul' un tüm semtlerine yaymıştır. 2004-2005 öğretim yılında ise dersaneciliğe yeni bir anlayış getirerek, bazı merkezlerde 2. şubesini açmış, "Sayısal" ve "Sözel" olmak üzere ayrı binalarda hizmet vermeye başlamıştır.

  Yaygın ağı, güçlü kadrosu ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile ilerlemesini sürdüren Kültür Dersaneleri yayıncılık alanında da kaliteli ve kapsamlı dokümanlarını öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. Özellikle öğrencilerine sağladığı yeniliklerle öne çıkan dersanemiz, 1999 yılında hazırladığı "Kültür Digital" projesi ile Türkiye' de ÖSS hazırlık alanında bir ilki gerçekleştirmiştir. bugün yabancı dil kursları, yurtdışı eğitim danışmanlığı, bilgisayar kursu, sürücü kursu, kolejler, yayıncılık, OKS hazırlık dersanesi gibi bir çok alanda eğitime hizmet veren kurumlarımızın açılmasında da öncü olmuştur.

  istanbul' da 34 öSS, Anadolu' da 24 ÖSS ve 24 OKS şubesi olan Kültür Dersaneleri ilerleyen yıllarda da bir çok ilde şube açarak kaliteli hizmetini tüm Anadolu' ya yayma çabası içinde olacaktır.

  "Size çok yakınız" sloganıyla faaliyetlerine başlayan Kültür Dersaneleri istanbul halkının da teveccühüyle hızlı bir gelişme göstermiş ve artık onları "GöREBiLDiĞiNiZ HER YERDEYiZ" sloganıyla selamlamaktadır. ''

  öz geçmiş sayfasında böle bir içerik formatı yazan ve yaklaşık üç senedir gittiğim fakat bir fayda sağlıyamadağım. şirinevler ve bakırköy şubesinde kaliteli öğretmenlerin bulunduğu çalışkan öğrencilerin daha da calıştırıldığı vasat tayfanın ise tamamen vasata itildiği kaliteli görünen bir eğitim yuvası.
  #5924035 :)
 2. 2.
  istanbul kültür üniversitesi ve kültür koleji ile hiçbir şekilde bağlantısı olmayan dersane.
  #7179373 :)
 3. 3.
  eskiye oranla çok değişmiş olduğunu düşündüğüm dershane. (söylenilenlere göre eskiden çok vasat bir dershaneymiş.) bolu şubesinde yaptığım gözlemlere -ki öss hazırlık için bu dershaneyi seçmemin sebepleri de bunlardır- göre;

  - rehberlik hizmeti diğer dershanelere oranla mükemmel ve teşvik edicidir. (özellikle fem'e oranla. çünkü burada abilere gidenlerle gitmeyenler ayrılmıyor.)
  - öğretmenleri kalitelidir. yani fem'deki gibi abiden bozma embesil öğretmenler yoktur. ayrıca kaliteden daha önemli olarak ilgilidirler de. öğrenci düşük sınıfta da olsa, yüksek sınıfta da olsa öğretmenler kesinlikle öğrencileri boş vermezler.
  - söylenilenin aksine, hocalar veya idari kadro dinci, ümmetçi tipler değildir. bu konuda kaygınız varsa lütfen hepsini yok edin.
  - şahane dizayn edilmiş bir internet sitesi var. takdir ettim gerçekten.
  - haremlik selamlık uygulaması bulunmaz.

  elbette unutulmamalıdır ki, bu artıların tamamı kültür dershanesi bolu şubesi için geçerlidir. diğer şubelerde çok fark ettiğini düşünmemekle birlikte, onlar hakkında herhangi bir bilgimin olmadağını hatırlatırım.

  eğer bolu'daysanız, lise son sınıftaysanız ve dershane konusunda kararsızsanız kültür'e gelin derim.

  (bkz: çok şey mi istiyorum acaba)
  #8810476 :)
 4. 4.
  kız öğrenci sayısı erkek öğrenci sayısından genelce oldukça fazladır. gidilesidir.
  #9640331 :)
 5. 5.
  efendim ne bileyim ne sevdim ne sevemedim ben burayı. gidecek öğrenciler bilsinler ki çoğu zaman bölgenizde bulunan fem, final gibi adı daha çok duyulmui dershanelerin gölgesinde kalacaksınız fakat kaynakları kaliteli, öğretmenleri başarılıdır. büyük dershanelere göre de etüt alma imkanınız çok çok fazladır. şimdi bir daha şansım olsa bir daha giderim.
  #9649310 :)
 6. 6.
  öğretmenleri başarılı ve sınıflar kalabalık değil. ortam da soğuk değil tavsiye edilir *
  #9889172 :)
 7. 7.
  bir öğrencisi olarak tavsiye ederim. özellikle son birkaç senedir akıllı tahta sistemine geçmesiyle derslerin çok verimli geçmesi sağlanmıştır. ortam güzeldir. fazlaca kız vardır. esenler şubesinin kantininde langırt bile vardır. kantinide ucuzdur.
  #10683016 :)
 8. 8.
  3 sene gitmeme rağmen bana ancak 2 yıllık üniversite kazandırabilmiş dersanedir. ardından birey dersanesini tercih etmiş ve uluslararası ilişkiler okumaktayım. kültür dersanesine gitmek gibi bir hata yapıp yıllarınızı harcamayın.
  #10683066 :)
 9. 9.
  Kültür Üniversitesi ile isim benzerliği dışında hiç bir ortak yanı bulunmayan , bünyesinde 1 sene ingilizce öğretmeni olarak görev yaptığım dershanedir.1979 yılından beri hizmet veren kurumun 3 ortağı aynı zamanda Gökdil, edutime, fatih dershaneleri,okyanus ve doğa kolejinin de sahipleridir.
  #10683184 :)
 10. 10.
  vezneciler şubesi fatihe taşınmıştır. şuanda fatih şubesine gitmekteyim ve tavsiye ediyorum.

