bugün

odtü de harçlar, burslar hakkında fikirlerini ifade edemeyen öğrenciler varken ankarada bulunan 11 vakıf üniversitesi öğrencisinin çankaya çıkmasıyla ilgili haberdir.
birşeyler yanlış gidiyor ama çözemedim!

şu haber;
http://haber.gazetevatan....emsilcisi/351199/1/gundem

düzenleme: aracın eski olduğu sanısına kapılan, arkadaşlar; araç 2011 model.
(bkz: jaguarım var ama dertliyim)
(bkz: Alper Yasin Altınel)
jaguarla köşke gitmesi kadar, o göreve nasıl seçildiği konuşulması gereken kişidir.

sadece o değil. olmayan bir demokrasiyle seçilenler, ne hikmetse yök yönetmeliği değişerek bu yıl görevleri uzatıldı geçici olarak ve seçim falan yapılmadı.

bu kişiler bizlerin temsilcileri falan değil.

zaten köşke çıkıp bu kadar öğrenci haklarını korumayanlar nasıl temsilcimiz olsunlar.

(bkz: üniversite öğrenci temsilcilerinin seçim skandalı)
--spoiler--

bu habere entry girilmemeside ilginç.

--spoiler--

hayır sevgili yazar,
ne bekliyorduk ki? çankaya köşküne polisten jop yiyen bir protestocu öğrenci çıkartmazlar, sorunlarını dinlemezlerdi ki...
bu jaguarlı piçkurusu da muhtemelen akp'ye yakın isimlerden birinin veledizinasıdır.
şaşırmamak gerek.
halkın bunca derdi varken enflasyonu pinpon topu fiyatları dikkate alınarak hesaplanan bir ülkede, jaguarlı bir öğrencinin çankaya köşküne çıkıp öğrenci sorunları hakkında konuşmasına şaşırmamak gerek...
cumhurumuzun başkanı öğrenci sorunlarını dinlemek adına 15 üniversite öğrencisini makamında kabul ediyor.
bu ülkede, harcını ödeyemediği, üniversitelerinde ayrımcılığa maruz kaldığı, sağlıklı eğitim ve öğretim alamadığı, mezun olunca iş bulamadığı, atanamadığı için madur durumda olan milyonlarca genç varken, bu milyonlar adına, çankaya ya çıkabilen 15 tane gencin içinden bir tanesinin jaguar sahibi olması oldukça vahim bir durumdur.
işgüzarlık kokar leş gibi.
ben demiyorum ki suç bu öğrencide ya da cumhurbaşkanındadır.
suç, onca madur öğrenci dururken, onların sorunlarından haberdar olsa da bihaber olanları çankaya köşküne çıkaran, çıkarabilen sistemdedir.
o sistemin hemingway anlatıları misali insandan yalıtılmış bir makine olduğuna inanacak kadarda saf değiliz hiçbirimiz.
suçlular kimlerse bilsinler ki gözümüzün içine baka baka koskoca bir milletin evlatları ve onların cefakar ve vefakar anne babalarıyla dalga geçtiklerini anlayabiliyoruz.
harçların fazlalığını cumhurbaşkanı'na iletmiş olma ihtimali düşük olan öğrencidir.
cumhuriyet rejiminde cumhurbaşkanlığı temsili bir makamdır. oraya giden öğrenci de , öğrenci değildir aslında, temsili bir öğrencidir. bu öğrenci-cumhurbaşkanı görüşmesi de temsili bir görüşme olmuştur zaten.

(bkz: dostlar alışverişte görsün)

hep beraber demirel i yad ediyoruz. *
jaguarı olmayan bir öğrenci gitseydi, köşkde adam yerine konulurmuydu sizce ?
bence, kaale alınmak açısından, jaguarlı bir öğrenci tam isabet olmuş ama, o jaguarlı öğrenci, bilkentli ve jaguarlı olmayan öğrencilerin halinden ne kadar anlar o tartışılır.
jaguar´la giden adamı öğrenci temsilcisi seçenlere yöneltilmesi gereken bir eleştiri. türkiye´de "jaguar" a binen öğrenci sayısıyla "metrobüs" e binen öğrenci sayısı kıyaslandığında jaguarlı öğrencinin temsil ettiği taban, olsa olsa bir elin parmaklarını geçmez. ben bütün öğrencilik hayatımda hatırladığım kadarıyla sadece bir kere kampüse taksiyle gitmiştim. hiçbir jaguar lı öğrenci bana "gel paganviodio, seni okula bırakiim" demedi.

