bugün

modern zamanda, dünyayı 200 yıl geriden takip eden bir ülkede dahi yaşanmayan bir vehameti ülkemizde her daim yapmaktan geri kalmayan türk polisidir.
ekmeğinin, ailesinin geçiminin ve geleceğinin derdinde olan, bu sebepten ötürü haklarını korumaya çalışmak için eylem yapan; işçi ve memurlara biber gazı atıp, coplamak nasıl bir aklın ve vicdanın ürünüdür?
bu zihniyete destek veren, polis şiddetine ve anayasal hakların çiğnenmesine rıza gösteren, destekleyen, yardaklayan, çanak yalayan insan evladı nasıl bir üremenin sonucudur?
anlamak mümkün değil.

edit: polislerin ayda kaç milyar maaş aldığını, bir meslek olduğunu idrak edemeyen solucanlar var.
tutuk zekalı insanlara basit bir şekilde anlatacak olursak;
polislik bir meslektir. tıpkı öğretmenlik, doktorluk gibi. polis her durum ve şartta görevini yasal sınırlar içinde icra etmek zorundadır zira maaşlı bir görevlidir yani kendisine vatan kahramanı rolü biçecek konumda değildir.
her meslek erbabı gibi polisler de bu işi para kazanmak için yapıyor, vatan sevdalısı oldukları için değil.
(bkz: depremzede coplayan türk polisi)
görevini yapıyordur. bugün evlerimizde oturup entry yazabiliyorsak bunu emniyet teşkilatına borçluyuz. biz sıcacık yataklarımızda yatarken ekip otolarının içinde uyuyup sefil oluyor zavallılar, oraları buraları tutuluyor. bunlar hiç düşündünüz mü? işçi, memurun ne işi var sokakta? önce bunun söyleyin işçinin yeri fabrikası, memur yeri masasıdır. 9 yıllık öğrencilik hayatımda bir kere dayak yemedim? neden peki? neden? çünkü adam gibi okuluma gittim geldim. vatana millete hayırlı bir evlat çıktım.
kendi ile çatışan vatandaşa kimlik sormayan polistir. aaa ne kadar yanlış yapmış değil mi oysa ki tek tek kimlik, meslek sorması gerekir.
tüm stresini işçi ve memuru coplayarak atan polistir. adeta zevk almaktadır. bulunduğu sosyal ortamda adam yerine konmadığından hıncını hakkını arayan vatandaşlardan almaktadır. kesinlikle görevle alakası yoktur. olaylar bitince "şuna nasıl koydum ama" ve "sokaklara dökülürsen hak diye tersinden görürsün" diye muhabbet edip çay içtiklerinden adım gibi eminim. polis vazife ve selahiyetleri kanunundan zerre haberleri yoktur. hepsi öyle midir? hayır ama çoğunluğu malesef öyledir.
öğrenciyiz diye çıkıp 5 dakika sonra pkk bayrağı açan ergenleri döven polisle aynı polistir. haklıdır vesselam.
sırf kendilerine verilen emri yerine getiriyor, görevini yapıyor diye hakaret edip eleştirenlerin başları sıkıştığında aradıkları ilk numaranın 155 olması çok ironiktir.
miting yapmayı eylem yapmayı, hak aramayı bilmeyen vatandaş defalarca uyarılmasına rağmen ısrarla bildiğini okuduğu için copuyla müdahale eden polistir. olaysız dağılan onlarca mitingi düşünürsek haksız da sayılmazlar hani...
aynı şekilde saldırıya uğrayan insanları da koruyamayan polistir..gerçi bu videodakiler jandarmadır ama olsun..kolluk kuvveti sonuçta..

sırf ''aynı kafadan'' diye olur olmaz adamları polis yaparsan olacağı budur..en az 4 senelik eğitim gerekir polis olabilmek için..ilkyardım,psikoloji,ceza hukuku,yakın dövüş teknikleri vs bilmek icab eder..

amerika'da polis oluncaya kadar göbeği çatlıyor insanların..bizde ise ipini koparan polis oluyor..

bugün behzat ç izleyen yarın polislik başvurusu yapıyor..komik ya..

(bkz: solcu öğrencilere feci dayak)