bugün

aha beni de ele geçirmiş iblisler.. mailing yapmak ne lan! olm kurtarın beni çok fazla iş kadınının arasında, çok uzun süre kaldım.. aklımı kaçırmak gibi bir concern oluştu bende.. lan, concern! allah'ım aklıma mukayet ol..

bildiğiniz gibi insanoğlu dört ana türe ayrılır.. erkekler, kadınlar, bülent uygun ve iş kadınları.. bu dört türü en öne çıkan özellikleriyle özetlersek, erkekler yılışır, kadınlar küser, bülent uygun yedek kulübesi tekmeler, iş kadınları da mailing yapar.. mailing, iş kadınlarının hayatlarında olmazsa olmazlardan biridir.. mailing, bir şirketin can damarıdır.. mailing yapmak, adeta artık bir statü göstergesidir.. çok yaşa mailing! çok yaşa mailing! çok yaşa mailing!

peki nedir bu mailing? (ben geceleri star haber spikeri oluyorum) mailing, bazı şeylere meyilli olmaktır hıh hıh hıh.. (gündüzleri de hakan şükür'üm)

mailing dedikleri olay karşılıklı e-mail atmak işte.. gerçekten bir proje organizasyonundaki koordinasyon varyasyonları için (iş dünyasında kullandığınız sonu ''-syon''la biten kelime sayınız, sizin kariyer basamaklarınızı doğrudan etkileyebilir..) gayet önemli olabilir hakkaten.. ama bu iş kadınları olayın çükünü çıkartıyorlar..

- ateşciğim şu uzman verilerini halletin mi?
+ akşama hazır olur..
- ok bir mailingle bu durumu bildirir misin bana?

bacım problemli misin? ''akşama hazır olur''un nesini anlamadın da microsoft outlook'tan medet umuyorsun? bu üç kelimeyi sana mail olarak atınca ne olacak? aynı odadayız laan! arkamda oturuyorsun? sen ne model bir manyaksın?

bi de bi cc'ye koyma olayı var ona ayrı bitiyorum.. attığın maili başkasına da göstermeye yarıyor..

- nilgün hanımı da koyarsa siiisiiiye..
+ ya gelince ben söylerdim ona akşam hazır olur diye..
- olsun sen koy.. mailing önemli.. mailing yapmalıyım.. mail aaat.. mailing yaaap.. siisiii..
+ hande iyi misin?
- deeeaddliiineeee.. conceeeeerrnn.. maiiliiiingg.. muuusstt.. doo... maiilinngg..
+ allah'ım senin rızanla bugünlere geldim, senin rızkını yedim.. (bir dua bile bilmeyen bir deist'in korku anındaki çırpınışlarına tanık olun.. iftar açma saatinde tv'de denk geldiği metinleri tekrarlıyor..)

lan acayip karı çay isteyip istemediğimi bile mailing'le öğrenme peşinde.. ne mailmiş arkadaş..

bakın yalvarıyorum destek gönderin.. çok fazla iş kadını var burada.. ve giderek huzursuzlanmaya başlıyorlar.. demin şöyle bir diyalog duydum:

- gülten bu projenin deadline'ı eylül 10.. eylüle kadar yazılım team'iyle entegre bir şekilde gitmemiz must yani..
+ tamam nilgün hanım ben gerekli mailing'leri yaparım..
- cc'ye beni de koy..
+ koymazsam adam değilim zaten..

deprem yaklaşıyor olabilir..
(bkz: söz uçar yazı kalır)
"yazdığını yap, yaptığını yaz" mottosuyla çalışan iso 9001 standardındaki iş kadınlarıdır.
(bkz: ve kadın outlook ile tanıştı)
uçan tekme icadının nedenidir bu eylemler. ama yetmiyor uçan kafa icad edilmeli acilen.