bugün

köpek muamelesi görmek demektir. iş bulunca durum değişecek, o zaman kimin köpek muamelesi göreceği belli olacak.
özel sektörde maaşlı çalışanların tümünün taşıdığı risktir zira tüm özel sektör çalışanlarının geleceği, müdürlerinin yada patronlarının insiyatifine bağlıdır. ev geçindirmekle yükümlü insanlar için ciddi bir travmadır, allah düşmanımın başına vermesin.
işsiz kalmak...
4 yılın sonunda, aslında 4. yılın değil yolun sonu olduğuna karar vermek, aldığın diplomayı mutfak masasının tam karşısına bi yere asarak babanın ya da kocanın"bizim evin hizmetçisi de avukattır aslında" deme zevkini tatması konusunda düşüncelere dalmak demektir. tecrübeyle sabittir...
herkesin başına gelecek olay kasmaya gerek yok
insani hep maddi,manevi sikintiya sokar.
bazen bunalima neden olur.
türkiye'de çok doğal olan olaydır.

hükumet yetkililerine göre iş varmış da çalışan yokmuş.

500 lira mayışla kim çalışır.
"geçmiş olsun kardeş ve hoşgeldin işsizler ordusuna." diyoruz.

"Babam ellisinde öldü,
ben de böyle tez mi öleceğim?"
diye düşündü
21 yaşındayken.
"işsiz kalırsam" diye düşündü
22 yaşında.
23 yaşında.
24 yaşında.
Ve zaman zaman işsiz kalarak
50 yaşına kadar.
51 yaşında "ihtiyarladım" dedi,
"babamdan bir yıl fazla yaşadım."
Şimdi 52 yaşındadır.
işsizdir.
Şimdi merdivenlerde durup
kaptırmış kafasını
düşüncelerin en tuhafına:
"Kaç yaşında öleceğim?
Ölürken üzerimde yorganım olacak mı?"
diye düşünüyor."

(bkz: memleketimden insan manzaraları)

işsizlik bu ülkenin bir gerçeği, bu düzenin bir gerçeği.
ne kadar yaldızlı laflarla söküklerini yamamaya çalışsalar da, orada öylece duruyor işte.
kasvete gerek yoktur. daha iyisi gelecektir şansının peşinde koşuyorsan eğer. hayatın kendisi bu diye yediriyorlar emekli olana kadar. kolaylık dilemek gerekir an itibari ile.
4 ay yaşamışlığım var bu durumu.nasıl bir psikoloji olduğunu bilirim allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
Rosava'nın çare bulması gereken durum. Malum o büyüyor, bu şişiyor, şu uzuyor boyuna propaganda yapıyor. Propaganda yapmadığını iddia ediyor, hadi bakalım, bak burada ihtiyacı olan bir yazar arkadaş var. Göster büyüyenleri, bizi mosmor et.
siktri yediğine delalettir.
patronum yığınla işim olduğunu bildiğim halde sözlüklerde takıldığımı görse başıma gelecek durumdur.

not: hayır kişisel entry değil bu, senin de başına gelebilir.
iş hayatında normal bir durumdur. bir süre sonra başka bir firmaya başlanır ve süreç bu şelikde devam eder.

hemen moral bozulmamalı.
(bkz: işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ)
Bir anda olup bitiveren durum.
iş arama sürecindeki sıkıntılara erken erken kendini hazırlamaya çalışmaktır. iş arama süreci gerçekten zordur, özellikle türkiye'de.

(bkz: işsizlik)
aylarca işsiz kalan arkadaşımın, işsiz kalmak hakkındaki aforizması:
"Düşmanından intikam almak istiyorsan, işsiz bırak yeter."
Işsizsin sen işsiz kal giyecek tulum bile olmama durumudur.
çalışmaya direnmektir. Özgürlüktür aslında bir nevi. Tabii olaya nasıl baktığına bağlı.
3 sene sonra acı acı girecek ne yapcaksak .
zordur. allah kimseyi gördüğü günden geriye düşürmesin.
bunalıma sokan durumdur. özellikle ev gecindirmek zorunda olanlar icin ekstra bir zorluğu vardır.

benim is arama süreçlerim hep şöyle gelişir, yana yakıla is ararım birçok yere cv veririm, sonunda en vasat ise girerim ve çalışırken sürekli başvurduğum diğer yerlerden telefon alırım "is basvurunuza istinaden mülakata bekliyoruz" diye. aylarca işsizken gelmeyen o telefonlar is bulunca bir anda yağmaya başlar.
borç yapmaktır. işe girincede o borçları ödemek.

çok zor durum gercekten. popüler bir mesleginiz yoksa özel sektörde ne işi yaparsanız yapın ezileceksiniz ama issiz kalınca o ezilmeyi bile göze alıyor insan.

yazık gercekten. 1.000 tl para icin is bulamayan 2 milyon issiz.

beni isimden edenlere hakkımı helal etmiyorum. insallah benden daha beter olurlar.
Bugün başıma gelen olaydır. Aynı gün hem johan cruyff öldü, hem üniversiteden en yakın arkadaşım annesini kaybetti, hem de işsiz kaldım. Sözlerim bu kadar sayın yargıç.
arkadaşlarının seni görünce haline acıyıp bira ısmarlamasıdır. birkaç saat önce başıma geldi.
güncel Önemli Başlıklar