şaka bir yana, öğrenci temsilcisi cumhurbaşkanına "kendisini" değil de "ögrencileri" temsil etmek sıfatıyla gittiyse, jaguar ı olsa bile oraya otobüsle gitmeli, cumhurbaşkanına da "ben jaguar arabaya biniyorum, ama burada öğrencileri temsilen bulunduğum için onların şartlarını sembolik olarak size göstermek için bugün buraya otobüsle geldim" demeliydi. bunu yapamamışsa, o adam en fazla 3-4 öğrenciyi temsil ediyor demektir. türkiye´de de 3-4 ten fazla sayıda öğrenci vardır, demek ki demokrasiler de çoğunluğu temsil etmeyen adamlar ın yürürlüğü olmaz.
Mesele bindiği jaguar değildir. Adamın babası çalışmış kazanmış almıştır . Esas mesele şudur ki jaguarı olan birinin, öğrencilerin hangi sorunları hakkında bilgi sahibi olduğudur. Çok merak ediyorum ne konuştu acep orada. "sn Cumhurbaşkanım akaryakıta çok zam yaptı hükümetimiz vallahi maseratiyle gelecektik çok yakıyo diye
jaguarla geldik ehiehi." falan mı dedi?
(bkz: ya ne olacağıdı)

jaguar kullanan dertli mi dertli bilkent öğrencisi memlekete bir nur gibi doğan ileri demokrasinin hüzmelerinden istifade edemeyecek mi yani? o da mı cop yesin, ha o da mı coplansın?

tanım, tabi: trafikte geç kalmaktan korkan ve bu yüzden jaguar arabasıyla köşke çıkan ve öğrencilerin temel sorunları hakkında cumhurbaşkanı sayın gül ile bir süre görüşen öğrenci.

besleme basının çoğunda bu şekilde tanımlandığını göreceğiz zaten, şaşırmayın.
jaguarı devlet büyüklerine saldırtacaktır.
(bkz: jaguar)
ağlasak mı, gülsek mi, gerçekten bilemedik.
(#10437157)
bilkente hiç gitmeyip, götünden sallayan yazarların hedefi olmuş öğrencidir. eğer bilkente giderseniz görürsünüz ki ha bilkent ha beverly hills. ben şahsen bilkent öğrenci konseyi başkanından son model bir mercedes veya ciple gitmesini beklerdim.

ayrıca oraya çıkan temsilcilerin içinden şahsen tanıdıklarım vardır ki hayatlarından 2.000 tl takım elbiseye vermeyecek ve gerçekten de öğrencilerin sorunlarına hakim insanlardır.

özel üniversite de okuyan öğrencilerin de harç parası peşinde olacaklarını düşünmekte nasıl bi avareliktir, onu idrak edemedim.
burjuva.
hangi öğrencileri temsil ettiği bilinmeyen öğrenci temsilcisidir. bu adamla oturup harçları mı konuşacaklar. bu adam hayatında para sıkıntısı çekmemiş. bir de özel şoförü varmış. bilir mi acaba faturası ödenemeyen doğalgaz yüzünden tir tir titremeyi öğrenci evinde? bırakın ya!

ulan bir kere taksiyle çıktım kampüse finale geç kaldımda. 20 lira tutu. son paramı verdim ben. 1 saat esentepe'den çarşıya yürüdüm sakarya'da.
eğer ben öğrenci isem benim temsilcim değildir.

çünkü herşeyden önce yalancıdır (yok geç kalıyormuşmuş s*ktir ordan sen cumhurbaşkanı ile görüşmeye gidiyorsun sokak hayvanlarıyla koklaşmaya değil)

yemekhane-kantin fiyatları gibi bir sorunu yoktur.

facebook ta kendisini mezun göstermiştir.
arabasını cartını curtunu bir kenera bırakalım. meydanlarda öğrenci arkadaşlarının hakkını savunamayan, polislerden biber gazı yememiş bir züppenin oraya çıkması bir türkiye trajedisidir.

(bkz: bunlar babadan oğula nesil galiba)
akbile zam yapılınca imza atar fişleniriz.Harç parası bulamayınca napcağımızı şaşırırız.çözüm bu kadar basitken nasıl oldu da göremedik .yazıklar olsun bize alsaydık bir araba ne derdimiz kalırdı ne tasamız.işte bu yüzden cumhurbaşkanı ile görüşmeye çağrılmıyoruz.Çözüm değil problem üretiyoruz çünkü.Tebrik ediyorum temsilciyi,gerçekten anadolu çoçuğuymuş.
takım elbise, gömlek, kravatlı üniversite öğrencisidir aynı zamanda.
(bkz: cool öğrenci)
burada alttaki atasözümüzün bir benzeri görülmektedir. zira çoğu öğrenci arabayı geçtim, taksiye binmeyi geçtim, yol parası bile bulamadığı için okula yürüyerek gitmektedir.

(bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)
bilkent üniversitesi godamanlarını temsilen gitmiştir. beyaz şahin'le ya da dolmuşla mı gitseydi. o zaman temsil edilmemiş olurlardı öğrenciler. zira bilkent kampüsünün içinde yan yana 2 ford mustang gt gören ben arkadaşlarımdan aynı anda 2 ferrari'nin çarpıştığını da işittim.
temsilci olması anlaşılıyor.