bugün 1051 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

köhler hastalığı

  1. 4 4
    Tarsal naviküler kemiğin aseptik nekrozu sonucu oluşan hastalıktır. ağrı ve topallama görülür. Naviküler kemik tarsal(ayak bileği) kemiklerin içinde en son kemikleşir. Kemikleşme merkezinin görülmesi kızlarda ortalama 18 ay ile 2 yaş, erkeklerde 2-3 yaş arasında görülür.bu hastalığa sahip ortalama 5 yaşındaki çocuklar Medial arkı rahatlatmak için ağırlığını laterale verir. Antaljik yürüme görülür. Navikula üzerinde lokal hassasiyet ve ağrı var. Bu bölgede şişme ve reaksiyonel kalınlaşma vardır. %33 çift taraflıdır.

    Tedavide Splint alçı yapılarak 6-8 hafta immobilize edilir. gidişatı iyidir 6-18 ayda düzelme olur. Deformite bırakmaz. Bulgular şiddetlenirse artrodez yapılır.Talonaviküler ve kalkaneokuboid artrodez
    Cerrahiye iyi cevap verir
    #11256119