bugün

polis üniformasından hallice kıyafetlerdir. ne yaptınız lan siz?

görsel
gömlek rengi feci halde carttır. eski rengi daha güzeldi en azından daha erkeksiydi. bu jandarma kıyafeti değil olsa olsa hakan akkaya koleksiyonu olur.
kaçak avcılara gün doğmasına sebep olmuş yeni üniformalardır. jandarma kırsal alanda işaret fişeği gibi dolaşır, kaçak avcılarda zamanında kirişi kırar.
görsel

modacı faruk saraç tarafından tasarlanan bu forma onaylanmış...
komik olmuştur. gülerim lan ben böyle giyinmiş jandarma görsem karşımda.
(bkz: jandarma/#22077744)

Önümüzdeki dönemde tsk bünyesinden çıkartılacakları için ön hazırlık kıyafeti.
küçük amerika' nın şerifleri olacaklardır.
Dağda iti çakalı boşverin sokakta simitçi kovalayın mesajı veren üniformadır. Umarım kamuflajlarına dokunmazlar.
hükümetin turkuaza takıntısı ve hakiye olan korkusunun birleşmesi sonucu ortaya çıkan iğrenç tasarımdır.
ancak turizm jandarması olabilecek kıyafet.

bu nedir amk ülke komple kafayı yedi. milli takım formasıyla başladı herşey.
jandarmadan istifa sebebi olan kıyafettir. bu ne lan amk? düşünsene karşında cart maviler içinde bir binbaşı, gülme tutar adamı.
Altınada deri pantolon ile kombin tam olucaktır.
Zabıta kıyafetleri daha afilli.

Aklıma ilk Gora filminde ki askerlere pembe kıyafet giydirilmesi geldi.
(bkz: gora)
Kız ben sana demedim mi
Karşıki dağlar candaarma candarma...
Denilesi marjinal renkli kılıklardır.
Zabitayla gardiyanin birlesmis de cocuklari jandarma olmus gibi.
jandarma ve askere karşı yapılan otekilestirme ve itibarsizlastirma eylemlerinin en güncel şekilde vuku bulmuş halidir.
Afedersiniz Yarrak gibi kıyafetlerdir. Klasik askeri kamuflajdan 15 mayıs itibariyle yeni yazlık kıyafete geçiyoruz. Zır gıcık mavi bir yakalı tişört, yine aynı renkte çöpçü, tüpçü tulumu gibi bir pantolon ve yine aynı renkte zevksiz bir kep. Yeşil bere düştü yere. 139 yıllık koca kahraman jandarmayı böyle bir zevksizliğe kurban eden zihniyetin amk. Eskiden mıntıka anlarında elimizde süpürge eğreti durur silah cuk otururdu. Şimdi ele süpürge alınca işi ciddiyetle yapıcaz silah alınca tövbe est bir gülme gelecek. Lan halk bizi nasıl sikine takacak ben anlamadım. Umarım hükümet devrilir yeni hükümetin ilk işi bu askeri kılık kıyafeti Türk ordusuna yakışır biçimde tanzim etmek olur. O kadar taktım bu meseleye. Şimdi birileri çıkıp iç işleri bakanlığı filan dicek onlar benim sikimi yesin. Jandarma tsk nindir.
Bu kadar şerefli ve aynı zamanda havalı bir meslek gurubunun içler acısı yeni kamuflajıdır..
itibarsızlaştırmanın apaçık örneğidir ve içler acısıdır.
havacı gibi olmuştur. önemli olan temsil ettiğindir. ama yine de yeşil bere candır keşke değişmeseydi.
görsel

En soldakini apoletsiz bir er üniforması gibi düşünün mavi bere yerine bir mavi kep koyun. işte yazlık üniforma o. En sağdakinden kepi çıkarıp mavi bere koyun işte kışlık üniforma o. Diğerleri tören elbisesi. Burada şapkaları karıştırmışlar.
---
https://www.uludagsozluk.com/e/39411250/
---
Şu Entry imde bahsettiğim gibi hiç iyi olmamış kıyafetlerdir. Yeni kıyafet uygulamasına geçilmekle birlikte devriyeye çıkan eski silah arkadaşlarımdan duyduklarım beni şok etti. Eskiden jandarmanın kafasında yeşil bere varken jandarma karşısında saygı ve sevgiden neredeyse esas duruşa geçen ahali şimdi jandarma görünce siklemez olmuş ve dahi birebir muhatap olma durumlarında eskiden gösterdikleri ciddiyet, saygı ve tevazu kaybolmuş.

işte kıyafet bu kadar önemli. 1 günde ortaya çıkan fark bu. Halkımız askeri kendi oğlu gibi görür, ve o kutsal kurumdan zamanında kendileri de geçtikleri için bir saygı beslerdi. Halkın muhatap olduğu tek askeri kurum jandarmadır bu yüzden bu ülkenin köylerinde bir jandarma erine gösterilen alaka cumhurbaşkanına gösterilmezdi. Bu yeni şirinler üniformasıyla bu gibi durumlar imkansız hale gelmiş bulunmakta, koca bir kurumun itibari yerin dibine batırılmaktadır.

Jandarma tsk nındır.
görsel

görsel

görsel
polis varken buna gerek yok.
Asayiş ve trafikçiler ekseriyetle hep götlü göbekli adamlar olduğundan uzaktan bakınca içine kirlilerin tepildiği mavi lcw poşeti gibi olmuş amk.