bugün 830 başlık

körfez dershanesi

1. 2 0
    izmir'de şubeleri bulunan, içinde mescid türevi mekanların bulunduğu ve teneffüs zili olarak çeşitli ilahileri kullandığı tespit edilen dershane.
  2. 0 0
    izmir'deki dinci dershanedir.Yeni gelen öğrencilerine namaz öğretilir,sene boyunca 2 veya 3 kez maklube yedirilir.Ayrıca şubelerinin tümünde mescit bulunmaktadır.Her gün zaman gazetesinden başka gazete okunmaz.
  3. 1 1
    din ile pek alakası olmayan bir arkadaşımın anlattığına göre, oraya başka bir arkadaşını almak için gittiğinde otomatik giriş kapısının açılmadığı dersane... var bir keramet, kimin kim olduğunu bilebiliyorlar herhalde. *
  4. 1 1
    ögrencilerin tenefüs aralarında kaçmak için büyük çabalar sarfedip de muvaffak olamadıkları aydının yegane nazi kampı....
  5. 2 2
    ücretsiz olduğunu duyurduğu sınavına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciden ücret isteyen beyin yıkama merkezi.
  6. 5 -1
    (bkz: misyonerlik). islam dininde yoktu değil mi? Bak sen "Allah"ın işine ...
  7. 0 0
    (bkz: fem dershanesi)
  8. 1 1
    dersliklerin altında mescit bulunur. sabahları giriş kapısına zaman gazetesi bırakılır, isteyen öğrenci alır okur. bir de anketleri dillere destandır. ne tür müzik dinlersin?
    hangi gazeteyi okursun? ve buna benzer sorular. asıl garip olan sorular değildir alınmak istenen cevaplardır bence. bir de yurtları vardır, arkadaşlar yurt programına kim katılmak ister sorusuna sınıfın yarısı parmak kaldırır. yurtta 24.00 dan evvel ders çalışmayı bırakıp aşaya inemezmişsin.

ki ben bunları niye yazdım? adım adım değiştirilmeye çalışılan bi düzen var. var olanı değiştirip, yerine yenisini koyma düşüncesi.
  9. 0 0
    yeni sistem için çıkardığı kitaplarının üzerinde salak bir maskotu olan, hatta bir de bu zımbırtı için internette isim bulma yarışması düzenleyen dersane.
  10. 0 0
    kız ve erkek öğrencilerin kantinlerini ayırmasına tepki olarak çok güzel bir ayarla karşı karşıya kalan dersanedir. şöyle ki erkek öğrenciler berlin duvarı gibi bir duvarla ayırdıkları kantininin duvarına "hepimiz kardeşiz bu duvar ne diye?" yazmışlar. *
  11. 0 0
    1993 yılında aydında gittiğim dersane sınıfta 1 tek kız öğrencinin olmadığını görünce şaşırdım kaldım.Bir gün bu dersanede kızların sınıflarının önünden geçerken kızların erkeklerle tanışmak için mendil attıklarını görünce kızlarla erkekleri ayırmanın saçmalığını anladım.1hafta sonrada bu dersaneyi bıraktım.
  12. 2 0
    çok tutulan ancak antipati duyduğum dershanedir..

