bugün

kurulmuş robottur kendileri.
dublörüm olarak yatıp kalkmasını önereceğim insandır.
yaşamanın da önemli bir iş oldugunun farkında olan insandır.
umutsuz işsizler kervanına katılmamış, umudu olan insandır.
(bkz: benim hala umudum var)
"hayatım düzensiz, bari uykum düzenli olsun." diye düşünen insandır.
emekli olması muhtemeldir. kolay değil 20-30 sene iş hayatını üzerinden atabilmek.
geç yatıp geç kalkan paspal işsiz modelinden daha prezentabl kişidir.
is sahibiykenki durumunu koruyor olabilir.hala umut varsa uyumaya harcadigi vakti derhal baska seylere harcamalidir.hayat beklemez,uykunu hic beklemez.
benim çalıştığım halde yapamadığımı başarmış insandır. sağlıklı yaşayan insandır. zira gelişim ve sağlıklı yaşamın en önemli etkenlerinden birisi; karanlıkta uyumak ve 23:00 ile 04:00 saatleri arasında uykuda olmaktan geçer. odasında hatta koridorda bile gece lambası yakarak uyuyan ve geç yatan insanlar; kansere daha sık yakalanırlar, ciltleri kötüleşir, karaciğer başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa yakalanırlar, kalp krizi geçirme ve erken yaşta ölme oranları erken yatanlara oranla 4 kat daha fazladır. insanlığın gece olunca yatıp, aydınlıkta kalkmasının sebebi de budur. bu süre zarfında uyuyan insanlar geç yaşlanıyor ve çok sağlıklı bir hayat geçiriyorlar. çünkü melatonin hormonu salgılıyorlar. hücreleri yenileniyor. biyolojik saatlerini bilip doğru yaşayan insanlar da yaşamın her alanında uykusuz kalan ve geç yatan insanlardan daha dinç ve başarılı oluyorlar. kurulmuş robot olarak adlandıranlar ise ; bir süre sonra kendilerinin sağlıklarını yitirerek robotluğa geçiş yapacağından habersizdirler.
bir gün tekrar işim olursa erken kalkmaya alışmak zor olmasın diye kendini bu şekilde idare eden insandır.
"erken kalkan yol alır" sözünü kendine ilke edinmiş kişidir.
birileri tarafından bir şeylere zorlanan insandır.
Ömrünü uzatma yollarını keşfetmiş insandır.
Ayıp ediyordur.
yaşamanın da önemli bir iş oldugunun farkında olan insandır.
ev işlerini yetiştirmeye çalışıyordur. düzenli yaşamayı seviyordur.