bugün

inşaat mühendisliği gibi bölümlerdir. tıp, hukuk en başta gelir.
(bkz: patronla sevişmecilik)*
babanızın parası ve şirketi varsa inşaat mühendisliğidir. yoksa inşaatlarda kum kararsınız kararken de hesaplamalar yaparsanız kum-su problemleri tarzında.
dünyadan bir haberler için inşaat mühendisliği,
(#12463638)
inşaat mühendisliğinin içinde olmadığı listedir. Abi tamam inşaat okuduğun belli de allah aşkına milleti yanıltmayın bari. Ha babanın inşaat şirketi olur ya da odtü, itü v.b bi okuldan mezun olursan anlarım. Ki bu son madde her bölüm için geçerli. Baban toprak ağasıysa ziraat mühendisliği de garantilidir.
mezunları için genelleme yaparak hukuk diyorum.
veteriner hekimlik'dir.kesinlikle mezun olduğunuzda işsizlik diye bir dertleri yok adamların zaten devlete 50-60 puanla atanıyorlar.devlet olmadı mı muayenehane açabiliyorlar.bu da mı olmadı çiftliklerde çalışabiliyorlar.bu da mı olmadı gıda fabrikalarında yönetici olabiliyorlar.aylık geliri 2500 tl den düşük veteriner görmedim ben.
uluslararası ilişkiler. he tabi kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı.

tıp, hukuk gibi bölümleri yazmıyorum bunlar zaten allah' ın emri iş bulan bölümler.

diğer bütün bölümlerde iş bulman sana kalmış bişey yani kendini geliştirmen lazım.
(bkz: endüstri mühendisliği)
(bkz: yazılım mühendisliği)
(bkz: havacılık ve uzay mühendisliği)

edit: neyini eksiledin bunun gerizekalı? argümanın varsa özelden mesaj at, 2 yıllık bitirdin de çekemedin mi ne yaptın.
(bkz: yalakalık fakültesi) *
olmayan bölümlerdir. bu ülkede artık hiçbir bölümün garantisi yoktur.
olmayan bölümdür, her bölümün işsizi var okulla alakalı olabilir ama sonuçta sende bitiyor.
yurdum gencinin "kapağı üniversiteye atma" hayaliyle yanıp tutuşurken sınavdan aldığı puanla aklı başına gelmesine beş kala yarım aklını uçuran bölümlerdir bunlar. etrafta muhakkak çok bilmiş bir öğretmen ya da aile büyüğü, başarılı çocuğunu anlatmaya doyamayan bir komşu teyze vardır. "ver bakayım o kılavuzu!" "hmmmm bak öğretmenlik yaz, iş garantili." gibi saçma fikirleriyle gencin karışık aklını iyice karıştırırlar.
bu iş garantili meslekler de uzun yıllar süren çalışmalar sonucu elde edilen istatistiklerden yola çıkarak önerilir. emin olun.

bir başka model için (bkz: geleceğin meslekleri)
(bkz: endüstri mühendisliği)
(bkz: makina mühendisliği)
(bkz: kara harp okulu)
(bkz: optisyenlik)
polis okulu,askeri okul ve tıp belki hukukta eklenebilir.
diğer bölümlerin garantisi yok.
okumayı iş hayatına atılmak olarak gören biri her zaman işsiz kalır.
Hukuk ? Şaka mı bu ?
lise terk olarak şansınız yaver giderse çakallık yapabilirseniz iş garantisi aramazsınız işveren olursunuz garanti.
Akp il - ilçe Gençlik kolları meslek yüksekokulu.