bugün

-alo naber napıosun
- iidir sen
-işteyim ben de, her an biri görebilir; telefonu yüzüne kapatabilirim.
- bak ne diycem sana..

çat.

vb.diyaloglara şahit olan insandır.
maceraperest insandır.
-aa asu ayrıldın mı sen halim'den?
-evet ayrıldım da sana ne giriyor?
-yok bana girmiyor ben iş yerinden arıyorum zaten.
öğrenci olması muhtemel insan. *
sadece arkadaşlarını değil hazır beleşken rehberinde kaç kişi varsa hepsini arayan insandır.
içindeki o gizlilik duygusunun heyecanı ile şefi arama ihtimali yüksek olan kişidir.
işvereninin rızası yoksa hırsızlık yapan kişidir.
marangozu arar. kırk saat yatak odasındaki dolabın bilmem nesini anlatır. Fiyat sorar. Pazarlık yapar.
çocuklarını arar. "manava uğrayacağım çıkışta, gecikebilirim merak etmeyin" der.
kocasını arar, ulaşamaz.
kocasının patronunu arar. "Selami'den haber alamıyorum, sabah çıkmışlardı yola" der. patron "tünelde çekmiyordur, merak etme" der.
arkadaşı zehra'yı arar. olanları en baştan anlatır. zehra içini rahatlatamazsa, semra'yı arar. en baştan ona anlatır olanları.

yan masada dinler durursunuz, çatlasanız da mecbursunuzdur. Mesai bitimine yakın aramalar da biter. masada dosyalar bekler. Tam iş çıkışı mesaj gelir, "ulaşamadığınız kişi telefonunu açmıştır" diye. Selami'yi arar. Merdivenlerden inerken bile konuşmaktadır. Kapının çıkışında telefonu kapatır. Kaçmak üzereyken kolunuza yapışır, Selami'nin başına gelenleri bir de size anlatır.
Kişi büyük stres altında ezilir büzülür ama bunu yapmaktan da alıkoyamaz kendini.
+alo naber? açmıcaksın diye çok korktum.
-biraz sesli konuş abi, duyamıyorum.
+naber diyorum. (ses aksine biraz daha tizleşir ve azalır.)
-ne?!
+allah belanı versin lan, kapatıyorum!