(bkz: din ve devlet işlerinin birbirine girmesi)
  13. 4 -2
    yatılısı çok güvenli diyorlar ancak bizzat ben bir çok kez aileme yatılıya gidiyorum diyip arkadaşımla kaldım. Yatılıda da tesbih zamanları var akşam namazından sonra. Gereksiz bir dershanedir. Haremlik ve selamlık olarak ders görülür. Mesela benim gittiğim dönemde erkek öğretmen bile dersime girmemişti.
  14. 4 -2
    (bkz: kedinin erişemediği ciğer)
  15. 0 0
    yorumlardan anlaşılacağı üzere bursadaki yeşilırmak dersanesi ile çok benzer yanı olan dersaneymiş.
  16. 1 1
    öss hazirlikta sinavlarina girerdim. dikkatimi cekmisti kitapcigi acan sagimdaki ve onumdeki çocuk kocaman harflerle bismillahirahmanirahim yazmisti kitapcigin boş kismina.
    daha sonra kiz arkadasim ilk sene kazanamayinca körfez dershanesine yazdirildi(anne baskisi). çünkü soyle bir inanis vardir. genelde izmirde dershaneler alsancak civarinda kumelenmislerdir ve aileler cocuklarini itlik pustluk yapmasin ders calissin azcik efendi olsun, kari kiz pesinde kosmasin diyerek bu dershaneye yollarlar.
    dershanenin ideolojik cizgisi bellidir. ama pek cok aile bunu sallamaz. karsi cinsle karsi karsiya gelme ihtimali cok olmadigindan lan son dersi asalim hatunlarla cafelere dolusalim olayina diger dershanelerde ki gibi sik rastlanmaz.( becerebilen azimli öss tayfasi vardir körfezde bile olsa).
    yan etkileri vardir. bunyelerinde gerektiginde ogretmen gerektiginde cemaat abisi olabilecek potansiyelde badem biyikli hocalar barindirir. baskiya cok maruz kalan ogrenci de gömlegin butun dügmelerini iliklemek gibi yan etkiler ortaya cikabilir.
  17. 0 0
    (bkz: körfez yayınları)
  18. 0 0
    ygs 2010 dan önceki cuma günü ek ders yaparak mantık konusunu anlattıkları iddiaları tüm izmir'i sarmıştır. herkes aynı şeyi konuşuyor dersane çevrelerinde ulan... olaya bak!
    malum ygs'de yüzyıllar sonra matematikte bir mantık sorusu sorulmuştu.
  19. 3 1
    karşı cinsle yan yana oturtmayan , hatta neredeyse konuştuğuna kızılan şakirtlerin uğrak mekanı , fettulah gülen kuruluşu , şeriat özentisi , sosyal hayattan soğutan mekan.
  20. 2 2
    sınav çıkışı ygs ile alakalı bir şeyler dağıttılar okul önünde. amuğa goyim sonra dağıttığının ne anlamı var, dağıtsana önce.
    dağıttıklarına da bakmadım. evet bende körfezdeyim. çok pis cemaatçiyiz biz.
  21. 2 0
    kız ve erkeklere namaz kıldıran, her şeyi allaha bağlayan hocaların bulunduğu dershane. ortaokulda erkek ve kız öğrenciler aynı sınıfta ders görürler. lise eğitim veren dershanesinde kız ve erkek öğrenciler ayrılır. genellikle en üst ve en alt katta namaz kılınması için bir yer vardır. (bildiğiniz dayalı döşeli ev diyebiliriz.) hocalar üzerinize düşer, notlarınız düştüğünde ne oldu? diye sorarlar. ama tabii ki bu körfez dershanesini sevdiğim anlamına gelmez. sınava hazırlık yaparken ablalara gönderilirsiniz. orada telefon, mp3 vs yasaklanır. akşamları çay içerken sohbet edilir. yemekte dana eti vardır çoğunlukta. eğer ablalarda kalırken oda arkadaşınız horluyorsa kafayı yiyebilirsiniz. evet, nefret ediyorum senden körfez dershanesi...

edit: yıllar geçse dahi peşinizi bırakmazlar. taaa ortaokulda gdersiniz bu dershaneye, kpss hazırlanırken posta kutusunda körfez yayınlarından gelen postayı görürsünüz. böyle bir dershane işte körfez.
  22. 4 -4
    adını duyduğum dershenedir.
  23. 0 0
    (bkz: yeşilırmak dershanesi)
    (bkz: burada vurgulanan yeşildir)
  24. 0 0
    (bkz: fem dershanesi)
    (bkz: sabah dershanesi)
    (bkz: feza dershanesi)
    (bkz: maltepe dershanesi)
    (bkz: serhat dershanesi)

hepsi birer güvender'dir.
  25. 1 -1
    bugün evimi arayarak.. kpss sınavına hazırlanıp, hazırlanmayacağımı soran dershanedir. ilginç olan kısmı numaramı nerden bulmuş olmasıdır.

edit: arayan arkadaş beni eksileyip, sözlük yazarı olduğunu belli etmiştir.