  *hocalar cana yakın kişiler. birebir ilgileniyorlar sizinle
  *akıllı tahta diye süper bir sistem
  *sigara içiyorsanız 2 tenefüste bir izin
  *nargile cafeden bir eksiği olmayan güzel bir kantin (burç bile var)
  * erkekten çok kız nufus
  #13382606 :)
 11. 11.
  abd'de özel bir eğitim kurumunun bir zenciye ırkçı muamele yaptığı ortaya çıksa ülke ayağa kalkar, müthiş bir kamuoyu tepkisi oluşur ve kurum temsilcisi herkesin önünde özür diler ve sorumlu personelin işine son verirdi.
  üstelik bunların yaşanacağı ülke olan abd, ayrımcılık konusunda gelişmiş dünyanın en iyi örneği bile değil... varın türkiye'yi siz düşünün.
  #14767616 :)
 12. 12.
  bir yılımı yemiş olan dershane.
  ogretmenleri fena değil. ankara sıhhiye şubesinden bahsediyorum.
  hatta hala orda mıdır bilmiyorum, çetin hoca vardı matematikçi. şeker gibi hocadir. şimdiye kadar öğrencileriyle onun kadar ilgilenen, zaman zaman ufak jestler yapan, hiçbir fedakarliktan kaçınmayan, altın gibi cok az hocam olmuştur sanırım.
  yaşına göre karınca gibi de çalışkandır ayrıca.

  neyse, yazının başında da dediğim gibi bir yılımı yemiş dershanedir. yukarıda anlattığım çetin hoca gibi öğretmenler olduğu kadar, dersi hiç iplemeyen ogretmenleri de vardır. zira disiplin denen şey bu dershaneye ugramamistir, ve çoğu öğretmeni de bu dogrultuda ders islemektedir. şöyle ki, bilen bilir koskocaman bir etüt salonu vardır (şimdilerde belki değiştirilmiştir ama dediğim gibi bilen bilir). bu salonun sadece adı etüt salonudur. zira dışarıdan bakıldığı zaman düğün salonundan pek farkı yoktur. bu salon, dershanenin serseri öğrencilerinin kafe olarak kullandığı bir mekandir. çalışkan bir öğrencinin bu salonda verimli şekilde ders çalışması imkansızdır.

  ayrıca abilerle falan alakası yoktur. bilmiyorum belki vardır da aleni şekilde yürütülmuyordur bu işler. çünkü bu konu hakkında hiçbir şeye şahit olmadım bu dershanede.
  #14767868 :)
 13. 13.
  karsta açıldığı dönemde ipini koparanın girdiği dershanedir.
  #17426216 :)
 14. 14.
  Yarım dönem incirli şubesine gittiğim dershanedir, her pazartesi sınıfta şakirtlere sohbet verirlerdi amaç sohbetten ziyade verdikleri beleş yemekti.
  #18451670 :)
 15. 15.
  eski öss sisteminin son kez uygulandığı 2009 yılının sonbaharında, yeni ygs-lys sistemine ısınmaya çalışıyorken, "eski öss sistemine ait 2009 taban puanlarını derin analizlerle ygs-lys sistemine çevirdik, kitapçık olarak sunduk" diye bedavaya bir kitapçık dağıtıyorlardı. bir gazla, merakla gidip aldım. bildiğin "380'de bu kadarsa 575'te ne kadardır" diyerek oran-orantı ile çevirmişlerdi.

  böyle de gereksiz bir ayrıntısıyla hatırladığım dershane. soruları fena değildi ama.
  #18451745 :)
 16. 16.
  hiç çalışmadan bana üniversiteyi kazandıran dersanedir. vakti zamanında 3 sene gittiğim nasıl olduysa derece sınıfına düştüğüm, keramet bende mi dersanede mi diye düşündüren eğitim kurumu.
  #18455944 :)
 17. 17.
  gitmeyi düşündüğüm dershane tavsiye eder misiniz beyler.
  #24321102 :)
 18. 18.
  bi kere gittiğinizde yakanıza sülük gibi yapışan kalitesiz bi dersanedir. Süleymancıların olduğu da söylenir.
  #24321119 :)
 19. 19.
  gidilmemesi gereken dershane. *
  #24321127 :)
 20. 20.
  dershane aradığım günlerde gözüme çarpan dershane.
  #24942059 :)
 21. 21.
  aldığı paranın karşılığını verebilecek düzeyde bir dershane değil.
  değildi en azından bir 4 yıl önce.
  #24944258 :)
 22. 22.
  kültürsüzdür.
  #24944259 :)
 23. 23.
  Gecen sene bır arkadasım dershanesınden ayrılıp gıttıgı fakat 1 ay sonra gerı dondugunu yetersız dershane.
  #24944282 :)
 24. 24.
  Öğretmenlerle aranızı iyi tutup başarılı olduğunuz takdirde verim alabileceğiniz dershane tam 3 yıl gittim tecrübe konuşuyor.
  #24944311 :)

kültür dershanesi ile alakalı başlıklar