bugün

peşin not: 7 yaşından bu yana melbörn citi tandırs taraftarıyım.

değerli kardeşlerim malumunuz güne bomba gibi bir haberle başladık:

(bkz: 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu)

sosyal medya olsun, internet gazeteleri olsun, mecmualar olsun, ajanslar olsun, olsun ha olsun bu haberle çalkalanıyor. lakin gördüğüm kadarıyla herkes bu gözaltıları sehven de olsa cemaat-akp savaşına yoruyor. haberi yanlış okuyorsunuz değerli kardeşlerim. gelin bu operasyonun alt metnine birlikte bakalım.

gözaltına alınanlar arasındaki en kilit isim kimdi? ali ağaoğlu. geçtiğimiz günlerde ağaoğlu'nu gündeme taşıyan haber neydi? trabzonspor'a 2 tane çok çok büyük yıldız getireceği. hatta öyle ki arda turan'ın bile ismi geçmişti.

yalanına sokuyumculara gelsin:

http://www.sabah.com.tr/S...zum-soz-yildizi-secsinler

http://spor.haber7.com/tr...nun-bombasi-arda-turan-mi

gördüğünüz üzere, uefa'da çeyrek finalin kapısına dayanan ve değerli kardeşim hacıosmanoğlu ile birlikte her anlamda gücünü hissettiren trabzonspor'un önü kesilmek istiyor. çok açık söylüyorum, istanbul sermayesi ve endüstriyel futbolun baronları istanbul dışında bir büyük istemiyor. kasımpaşa'nın kollanmasının, tabiri caiz ise yükselişlerine göz yumulmasının bir nedeni de budur zaten.

lakin kimse sevinmesin. şampiyonluk anadolu'ya gelmese dahi anadolu'dan geçer! diren trabzonspor!!!!

edit: haydaaaaaaaaaaaa!

edit 2: (bkz: ibrahim hacıosmanoğlu nun gözaltına alınması)
gözaltına alınan iki isim dikkati çekiyor.

ali ağaoğlu ve reza zarrab.

ilk bakışta bu iki ismi duyunca olayın siyasi kısmıyla birlikte bu isimlerin son günlerde trabzonspor ile birlikte anılması durumu aklıma gelmedi değil.

ortaya bir iddaa atmıyorum.
sadece durum belirtiyorum.

ali ağaoğlu'nun trabzonspor'a futbolcu alma durumu ortaya atıldı.
ayrıca ebru gündeş'in eşi reza zarrab'ın da trabzonspor'a sponsor olduğu muhabbetleri vardır bilenler bilir.

http://www.haber61.net/re...ete-goturuldu-166425h.htm

''rüşvet ve yolsuzluk operasyonu'' ile gözaltına alınıyorlar usülsüzlük yapanı adalet affetmesin inşallah.
he amk hee'dir.

ulan aynısı fenerbahçe'ye yapılınca ağzını açmayanlar kıs kıs gülenler, şimdi üzerimize oyun oynanıyor diyor. bi siktiriniz efenim.
(bkz: fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
(bkz: yav he he)
aynen aziz yıldırım tarafından düzenlene... ya bir sus allah aşkına dedirten iddaa. cemaati karşısına alan rte nin; vay amk aslında her kolumuzun üstünde cemaat varmış" demesini sağlatan olaylardandır. rte nin taşaklarını yalayan trabzonspor başkanı, beleşe arsa kapan rantın alasını yapan ali ağaoğlu ve gemicikleri olan bakan çocukları götünü cemaate dayadığından anlık çekilmeyle bu duruma düşmüştür.
taraflar ülke yönetimini ele geçirmenin/söz sahibi olmanın savaşınını verirken kim ziker senin Trabzonspor'unu ya hu. biraz balık ye fosfor.

(bkz: fasulye gibi kendini nimetten saymak)
değerli kardeşlerim ben demiştim demekten nefret ederim ama:

(bkz: ibrahim hacıosmanoğlu nun gözaltına alınması)

biz başlığı kaleme aldığımızda hacıosmanoğlu kardeşim avrupa'dan dönüyordu. yaa siz geçin dalganızı. bundan bir iki sene sonra anlarsınız. yazık yazık!!!!
yanlış saptamadır.

sizin işadamı dedikleriniz zamanında özal'ın prensleri nasılsa bugün tayyip'in prensleridir. recep tayyip erdoğan'ın kurusıkı atarlanmalarından sıkıldı ve hamleyi yaptı. tam da bm'nin recep tayyip erdoğan ve hakan fidan'a suriye'deki terör ve içsavaşı beslediklerine dair soruşturma açmasının ardından gelmiştir. bunun hemen ardından ali ağaoğlu v.b. sonradan görmelere soruşturma açılması tümüyle recep tayyip erdoğan'ın finans kaynaklarını kurutmaya yöneliktir.

yani rte ftö'nün finansmanını kesmek için dersaneleri kapatmaya kalkıyor. ftö de rte'nin finansmanını kesmek için müteahhitlerini içeri alıyor. bavul ufak ufak açılıyor. cümleten geçmiş olsun. rte gidiyor.