bugün

(bkz: sektir lan)*
asgari ücretin hala brüt 760 tl lerde olup, özel sektör patronlarının bundan faydalanarak sinekten yağ çıkarmak politikasını uyguladığı ve devletin de buna göz yumduğu bir gerçekken, bu haber seçim öncesi milletin gözünü boyamaktan başka birşey değildir.
soğuk havalarda uykuda poposu açıkta kalmış insan söylemi.
Çalışan insanlar bu kadar para kazanamazken işsizlerin kazanması mümkün değil.
AKP yüzsüzlükte kendini aşmıştır artık, ama eminim bu vaade bile inanacak saflar (ya da çaresizler) olacaktır. "ufak at da civciler yesin" sözü çok uygundur bu habere.
(bkz: hadi hepimiz işsiz kalalım)
(bkz: Orayı yıkarlar)
çalışanların resti çekip ayrılması sonucunda ellerinde patlayacak iddia. kimse gaza gelmesin yok öyle bir dünya. *

(bkz: ütopya)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
o zaman hemen işi bırakmalıyım. *

edit: bize türk halkı olarak sürekli çalışmamamız gerektiği vurgulanmakta.
eski filmlere bakıyorum hep cüneyt arkın veya kadir inanır kurtarıyor garibanları. adamlar kahvede okey, pişpirik oynuyor bizim elemanlar imdatlarına yetişiyor, evin eksiğini görüyor falan. hep bir malkoçoğlu yetişiyor imdadımıza. oysa gerçek hayat öyle mi?
şimdi de aman siz yatın çalışmayın, nasılsa çalışan, vergisini düzenli ödeyen enayiler var türkiye' de. siz yakın kaçak elektriğinizi, ödemeyin borçlarınızı biz affederiz. nasılsa ödeyen avanaklar var. mağdura iş ver ey hükümet, bedavadan para değil! sen gidince bu zavallıların hal nic'olur.
çoğu çalışanın işi bırakmasına sebep olmamasını umduğum haber.
doğruysa da ben bırakırım işi.
Asgari ücretin 5000 tl olması durumunda garipsenmeyecek durum.
bir an cem uzan'ın ülkeye döndüğünü düşünmeme sebep olan başlıktır.
işimi bırakmama sebep olacak uygulama, lan bi dakka zaten işim yok ehehe gelsin paralar.
asgari ücret 600 tl* iken işsizlik maaşının 1500 tl olmasıdır. olursa haber verin istifa edicem.
5000 tl'lik iş bulacan da işten çıkarılacan da o zaman alacan 1500'ü.
işsizler ordusu büyüyor şeklinde haber başlıklarının sıkça ana sayfalarda yeralmasını sağlayacak tasarıdır.
+yeni projeleriniz nedir sayın bakanım?
-işsizlere 1500 tl maaş düşünüyoruz.
+ooo çok iyi. peki öğrenci bursları?
-onları da 2000 tl diyorum ben.
+vay be! peki benzin fiyatları?
-litre bazında 25 kuruş ideal bence.
+vallaha mı yauv?
-yani neden olmasın?
+siz madenciler güzel öldüler diyen bakan değil miydiniz?
-evet bendim o.
+hmm. muhtemelen kafanız güzeldi o zaman sanırım şimdi de öyle.
-seni danışmanım yapayım mı? ne dersin? aylık 10000 lirası var.
+neyse ben bir şey demiyorum lan.
iktidar olmak için siyasilerin anlık söyledikleri gerçekle bağdaşmayan cümlelerdir...Genelliklede seçimi kazandıkları takdirde seçmenin para nerede yahu sitemine zamanı var deyip(zamanı vardan kastı ülkeyi daha sömürmedimdir) ülkeyi soydukları durumlar bütünüdür..
- işsizlere 1.500 tl maaş vereceğiz.
+ ne zaman?
- seçimden önce.
+ seçimden sonra?
- sadece işsizlik parası alanların vergileri %70 olacak.
+ çok zekisiniz bakanım. tilki mi siktiniz ne?
- tilki günah, ben vatandaş sikiyorum. helalinden.
emekli maaşı 700 TL iken işsizlerin 1500 TL maaş olamayacağını bile bile iktidarın milletin duygularını sömürmek için yaptığı seçim propagandasıdır
dikkatli takip edilsin. seçim yaklaşıyor diğer gaz veren başlıklar.

- diyarbakırda petrol bulundu.
- marmarada gaz bulundu.
- toki herkese ev veriyor.
yaptım olacak dese sonunda tam olacakmış gerçekten.
(bkz: gönder gelsin)
Hangi güzel ülke orası ? hee Türkiye'den mi bahsediyorsunuz... rüyadır o, rüya.emekcinin hakkının karşılığı tam olarak verilmeyen bir ülkede yaşıyoruz, kanmayın böyle hayallere...

(bkz: seçimlerin yaklaştığını anlamak)
güncel Önemli Başlıklar